Vilniuje baigtos unikalaus mokslo centro statybos: čia vyks moksliniai eksperimentai ir tyrimai


Vilniuje, Visorių informacinių technologijų (VITP) parke, pastatytas naujas Mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų (MTEPI) centras. Naujame moderniame pastate įrengtos laboratorijos, padidintos švaros, testavimo ir bandymų, prototipų kūrimo patalpos, kuriomis naudosis čia jau įsikuriančios lazerinių ir optinių technologijų, fotonikos bei kosmoso sektorių įmonės.

 

Vilniuje, Visorių informacinių technologijų (VITP) parke, pastatytas naujas Mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų (MTEPI) centras. Naujame moderniame pastate įrengtos laboratorijos, padidintos švaros, testavimo ir bandymų, prototipų kūrimo patalpos, kuriomis naudosis čia jau įsikuriančios lazerinių ir optinių technologijų, fotonikos bei kosmoso sektorių įmonės.

Visorių informacinių technologijų parke vykdomas naujas plėtros etapas pagal sutartį su Ūkio ministerija. Iki 2025 metų VšĮ „Visorių informacinių technologijų parkas“ kartu su privačiais investuotojais iš aukštųjų technologijų sektoriaus tarp Geležinio Vilko g. ir Mokslininkų g. pastatys tris naujus MTEPI centrus.

Kaip skelbta VITP pranešime spaudai, vienas iš Lietuvos Vyriausybės patvirtintų projekto tikslų – pasiekti, kad šiame projekte investicijų vertė viršytų 32 mln. eurų, siekiant sukurti 700 aukštą pridėtinę vertę kuriančių darbo vietų, pritraukti 10 įmonių, iš kurių bent 3 būtų investuotojai ir bent 7 įmonės specializuotųsi tyrimų ir inovacijų srityse. Investicijos sudarys tinkamas sąlygas ne tik čia jau įsikūrusioms technologijų įmonėms greičiau kurti inovatyvius produktus, daugiau investuoti į tyrimus ir bendradarbiavimą su akademine bendruomene, svarbiausias tikslas, kad bendradarbiavimas paskatintų naujų įmonių investicijas.

Pasak Visorių informacinių technologijų parko plėtros direktoriaus Edmundo Žvirblio, MTEPI centre bus atliekami technologijų kūrimo tyrimai, eksperimentinė plėtra ir skaitmeninimo paslaugos fotonikos, lazerinių ir optinių technologijų, kosmoso, IT, leidybos technologijų, inžinerijos, medicinos, energetikos ir kitose srityse. Veiklos apims maketo/modelio kūrimo ir testavimo, bandymų imituojant realias sąlygas, prototipų kūrimo ir demonstravimo, prototipų bandymų mokslinių ir eksperimentinių veiklų etapus.

 

mtepi centras mokslininku g 6b uab unitectus

 

MTEPI centre taip pat veiklą vykdys Ateities technologijų skaitmeninis inovacijų centras (ATSIC), kuriame skaitmeninių inovacijų kūrėjai ir diegėjai galės užsisakyti konsultacijas, tyrimus, gauti žinias, reikalingas skaitmeninių inovacijų modelių kūrimui, bei išbandyti savo sukurtus prototipus.

Naujo MTEPI centro statybas Všį „Visorių informacinių technologijų parkas“ įgyvendino projekto „Ateities technologijų skaitmeninio inovacijų centro plėtra“ vykdymo metu. Bendra naujo MTEPI centro statybų projekto vertė – apie 8,5 mln. eurų, iš kurių Šiaulių banko suteikta kredito suma siekia 5,5 mln. eurų. Projektas iš dalies finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis. Iš ES fondų centro statyboms skirta apie 2,25 mln. eurų, o Visorių informacinių technologijų parkas ir projekte dalyvaujančios įmonės skyrė 0,75 mln. eurų.

Pirmasis smulkioms mokslo srities įmonėms skirtas MTEPI centro pastatas pradėtas statyti 2021 m. kovą ir užbaigtas per itin trumpą laikotarpį – 2022-ųjų balandį.

MTEPI centro architektas Tumas Mazūras sakė, kad statinio konfigūracija padiktuota užstatyti leidžiamo ploto, dėl to pastatas nėra visiškai stačiakampis. Stiklinta fasado dalis ir aukšti langai užtikrino daugumai ganėtinai gilių patalpų reikalingą natūralų apšvietimą. „Stiklinė plokštuma, sudaryta iš dviejų skirtingų fasadinės konstrukcijos tipų, su dekoratyvinės apdailos ažūru ir naktiniu pašvietimu, atsukta į sraunią automobiliais Geležinio Vilko gatvę, kaip veidrodis atspindi transporto tėkmę ir apsaugo pastato naudotojus nuo triukšmo“, – teigė architektas.

Fasadų apdailai pasirinktos vadinamojo „sumuštinio“ tipo plokštės. Ir kaip apšiltinimo, ir kaip apdailos medžiaga panaudotos UAB „Balex Metal“ gaminamos daugiasluoksnės plokštės su PIR (poliizocianurato) užpildu, išsiskiriančios aukšta šilumos izoliacija ir iš abiejų pusių dengtos metalu, todėl šiuolaikinėse statybose puikiai tinkančios ne tik pramoninių ir sandėliavimo pastatų, bet ir kitokios paskirties statinių, pavyzdžiui, mokslo paskirties pastatų, fasadams.

 

Pastatė unikalų mokslo centrą

8,5 mln. eurų vertės pastato projektą įgyvendino viena pirmaujančių generalinės rangos ir statybų bendrovė „Naresta“. Beveik tris dešimtmečius sėkmingai veikianti įmonė yra vienas patikimiausių generalinių rangovų Lietuvoje, o jos įgyvendinti įvairios paskirties objektai patvirtina didelę patirtį bei kvalifikaciją, todėl užsakovai ją renkasi įgyvendinti sudėtingiausius šiuolaikinės architektūros, aukštos kokybės ir ekonomiškus būsto, komercinės, pramoninės bei viešosios paskirties pastatų statybos projektus.

UAB „Naresta“ generalinis direktorius Arūnas Šlenys sakė, kad MTEIP centro projektas buvo ne tik įdomus, bet ir kėlė tam tikrų iššūkių.

Pasiruošimas įgyvendinti MTEPI projektą buvo gana įtemptas dėl numatyto trumpo termino, bet, kaip sakė UAB „Naresta“ projektų vadovas Klaudijaus Šimonis, kompetentinga įmonės komanda, ilgametė patirtis rinkoje ir geras darbų planavimas užtikrina bet kokio sudėtingumo projektų sėkmingą įgyvendinimą numatytu laiku.

Statant 6716 kv. m bendro ploto MTEPI centrą, netradicinę darbų specifiką rangovams diktavo pagrindinis užsakovo uždavinys – visuose pastato aukštuose reikėjo įrengti sandarias, itin aukštus reikalavimus atitinkančias laboratorijų, testavimo, bandymų ir kitas padidintos švaros patalpas.

K.Šimonio teigimu, statybos darbų metu buvo įsiklausoma į užsakovo poreikius ir aptariama kiekviena detalė. Kompromisų dėl kokybės negalėjo būti, todėl padidinta atliktų darbų priėmimo kontrolė, tiksliai planuotas ir koordinuotas darbų eiliškumas. „Kiekvienas projekte dalyvavęs rangovas turėjo užtikrinti savo atliekamų darbų preciziškumą, kiekvieno mazgo išbaigtumą ir sandarumą“, – teigė pašnekovas.

 

 

Pastate įrengtos visos mokslo srities įmonių veiklai reikalingos specifinės paskirties ir pagalbinės bei techninės patalpos. Vidinis pastato išplanavimas leidžia vienai įmonei naudoti patalpas įvairiuose aukštuose, arba aukšto dalį, arba visą pastato aukštą.

Ne mažiau svarbu buvo užtikrinti nestandartinių pastato projekto konstrukcinių sprendinių įgyvendinimą.

„Tokios svarbos mokslinių centrų statybos nėra dažnas reiškinys, tad mums šis projektas unikalus ir itin svarbus. Per gana trumpą statybai skirtą laiką Vilniaus mokslo srities įmonėms suteikėme itin pažangias patalpas tyrimams, eksperimentinei plėtrai bei skaitmeninei transformacijai įvairiausiose srityse – nuo kosmoso iki lazerinių ir optinių technologijų. Tai puiki proga prisidėti prie inovacijų skatinimo visoje šalyje ir parodyti mūsų kompetencijas statybų sektoriuje, pastatant itin aukštus reikalavimus atitinkantį objektą“, – teigė Arūnas Šlenys.

Dėl patalpose numatomos naudoti sunkios įrangos, 6 aukštų pastato laikančiosios konstrukcijos buvo suprojektuotos ir turėjo būti įrengtos taip, kad išlaikytų dvigubai didesnes apkrovas nei įprasto pastato.

Generalinės rangos įmonė pastate įgyvendino daug nestandartinių statybos sprendinių. Fasadų apdailai parinktos vadinamojo „sumuštinio“ tipo plokštės, kurios buvo montuojamos vertikaliai, tvirtinant jas į perdangas, įterpiant vertikalias langų juostas. Įgyvendinant šiuos architektūrinius sprendinius, montuotojai sukonstravo individualius, netipinius mazgus, kad būtų užtikrinta pastato energetinė A+ klasė.

„Pietinėje pusėje pagal projektą buvo numatyta dviejų skirtingų tipų aliuminio ir stiklo fasadinė sistema. Išorinių apsaugos nuo perkaitimo priemonių užsakovas atsisakė, dėl to teko gerai pasukti galvas, kaip apsaugoti patalpas nuo perkaitimo stiklo fizinėmis savybėmis“, – pasakojo projektų vadovas K. Šimonis.

„Naresta“ pasitelkė pažangius statybų proceso organizavimo būdus. Detaliai parengti darbų vykdymo grafikai, nuolatinis jų stebėjimas ir savalaikė reakcija į kasdienines situacijas padėjo užtikrinti darbų proceso valdymą ir kokybę bei atlikimo terminus statybos aikštelėje, kurioje dirbo beveik 50 rangos įmonių. Kaip sako K. Šimonis, sėkmingai įgyvendintas MTEPI projektas – išskirtinis bendrovei „Naresta“ dėl itin trumpų statybos terminų tuo metu, kai pasaulinės statybinių medžiagų tiekimo grandinės buvo sutrikusios ir tik išankstinis padėties įvertinimas, numatant alternatyvius sprendimus, padėjo užtikrinti, kad medžiagos ir įranga būtų pristatyti su minimaliais vėlavimais.

 

Technologiniams procesams – optimalus mikroklimatas

Bendrovės „Naresta“ projektų vadovo teigimu, MTEPI centro inžinerinių sistemų sprendinius lėmė tai, kad šis pastatas skirtas inovatyvių įmonių veiklai bei projektuotas taip, kad tenkintų jų poreikius. Ypatingas dėmesys skirtas patalpų vėdinimui ir vėsinimui.

6716 kv. metrų bendro ploto pastatui prižiūrėti ir užtikrinti mokslo paskirties technologinius procesus instaliuota 14 vėdinimo sistemų su tiksliu mikroklimato ir oro švarumo palaikymu, 32 temperatūros reguliavimo mazgai ir 15 oro drėkintuvų prie vėdinimo įrenginių, 5 freoninės VRV tipo šaldymo sistemos, 6 vandeninės šaldymo sistemos, 55 vietinio oro ištraukimo sistemos, centralizuota suspausto oro tiekimo ir dulkių nusiurbimo sistemos.

Iš pastato vėdinimui instaliuotų vėdinimo sistemų, 4 aptarnauja švarias, ISO 7 švarumo klasę atitinkančias patalpas, kuriose oras pasikeičia 15 kartų per valandą. Jose užtikrinami pasirinkti mikroklimato parametrai, t. y. palaikoma pasirinkta oro temperatūra +/- 2oC ir oro drėgnumas 40-60 proc. ribose, nepriklausomai nuo metų laiko, palaikomas nurodytame intervale +/- 5% tikslumu.

 

mtepi centras mokslininku g 6b

 

Į ISO 7 reikalavimus atitinkančias švarias patalpas patenkama per tambūrus / šliuzus. Švara patalpose palaikoma užtikrinant viršslėgį gretimų patalpų atžvilgiu. Tarp patalpų įrengti slėgio davikliai ir šviesos indikacija. Duryse įrengti davikliai, jas atidarius, išjungia vėdinimo sistemą, o uždarius – sistema grįžta į nustatytą darbinę padėtį. Be to, pastato languose įrengti langų padėties davikliai taip pat išjungia kondicionierių sistemą, atidarius langą.

Pastate instaliuotoji šalčio galia –1000 kW (1 MW). Patalpoms vėsinti ant stogo įrengtos dvi sistemos – vandeninė (6 šaldymo mašinos) su šilumos atgavimu ir VRV sistema.

MTEPI centro pastatui šildyti pasirinktas tvarus sprendimas – šilumos energija tiekiama centralizuotai iš Vilniaus mieto šilumos tinklų, instaliuotoji galia – 600 kW. Administracinėse ir gamybinėse patalpose įrengti radiatoriai, švarios patalpos šildomos per vėdinimo sistemą.

Gausios pastato inžinerinės sistemos valdomos išmaniai – per bendrą pastato valdymo sistemą (angl. BMS – Building Management Systems). Iš vienos darbo vietos galima stebėti ir valdyti vėdinimo sistemas, mikroklimato zonas, apšvietimą, dūmų ir gaisro aptikimo, įeigos kontrolės ir kitas sistemas. Centralizuotas valdymas patogus, sutaupoma daug laiko nuotoliniu būdu keičiant mikroklimato ir kitus parametrus.

Kaip sakė projektų vadovas K. Šimonis, įvairios mokslinių tyrimų patalpos išdėstytos visuose MTEPI pastato aukštuose, todėl ant stogo sumontuota daug oro vėsinimo įrangos išorinių blokų ir inžinerinės įrangos, aptarnaujančios laboratorijų patalpas. Dėl sumanių sprendimų, visą įrangą pavyko sutalpinti taip, kad būtų užtikrintas patogus ventiliatorių, filtrų ir kitų vėdinimo sistemos elementų techninis aptarnavimas. Taip pat ant pastato stogo numatytos aikštelės moksliniams prietaisams bei poilsio paskirties zonos.

 

mtepi centras mokslininku g 6b

 

ŠVOK įranga užtikrino specifinius reikalavimus

MTEPI centre, kur įrengtos laboratorijos, padidintos švaros, testavimo ir bandymų patalpos, reikėjo sukurti specifinius reikalavimus atitinkantį mikroklimatą. Užsakovo atstovai buvo itin kruopščiai įsigilinę į perkamos ŠVOK įrangos specifiką, todėl akcentavo nestandartines jos technologines galimybes.

Kaip pasakoja įrangą tiekusios UAB „GLCO“ direktorius Darius Lastauskas, kondicionavimo ir šildymo sistemoms buvo keliami specifiniai reikalavimai: jos turėjo atitikti Europos Sąjungos keliamus „žaliosios energijos“ reikalavimus, būti energiškai efektyvios, tylios, patogios eksploatuoti ir valdyti. Be to, įranga turėjo gebėti efektyviai šildyti patalpas ir žiemos metu, o vasarą – jas vėsinti.

,,Atsižvelgdami į užsakovo poreikius, šiam objektui tiekėme efektyviausią rinkoje įrangą – „LG Electronics“ šilumos siurblius „oras–oras“ su šildymo funkcija, esant žemai aplinkos temperatūrai. Buvo parinkti VRF tipo šilumos siurbliai, galintys efektyviai šildyti patalpas žiemos metu ir nenutraukti darbo net ir esant žemesnei nei ‑25 °C aplinkos temperatūrai. Tokią specifinę įrangą gamina tik keli žinomiausi VRF gamintojai pasaulyje“, – sakė pašnekovas.

Pastate sumontuota „LG Electronics“ įranga turi „Continous heating“ funkciją, garantuojančią nepertraukiamą šilumos srautą, o vėsinti naudoja unikalią SLC technologiją, kai freono garavimo ir išpučiamo oro temperatūra automatiškai pritaikoma prie aplinkos ir vidaus sąlygų.

 

mtepi centras mokslininku g 6b švok

 

Siekiant užtikrinti maksimalų klimato komfortą pastato nuomininkams ir palaikyti „minkštesnę“ išpučiamo oro temperatūrą patalpose, LG SLC technologija leidžia keisti ir fiksuoti išpučiamos oro temperatūros tikslinius parametrus. Nustačius tokius parametrus, kondicionavimo sistema nuolat balansuoja savo veikimą, maksimaliai priartindama jį šiam tikslui pasiekti.

Kitas sėkmingai įgyvendintas specifinis reikalavimas šiame objekte – užtikrintas kelių sistemos blokų veikimas vėsinimo režimu net ir žiemos metu, nes objekte esančios laboratorijos reikalauja vėsinimo funkcijos ištisus metus.

Tai buvo pagrindiniai iššūkiai, keliami „LG Electronics“ gamintojams šiame objekte, kuriuos pavyko sėkmingai įgyvendinti. Išmani, lengvai prižiūrima oro kokybės kontrolės įranga, instaliuota pastate, sukūrė komfortiškas ir saugias darbo sąlygas.

 

Švara patalpose po statybų – be kompromisų

Statybos įmonėms atlikus statybų darbus, iškyla rūpestis, kaip iškuopti patalpas. Patalpų valymas po statybų yra gana sudėtingas, nes reikia pašalinti daugybę nešvarumų, dulkių, statybinių medžiagų likučių iš didelio ploto patalpų. Su šia užduotimi gali susidoroti tik profesionali, pakankamai darbuotojų bei įvairios valymo technikos turinti valymo paslaugų įmonė.

Mokslo srities įmonių veiklai skirtose specifinės paskirties ir padidintos švaros patalpose MTEPI centre bendrovė „EVP Projektai“ atliko visų 6 716 m2 ploto vidaus patalpų ir pastato išorės valymą po statybų. Bendrovės vadovas Eduardas Adamovičius sakė, kad profesionali komanda, turėdama specialią techniką ir reikiamas žinias, greitai ir kokybiškai pašalina statybinių medžiagų atliekas, dulkes ir kitus nešvarumus.

„MTEPI centre mums buvo patikėta po statybų išvalyti visą pastatą. Nuvalėme fasadus, taip pat išvalėme mokslo srities įmonių veiklai reikalingas specifinės paskirties ir pagalbines bei technines vidaus patalpas – laboratorijas, testavimo ir bandymų, prototipų kūrimo tyrimų ir gamybines patalpas, biurus ir kitas patalpas“, – sakė pašnekovas.

 

mtepi centras mokslininku g 6b

 

Pasak jo, laboratorijoms ir testavimo patalpoms taikoma aukščiausia švaros klasė, todėl joms privaloma skirti daugiau dėmesio. Pagrindinis iššūkis – išvalyti statybines dulkes iš ten, kur žmogaus ranka sunkiai pasiekia. „Šiam darbui atlikti turime specialią įrangą, su kuria maksimaliai pasiekiame ten, kur paprastai nepavyksta prieiti“, – pasakojo įmonės vadovas.

Darbui įmonė pasitelkė netradicines valymo priemones ir techniką, kurių prireikia naudoti ne kiekviename objekte. Iš netradicinės įrangos buvo naudojamos teleskopinės siurbimo lazdos su įmontuota vaizdo kamera, kad būtų galima matyti ten, kur išvaloma stebint per atstumą. Visa kita valymo įranga naudojama įprastai teikiant paslaugas. Bet, kaip sakė E. Adamovičius, tik patyrusiai ir profesionaliai valymo paslaugų įmonei sujungus patirtį ir paprastą įrangą gaunamas puikus ir užsakovui tinkamas rezultatas.

Nepriekaištingai švariai išvalytos patalpos – vienas svarbiausių dalykų bet kurioje darbo vietoje kuriant jaukią ir sveiką atmosferą, o prižiūrėti specifines MTEPI centro patalpas, skirtas mokslinei veiklai, reikalingos žinios ir patirtis.

 

Modernios betoninių grindų technologijos: greitai ir ekonomiškai

MTEPI centro pastate, kuriame įrengtos specialios paskirties patalpos, buvo svarbu tinkamai įrengti ir grindis, ir jų pagrindus. Kadangi statybos vyko itin sparčiai, reikėjo ieškoti sprendimų, padedančių rangos darbus atlikti maksimaliai greitai, išlaikant aukštus kokybės reikalavimus.

Pastato perdangose tarp 1–5 aukštų įrengti cementines grindis su pasluoksniais patikėta patyrusiai specializuotai bendrovei „Betonys“, kurios pagrindinė veikla – grindų įrengimas, betonavimas ir tinkavimo darbai.

UAB „Betonys“ šiame objekte per 45 dienas iš viso įrengė 5 775,25 kv. metrų tinklu ir fibra armuotų smėlbetonio grindų su pagrindu, kuriam įrengtas hidroizoliacijos sluoksnis, taip pat polistireno ir akmens vatos sluoksniai.

 

mtepi centras mokslininku g 6b uab unitectus

 

Įtempti objekto statybos terminai kėlė iššūkių. Didelį darbų tempą užtikrino bendrovės naudojamos naujausios technologijos ir profesionali įranga.

Didelį darbų tempą užtikrino bendrovės naudojamos naujausios technologijos ir profesionali įranga. Komanda dirba su profesionalia, aukštą darbo našumą užtikrinančia vokiečių įmonės „Putzmeister“ mobiliąja betonavimo įranga, kuri garantuoja aukštą darbų atlikimo kokybę, taupo laiką ir medžiagas. Cementinės grindys įrengiamos ne tik greitai, bet ir ekonomiškai. „Putzmeister“ technologija išsiskiria minimaliu pasiruošimu darbui ir betonavimo darbų atlikimu per ypač trumpą laiką. Nelieka nepanaudoto mišinio, jo pagaminama tik tiek, kiek reikia būtent tą dieną vykdomiems darbams. Išlietas betonas užtrinamas elektrinėmis glaistyklėmis. Galutinis rezultatas – grindų paviršius lygus, paruoštas dangoms kloti.

Kiekviename statybos objekte neapsieinama be pagrindo įrengimo įvairiai grindų dangai kloti. Grindų betonavimo darbai, taikant „Putzmeister“ technologiją, vykdomi ir daugiaaukščiuose, ir gyvenamuosiuose pastatuose, ir visuomeninėse ar gamybinėse patalpose. UAB „Betonys“ kvalifikuoti specialistai darbus atlieka itin kruopščiai: patentuota darbo eiga išbandyta įvairiuose objektuose ir visuomet atitinka užsakovų keliamus reikalavimus.

 

Ergonomiški baldai išsiskiria elegantišku dizainu 

Mokslo centro pastate UAB „Narbutas Lietuva“ komanda rūpinosi įmonės „Optogama“ darbo vietų ir poilsio erdvių įrengimu. Lietuviški baldai, pagaminti gamykloje „Narbutas“, Ukmergėje, leido sukurti komfortiškas darbo ir poilsio sąlygas, taip pat pasiūlyta atstovaujamų užsienio gamintojų baldų.

Įmonės biure įrengtos 33 ergonomiškos darbo vietos. Joms pasirinkti patogūs, elektra reguliuojamo aukščio stalai, kurie padeda darbo vietoje išlikti aktyviems, keisti savo kūno padėtį iš sėdimos į stovimą arba, atvirkščiai – stalą reguliuojant pagal individualius poreikius. Nuo to, ant ko sėdima, itin priklauso savijauta, todėl prie šių patogių stalų pasirinktos italų dizainerių dueto „Baldanzi & Novelli“ kurtos ergonomiškos darbo kėdės iš kolekcijos „Wind“, kurios padeda gerinti ir savijautą, ir darbingumą.

Vadovo kabinetui įrengti pasiūlytas Ukmergės gamykloje „Narbutas“ pagamintas ergonomiškas reguliuojamo aukščio darbo stalas „MOTION Executive“.

„Džiaugiamės, kad klientas pasirinko mūsų įmonės tiekiamus reguliuojamo aukščio darbo stalus, kurie jau užsitikrino populiarumą rinkoje“, – sako UAB „Narbutas Lietuva“ rinkodaros vadovė Gabrielė Vaitonytė-Galdikienė.

 

mtepi centras mokslininku g 6b uab unitectus

 

Biuro svečią pasitinka puikiai reprezentacinę funkciją atliekantis modernus lyg monolitas priimamojo baldas ICE, kuris traukia akį išskirtine minimalistine estetika ir elegancija. Jo griežtos linijos sukuria nepriekaištingą formą, o pasirinkta natūrali danga suteikia prabangos.

Komfortiškai įrengtoje virtuvėlėje įkurdinti patogūs „NOVA Wood“ baro stalai derinami su moderniomis, patogiomis ir estetiškomis valgomojo kėdėmis. Poilsio zona traukia akį išskirtiniu minimalistinių linijų ir žaismingai geltonos bei ramios pilkos spalvų deriniu.

VITP parke į mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų centrų projektų įgyvendinimą investuoja UAB „Intersurgical“ ir UAB „Global BOD Group“. Pasaulinė medicininių priemonių gamintoja „Intersurgical“ VITP teritorijoje kuria iki 12 mln. eurų vertės savo MTEPI centrą. “Global BOD Group“ grupė Visorių parke stato inovacijų, tyrimų ir laboratorijų centrą. Inovacijų centras taps pirmuoju visiškai nepriklausomu gamybos pastatu, generuojančiu tiek energijos, kiek reikia jo eksploatacijai. Investicijos į šio centro vystymą siekia per 21 mln. eurų.

 

mtepi centras mokslininku g 6b uab unitectus

Nuotr.: Laimonas Ciūnys

 

PAVADINIMAS: Mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų (MTEPI) centras

ADRESAS: Mokslininkų g. 6B, Vilnius

OBJEKTO TIPAS: mokslo paskirties

STATYTOJAS: VšĮ „Visorių informacinių technologijų parkas“

PROJEKTUOTOJAS: UAB „Unitectus“  (architektas Tumas Mazūras)

GENERALINIS RANGOVAS: UAB „Naresta“

BENDRAS PLOTAS: 6649,30  m2

AUKŠTŲ SKAIČIUS: 6 (1 požeminis)

ENERGINĖ KLASĖ: A+

STATYBOS PRADŽIA: 2021 m.

STATYBOS PABAIGA: 2022 m.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų