VORONOJAUS KLINIKA – medicininės aplinkos molekulinė restruktūrizacija


Didžiausias kūrybinis iššūkis – sukurti stiprią klinikinės aplinkos tapatybę, kurią būtų galima lengvai adaptuoti pagal skirtingus mastelius, planavimą ir aplinką; mažiausias plotas – 50 kv. metrų. Dizaino koncepcija prasideda atskaitos tašku – žmogaus ląstele, o idėją moksliškai pritaikyti molekulinę struktūrą įkvėpė Voronojaus diagramos – tai matematinis būdas padalyti erdvę į sritis, vadinamąsias Voronojaus ląsteles. 

Turint omenyje, kad kiekvienam projektui didelę įtaką turi kontekstas, o visos mūsų aplinkos dalys yra organiškai susijusios, kuriant projektą į kliniką buvo žvelgiama kaip į gyvą organizmą, sąveikaujantį su klientu molekuliniu lygmeniu. Toks požiūris lėmė dizaino metodologiją, leidžiančią dinamiškai sąveikauti vaizdams, medžiagoms, šviesai ir žmonėms, kad būtų pasiekta harmonija.
Prieangis, kurį sudaro monochromatinis „tuštuminis“ kanalas, atveda svečią į priėmimo zoną. Ši, kurta kaip plyšys mineralinėje pilko tinko su lava masėje, simbolizuoja veido sluoksnius, o polilinijos sukuria Voronojaus odos struktūros, matomos po mikroskopu, metaforą. Laukimo salė papildo pilką masę senoviniais elementais ir įmontuotomis, pagal užsakymą pagamintomis prabangios vintažinės mašinos odos sofomis.

Kuriant projektą buvo orientuojamasi į dinamišką išdėstymą ir erdviškumą. Sprendimą nukrypti nuo kubinės sintezės ir išdėstymo pabrėžia polilinijos, einančios tiek vertikaliai, tiek horizontaliai. Skaitmeninė architektūra ir parametrinio projektavimo tendencijos pakeitė požiūrį į projektavimą ir sustiprino jį dinaminiais tuštumos ir šešėlių architektūros aspektais. Pastarieji yra gana svarbūs, nes, apėmus tekstūros ir medžiagų sąveiką, papildo minimalistinį stilių ir nesumenkina interjero patogumo ir funkcionalumo. Visi baldai pagaminti pagal užsakymą naudojant CAD / CAM technologiją kaip besiformuojančio firminio stiliaus organiškos dalys, o jų lakuotas, blizgus emalis ir jo sąveika su šviesa ir šešėliais papildo erdvę ir skatina atsipalaiduoti.

Elegantiškos, itin blizgios, lakuotos medinės plokštės dera prie matinio, šiurkštaus mineralinių miltelių tinko ir plastiko, naudoto grindims ir sienoms dengti. Linijiniai raudoni šviestuvai kuria nepaprastą žaismą daugindami polilinijas lyg šviesą atspindinčios grakščių deimantų briaunos – tai vienas pagrindinių dizaino elementų. Neutralios šviesos diodų kasetės („I-LED High Flux“) yra pagrindiniai šviesos elementai, atskiriantys pagal užsakymą pagamintus individualius elementus nuo mineralinių darinių ir vėl sujungiantys juos į viena daugybe atspindžių.

Svarbiausias vaidmuo pabrėžiant visos koncepcijos dinamiškumą tenka spalvoms ir medžiagų schemoms. Pagal universalias klinikines asociacijas pasirinkta ligoninės baltos ir laboratorinės mėlynos spalvų paletė. Šios spalvos, įmaišius juodos, pereina į atitinkamai pilką RAL 7047 ir mėlyną RAL 5014 spalvas. Erdvė – prabangi, elegantiška ir svetinga, atskleidžianti pažangios kosmetologijos mokslinį pamatą.

 


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų