Trakų miesto gyventojams pristatyti tarpiniai Birutės parko projektiniai siūlymai. Architektų studijos „Duarch” ir „Bauland” į šią teritoriją pažiūrėjo kompleksiškai, siekiant kuriamą parką prie Birutės gatvės paversti gyventojų poilsio, sveikatingumo vieta, kur gerai ir saugiai jausis vaikai, jaunimas, šeimos, garbaus amžiaus žmonės.
Naujojo Birutės parko ambicija susideda iš skirtingų sluoksnių: bioįvairove pasižyminti gamtinė aplinka su socialiai aktyviomis erdvėmis ir estetiška, rekreacine parko funkcija. Tipišką modernizmo architektūros stiliaus rajono teritoriją su sovietinio planavimo daugiabučiais ir neįveiklintomis erdvėmis tarp pastatų projektinių pasiūlymų autoriai siekia paversti į estetiškai patrauklią parko teritoriją.
Projektuojama miesto parko teritorija iki ~XVI a. pabaigos buvo ežero dalis, skyrusį pusiasalį į dvi dalis. ~XIXa. Teritorija tapo pusiasalio dalimi ir natūraliu gamtiniu masyvu – pelke. Šiandien naujo miesto parko teritorija su prieigomis siekia 4.8 ha.
Šiandien stadiono priestatas ir prieigos vizualiai neišraiškingi, trūksta drenavimo ir lietaus vandens sistemų, matyti tik istorinės liepų alėjos likučiai, aptrupėję niekur nevedantys laiptai ar šaligatviai, menkaverčiai želdiniai, neaiškios patekimų zonos, užtverta vandenvietės zona.
„Naujojo Birutės parko koncepcija remiasi vietovės istorine formavimosi raida. Kadangi iki XVI a. projektuojama teritorija buvo Lukos ežero dalis, dalinusi Trakų m. pusiasalį į dvi atskiras dalis, siūlomi nauji parko sprendiniai apima organiškas formas ir natūralistinius augalus su tvenkiniais, reaguojančiais į vietovės vystymosi istoriją”, – rašoma projekto aiškinamajame rašte.
Miesto parko teritorija bus suskirstyta į tris zonas – sporto ir laisvalaikio, bendruomenės ir edukacinių veiklų, natūralios gamtos, želdynų. Bus modernizuojamas dabar esantis futbolo stadionas, projektuojama atskira sporto zona (tinklinio, teniso, riedutininkų, lauko treniruoklių, šachmatų lentos), bendruomenės pavėsinė, mobili kavinė, tvenkiniai, rekreacinė natūralios gamtos zona, dviračių stovėjimo aikštelė, panoraminių vaizdų regykla, autobusų stovėjimo vieta, šunų aikštelė, vaikų žaidimų aikštelė, sūpynių vieta.
„Jau kurį laiką rengiame Trakų miesto parko projektinius pasiūlymus. Džiaugiamės, kad apleista teritorija, vietinių dar vadinama „Sachara”, taps miestiečių viešąja erdve”, – teigia „BAULAND” komanda.
Projekto viešinimo metu Trakų savivaldybė sulaukė gyventojų pastabų ir pasiūlymų, kuriuos surinkus bus parengti galutiniai projektiniai siūlymai.