Vilnius didina sporto projektų finansavimą – paskirstys daugiau nei 1 mln. eurų


Rekordinę paramą sporto projektams 2023 m. skyrusi sostinė kitąmet sporto organizacijoms numatė dar didesnį finansavimą. Nuo lapkričio 21 d. (antradienio) jau galima teikti paraiškas sporto renginių, fizinio aktyvumo veiklų, inventoriaus ir įrangos įsigijimo finansavimui gauti. 2024 m. dar didesnis dėmesys bus skiriamas žmonių su negalia organizacijoms – konkurse numatyta atskira suma šių organizacijų projektams.

„Aktyviems vilniečiams kasmet mieste atveriame naujų skirtingų sporto ir aktyvaus laisvalaikio erdvių. Kuriame kiekvienam lengvai pasiekiamą sporto infrastruktūrą, kuri skatintų aktyvesnį miestiečių gyvenimo būdą, didintų užimtumą, mažinų atskirtį, gerintų emocinę sveikatą. Šis finansavimas yra puiki priemonė miestui įgyvendinti prasmingas sporto ir sveikatinimo iniciatyvas“, – sako Vilniaus meras Valdas Benkunskas.

Po 360 000 eurų 2024 m. planuojama paskirstyti sporto renginių organizavimui, įvairių fizinio aktyvumo veiklų projektams bei įvairaus sporto inventoriaus ar įrangos įsigijimui. Kitaip nei iki šiol, išskirtas 120 000 eurų finansavimas žmonių su negalia organizacijų projektams. Pernai žmonių su negalia sporto organizacijoms Vilnius paskirstė apie 80 000 eurų.

Paraiškas sporto projektų finansavimui gauti gali teikti visos ne mažiau kaip vienerius kalendorinius metus Vilniuje registruotos sporto srityje veikiančios organizacijos. Mažiausia projektui skiriama finansavimo suma – 2000 eurų, didžiausia – 50 000 eurų, o tarptautiniams renginiams – 80 000 eurų. Paraiškų atranka vyks trimis etapais: pirmiausia bus įvertinta dokumentų atitiktis administraciniams tinkamumo reikalavimams, tuomet paraiškų turinį vertins ekspertai, o trečiajame etape projektų vertinimo komisija pateiks savo rekomendacijas Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriui.

„Parama sporto ir sveikatingumo iniciatyvoms leidžia ne tik sukurti gyventojams sąlygas sportuoti, bet ir prisideda prie vilniečių fizinio aktyvumo bei viešų renginių įvairovės ar tęstinumo – tiek nedidelių projektų, tiek jau tradiciniais tapusių renginių organizavimo sostinėje“, – sako Vilniaus vicemerė Donalda Meiželytė.

Specialieji balai bus skiriami už sporto profesionalų – lektorių, švietėjų, fizinio aktyvumo veiklų vedėjų – įtraukimą, skirtingų kartų ir šeimų įtraukimą į sporto veiklas, jaunimo iki 24 m. užimtumo didinimą, žmonių su negalia integraciją, senjorų įtraukimą, Vilniaus miesto 2020-2022 metais atnaujintų viešųjų sporto erdvių panaudojimą, dalyvių įtraukimą į ilgalaikį (ne mažiau kaip 3 mėnesių trukmės) fizinį aktyvumą, veiklų pasiekiamumą nuotoliniu būdu, nemokamus užsiėmimus ir tvarias veiklas.

Paraiškas elektroniniu būdu organizacijos gali teikti iki gruodžio mėn. 18 d. (imtinai).

2023 m. Vilnius dalinai finansavo 75 sporto renginius, tarp kurių buvo įvairių sporto šakų tarptautiniai turnyrai, taip pat didieji sostinės renginiai, tokie kaip Velomaratonas ir Vilniaus maratonas. Įrangai ir inventoriui įsigyti paremti 65 projektai ir 58 – fizinio aktyvumo iniciatyvos, ištisus metus kvietusios vilniečius aktyviai leisti laisvalaikį.

Finansavimas sporto projektams pastaraisiais metais auga: 2023 m. iniciatyvoms ir projektams skirta rekordinė 1 mln. eurų suma, 2022 m. – 800 tūkst. eurų, o 2021 m. – 690 tūkst. eurų.Sauliaus Žiūros nuotr.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų