universalus dizainas
BNS nuotr.

Vilniuje pritarė universalaus dizaino strategijai


Vilniaus miesto taryba trečiadienį patvirtino universalaus dizaino principų strategiją „Miestas visiems“: ji užtikrins, jog miesto fizinė ir virtuali aplinka būtų lygiai prieinama visiems miestiečiams.

Anot savivaldybės, universalaus dizaino esmė – viešai naudojami gaminiai ar paslaugos turi būti tinkami visiems žmonėms.

„Įgyvendinant „Miestas visiems“ strategiją, palaipsniui bus keičiamas diskriminuojantis požiūris į žmones su negalia ar turinčius specialiųjų poreikių, kaip į specifinę grupę, kuriai reikalingas specialus aplinkos pritaikymas.

Palaipsniui viešai skelbiama informacija turės būti pateikiama taip, kad ją galėtų suprasti ir perskaityti visi. Fizinė aplinka taip pat bus pritaikoma, kad ji būtų patogi ir funkcionali visiems“, – nurodoma savivaldybės pranešime.

Strategija numato, kaip miesto gyvenime pritaikyti ir įgyvendinti universalų dizainą ir ką konkrečiai turi padaryti savivaldybės tarnautojai, kad pasiektų fizinės ir virtualios aplinkos universalumą.

Vilniaus savivaldybės teigimu, strategijos įgyvendinimo pradžioje daug dėmesio bus skiriama savivaldybės darbuotojų edukacijai. Tikimasi, kad universalaus dizaino principai daugelyje sričių bus pritaikyti per dešimtį metų.

Strategijai taryboje pritarta bendru sutarimu, ją parengė savivaldybės specialistai bei specialiuosius poreikius turinčių vilniečių atstovų grupė.

Šaltinis: BNS


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų