Miesto aikštės – bendruomenės istorijos atspindys


Turbūt nieko nenustebinsime pasakydami, kad miestų aikštės dažnai tampa simboliniais miestų prekių ženklais, kurie įsimenami, prisimenami ir siejami su konkrečiu miestu, renginiu ar tiesiog išskirtiniu architektūriniu sprendimu. Turbūt neįsivaizduotumėte Vatikano arba Venecijos be Šv. Petro ar Šv. Morkaus aikščių, Krokuvos – be Turgaus aikštės, o Kauno ir Vilniaus – be Rotušės ir Katedros aikščių. Pasižvalgę po Lietuvos miestus ir miestelius, taip pat rasime aikščių, kurios anksčiau buvo turgaus, mugių vietos, o dabar tapo rekreacinėmis vietomis miestiečiams ir miesto svečiams. Čia rengiamos laikinosios bibliotekos, vaikų žaidimo vietos, įsikuria lauko kavinės ar tiesiog… vyksta pamokos.

Tokioms išskirtinėms erdvėms kurti svarbu pasitelkti itin kokybiškas medžiagas. Būtent tokias ir siūlo UAB „Betono mozaika“. Įmonės gaminiai naudoti įrengiant ne vieną unikalią aikštę Lietuvoje ir užsienyje.

AIKŠTĖ KURŠĖNUOSE

Lauryno Ivinskio aikštė Kuršėnuose unikali savo raštu – naudojant dviejų spalvų UAB „Betono mozaika“ gaminius, sukurtas lino audinį primenantis raštas. Tautine pyne papuoštas visas 5 000 m2 aikštės plotas, naudoti natūralaus akmens faktūros gaminiai. Simboliška, kad aikštėje puikiai dera senovinis raštas, naujos technologijos betono gaminiai, novatoriškas fontanas ir mažosios architektūros elementai.

AIKŠTĖ VARĖNOJE

Ši aikštė subtiliai atkuria Varėnos miesto herbe įamžintus simbolius – bitę ir baltus viržių žiedus. Bitė, simbolizuojanti senas krašto bitininkystės tradicijas, atgimė aikštėje įrengtu bei upę simbolizuojančiu fontanėliu, kurio ištakose – fontanas korys, o „deltoje“ – bičių spiečius. Heraldinius viržių žiedus atpažinsime natūralaus akmens gaminiuose, kuriais dengta beveik 7 000 m2 erdvė. Modernumo aikštei suteikia lakoniškos mažosios architektūros formos ir natūralaus juodo akmens faktūros dviračių takelis. Aikštę puošiantys želdiniai taip pat parinkti neatsitiktinai – tai kultūriniai ir laukiniai Dzūkijos augalai, auginti dzūkų sodybose ir vešėję Dzūkijos gamtoje.

AIKŠTĖ JONIŠKYJE

Aikštė įamžina Joniškio istoriją ir dvi unikalios architektūros sinagogas – Baltąją ir Raudonąją. Jas sujungia aikštės dangoje simboliškai atkartojami skirtingų medžiagų ir faktūrų jungimo motyvai. Natūralių akmenų grindinys, derinamas su natūralaus akmens faktūros betono gaminiais, tarsi simbolizuoja praeities ir dabarties, skirtingų kultūrų ir konfesijų jungtį į vieną nedalomą visumą.

AIKŠTĖ SIGULDOJE

UAB „Betono mozaika“ gaminiai šiame projekte panaudoti grindinio dangų rekonstrukcijai. Projektui pasirinkta natūralaus akmens produkcija buvo gaminama specialia technologija, paviršiniam gaminių sluoksniui naudojant skirtingas betono spalvas – taip buvo išgauti įvairūs atspalviai.

Bendrovės „Betono mozaika“ nuotr. 


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų