Sena Prienų mokykla rekonstruota į aukštų architektūrinių standartų daugiabutį


Prienuose ant Nemuno kranto dar visai neseniai stovėjo sovietinę architektūrą menanti mokykla. Per kelerius metus vaizdas pasikeitė kardinaliai – čia pradėtas vystyti išskirtinės architektūros projektas – „Nemuno parkas“.

 

Pastato prikėlimas naujam gyvenimui

Vystytojui UAB ,,Windowsa“ kilus idėjai dalyvauti aukcione, įsigyti apleistą Prienų internatinę mokyklą, konsultuojantis su „Kančo studijos“ architektais, ar verta į šį pastatą investuoti ir kokias idėjas būtų galima įgyvendinti didelėje mokyklos teritorijoje, užvirė daug diskusijų. Apsvarsčius daugybę galimų variantų, buvo priimtas avantiūrinis sprendimas – mokyklos rekonstrukcijos projektas, be atgimstančiame Prienų mieste.

„Objekto įsigijimo metu iškilo išties svarbūs klausimai: kokia bus suinteresuotųjų grupė, kam Prienuose reikia tokio didelio kiekio naujų butų, kurie turės būti parduodami pagal naujas, rinkos kainas? Ar atsiras šiai investicijai pirkėjų? Jeigu taip, apie kokios apimties rekonstrukciją galima galvoti? Vis dėlto sklypo erdvė, gamtos ramybė ir vaizdai pro internato langus tiesiog užbūrė.

Toliau turėjome svarbią užduotį, reikėjo sugalvoti „rūbą“ – duotam perimetrui ir esamai kontrakcijai, nekeičiant pastato struktūros ir konstrukcinės schemos iš esmės“, – apie naująjį objektą pasakoja „Kančo studija“ vadovė, nusipelniusi architektė, pasižyminti nestandartinėmis architektūrinėmis įžvalgomis, Gustė Kančaitė.

 

nemuno parkas prienai

 

5-asis aukštas ir pastato architektonika

„5-ojo aukšto antstatas – tai panoraminė pastato „karūna“ – pirmasis eskizas išgąsdino vystytojus, – pasakoja G. Kančaitė. – Vėl buvo sugrįžta prie diskusijos apie investicijas, jų atsiperkamumą ir potencialius pirkėjus. Teko pasikliauti nuojauta. Kad ir kiek tai kainuotų, šis grožis ras savo pirkėją ir galbūt net atpirks pastato dalies statybines išlaidas.“

Galiausiai viskas susiklostė taip, kaip ir buvo planuota. Didieji butai su panoramomis buvo nupirkti pirmiausia. O penktas antstato aukštas, suprojektuotas iš stiklo ir aliuminio konstrukcijų, vizualiai pastato nepadidino ir integraliai įsiliejo į kraštovaizdį. Kartu tapo vietoženkliu, matomu iš tolimų perspektyvų, garsiai pranešančiu apie modernėjančius Prienus.

„Pastato fasado kompozicija išplaukė iš prisitaikymo prie esamų langų vietų padidinant langus iki grindų ir įvedant erdviškai uždarų lodžijų ir atvirų balkonų šachmatišką raštą. Langų vietos, buvusios, bet pakeitus jų proporcijas galiausiai pasiektas elegantiškas, ramus kompozicinis ritmas“, – apie sprendimus pasakoja architektė.

 

nemuno parkas prienai

 

Namai, kuriuose slypi gausybė kokybiškų sprendimų

Architektai džiaugiasi, kad vystytojai „Windowsa“ nemoka statyti „pigiai“. „Kančo studija“ (Gustė Kančaitė, Tomas Petreikis, Gytautė Gružauskaitė-Kručauskienė, Vitalija Gofmanaitė) dirba su nemažai investuotojų ir labai dažnai išgirsta komentarus: „Neatsipirks.“ Vis dėlto „Nemuno parko“ projektą papuošė daugybė preciziškai apgalvotų, komfortą ir kokybišką gyvenimą lemiančių sprendimų.

Vienas tokių – net 3 metrų aukščio varstomi langai, pro kuriuos atsiveria harmoningi gamtos vaizdai. Taip pat aukštos didelės durys į butus. G. Kančaitė atkreipia dėmesį, kad aukštos durys buvo ypač vertintos tarpukario Lietuvos modernizme: kai grįžti namo ne kaip pro „pelės urvelį“ (90 proc. Lietuvos naujos statybos butų durų aukštis siekia 2,1 metro), o atsidarai aukštas buto duris, pro kurias šiuo atveju dar pasitinka ir nuostabi panorama.

Daugiabutyje panaudoti aukštos klasės aliuminiai langai, iš lauko pusės nesimato varstomo ir nevarstomo lango rėmo skirtumų, kas tapo subtilia ir gražia šio gaminio savybe. Taip pat daug dėmesio skirta aplinkai sutvarkyti, apželdinimui, apšvietimui, skirtingoms lauko erdvėms. Aplinkoje integruoti hamakai, lauko stalo tenisas, atvežta didelių akmenų, susodintų parke, vaikų žaidimo aikštelė pritaikyta įvairioms amžiaus grupėms.

 

nemuno parkas prienai

 

Kruopščiai apgalvotos ir viešosios pastato vidaus erdvės: vitražai, restauruotas mozaikinis betonas, restauruoti turėklai, didelės dviračių saugyklos.

„Visas priėjimas prie vidaus erdvių rodo asmeninį santykį, pagarbą išlikusiai, kad ir sovietinei autentikai ir būsimam gyventojui (kuris tikrai galėtų apsieiti ir su mažiau). Be to, labai džiaugiamės, kad naujos architektūros rūbu apvilktas pastatas atrado savo įsivaizduojamą pirkėją Prienuose – tai žmonės iš įvairių Lietuvos miestų (didmiesčių) perka čia ne tik kaip antrus namus, tačiau keliasi gyventi ten, kur daugiau gamtos, erdviau, lėčiau, ten, kur darželiai nėra perpildyti. Tai yra ir socialinis reiškinys, įrodantis, kad kokybiška architektūra atsiveda paskui save ir žmones, kurie tai vertina“, – pabrėžia architektė G. Kančaitė.

 

Objekto metamorfozė – nuo sovietmečio iki kurortinių apartamentų

Prieš penkiolika metų, vos tik įsikūrusi langų įmonė UAB „Windowsa“, pakeitė šios mokyklos visus langus naujais ir išplėtusi savo veiklą įmonė vėl sugrįžo prie to paties pastato, tačiau šįkart ne keisti langus, o iš pagrindų keisti paties pastato istoriją ir viso miesto veidą.

Kaip prisimena įmonės „Windowsa“ vadovė Laura Mitkevičienė, parengiamasis etapas buvo įdomus, tačiau kartu ir sudėtingas. „Projekto vieta – gamtos apsuptis ir atsiveriantis vaizdas į Nemuną nekėlė abejonių, tačiau mokyklos pastatą paversti išskirtiniu ir tvariu projektu tiek architektei G. Kančaitei, pasižyminčiai išskirtiniais ir netradiciniais sprendimais, tiek vystytojui buvo nemenkas iššūkis“, – sako L. Mitkevičienė.

Pasak pašnekovės, labiausiai nustebino sovietinių laikų konstruktyvas, išardžius seną grindų dangą, buvo rasta monolitinių lovio tipo denginių – perdangų, kurios buvo pripildytos įvairių statybinių atliekų ir šlako. Kad pastatas būtų visiškai paruoštas tolesnei statybai, išvežta net ¬250 sunkvežimių palikto mokyklos inventoriaus ir statybinių atliekų.

 

nemuno parkas prienai

 

Buvęs mokyklos dvišlaitis stogas, dengtas šiferiu, pakeistas į sutapdintą stogą, suformuojant visiškai naują, penktą pastato aukštą, kuriame įrengti „penthouse“ tipo apartamentai su lubomis, siekiančiomis iki 4,5 metro aukščio. Visą aukštą perimetru formuoja moderni perdirbto aliuminio profilio fasadinė sistema.

„Objekto visuomeninė paskirtis ir aiški pastato forma nuo pat pradžių apribojo projektavimo sprendinius. Tačiau iš šių apribojimų išplaukė nestandartiniai sprendiniai, kurie džiugina tiek prieniškių, tiek prie projekto vystymo prisidėjusių žmonių širdis ir išsiskiria autentiškumu. Projekto architektės sumanymas buvo išsaugoti seną pastato dvasią, paliekant autentiškas detales, tokias kaip mozaikinio betono dangos laiptai, mediniai turėklų porankiai, buvę mokyklos šviestuvai“, – pasakoja UAB „Windowsa“ vadovė.

Pasak pašnekovės, buvęs sovietinės statybos mokyklos pastatas neturėjo nė vieno balkono, o užsakovo vienas pagrindinių reikalavimų buvo tas, kad visi name esantys 75 butai turėtų balkonus. Taip gimė savo įspūdinga išvaizda išsiskiriantys projekto balkonai „kubai“, kurie „apsiūti“ veidrodine aliuminio kompozito plokšte. Jų konstruktyvas kėlė išties nemažai iššūkių penktame aukšte, šių balkonų konstrukcijų aukštis siekia net 4,5 metro.

Projekto įgyvendinimo metu neapsieita be kliūčių. Darbų atlikimą paveikė pasaulyje susiklosčiusi COVID-19 situacija, taip pat žymę paliko ir prasidėjęs karas Ukrainoje, dėl kurio atsirado medžiagų trūkumas ir ženkliai išaugo kai kurių medžiagų kainos, tačiau šios priežastys nepadarė įtakos statybos užbaigimo terminui.

„Šis daugiabutis – tai tvarus projektas, išsiskiriantis puikia geografine vieta, gamtos apsuptimi, apgalvotu būstu gyventojams su pridėtinėmis vertėmis, tokiomis kaip saulės baterijos ant pastato stogo, kurių pagaminta el. energija aprūpins pastato vidaus ir lauko bendrąsias reikmes ir automobilių krovimo stoteles, vejos pjovimo robotai, pirmieji liftai daugiabutyje Prienų mieste, laisvalaikio erdvės, sporto salė, skirta tik namo gyventojams, aptverta ir saugi 1,2 ha parko tipo teritorija“, – apie Nemuno parką kaip apie naująją ramybės ir komforto oazę pasakoja L. Mitkevičienė.

 

Minimalizmas ir Nemuno upės vaizdai interjere

Nemuno parko apartamentų interjeras patikėtas „PANTO studio“ įkūrėjui dizaineriui Tomui Paninui. Pagrindinė užduotis buvo suprojektuoti demonstracinį butą, kuris potencialiems naujakuriams atskleistų visus apartamentų privalumus ir būsimų namų jaukumą.

Didžiojoje dalyje apartamentų lubos siekia 3,5 m, taip pat yra vitrininiai langai, pro kuriuos atsiveria kvapą gniaužiantys vaizdai į Nemuną ir apylinkes.

„Nesinorėtų užgožti tokio nuostabaus vaizdo pro langą, todėl interjere vyrauja natūralios spalvos su keliais tamsesniais akcentais. Tai puikiai dera su gamta, šalia kurios kursis žmonės“, – sako T. Paninas.

 

nemuno parkas prienai

 

Dizaineris T. Paninas kūrė interjerą ir kituose apartamentuose. Nors projekto įgyvendinimas vyko sklandžiai, pasak jo, kai kurių sprendinių paieška privertė pasukti galvą, kad galutinis rezultatas tikrai džiugintų. Visų pirma, buvo nuspręsta perplanuoti apartamentus taip, kad vizualiai nesumažinant erdvės juose atsirastų dar vienas vonios kambarys ir drabužinė. Taip pat norėjosi, kad interjeras būtų natūralus ir estetiškas. Tai pavyko įgyvendinti panaudojus žemiškus medžio ir akmens elementus, priderinus dinamišką ir kintantį apšvietimą, parinkus lengvus integruotus ir erdvės neapsunkinančius baldus.

„PANTO studio“ veikia jau daugiau nei 10 metų. Per tą laiką T. Paninas suprojektavo daugybę įvairaus pobūdžio interjerų klientams iš Lietuvos ir užsienio šalių. Nesvarbu, kokia erdvė projektuojama, „PANTO studio“ randa balansą tarp grožio, funkcionalumo ir kūrybiškumo.

 

nemuno parkas prienai

nemuno parkas prienai

nemuno parkas prienai interjeras

 

Fasado dekoras, susiliejantis su gamta

Nemuno parko namų projekte balkonų apdailai užsakovas pasirinko „Alucobond Reflect 405“ aliuminio kompozito plokštes, sukuriančias veidrodžio efektą. Būtent toks dekoras pasirinktas stengiantis išlaikyti harmoniją su gamta. Aplinkos atspindžiai ant pastato leidžia susilieti, pasislėpti gamtos fone, kartu pagyvina architektūrinius statinius ir suteikia savitumo.

UAB „LR Group“ inžinierius Andrius Klasauskas pasakoja, kad nuo pat pradžių užsakovas norėjo kiek įmanoma išvengti skaidyti elementus į smulkesnes dalis. Dėl šios priežasties buvo labai svarbu parinkti tinkamą elementų dydį, atspindėsiantį architektūrinę koncepciją bei įgyvendinamą technologiškai. „Projektavimo ir gamybos procesas reikalavo gana daug atidumo. Kiekvienas elementas buvo matuojamas atskirai, nes kiekvienas jų yra individualus. Dar pradinėje balkonų projektavimo stadijoje teko suderinti „Alucobond ACM“ apdailą su stiklinių turėklų dalimi. Su užsakovo atstovu kartu siekėme būsimo rezultato, atsižvelgdami ir į galimybes, ir į iškeltus reikalavimus“, – sako A. Klasauskas.

 

nemuno parkas prienai fasadas langai

 

„LR group“ projektų vystymo vadovas Audrius Žiemys primena, kad prieš keletą metų UAB „LR Group“ komanda su tuo pačiu užsakovu jau turėjo panašios įdomios patirties kurdami fasadus Studentų g. 53., Kaune. Pastatų fasadai išpildyti stačiakampės formos elementais, pagamintais iš trikampių dalių.

„Alucobond Reflect 405“ kompozito plokštes pagamino jau daugiau nei 50 metų patirtį kaupianti Vokietijos bendrovė „3A Composites GmbH“ Be jokios abejonės, praeivių žvilgsnį trauks neįprastų formų balkonų apdaila“, – komentuoja Aurelija Malukaitė-Senkienė „Alucobond“ atstovė Baltijos šalims.

Aliuminio kompozito plokščių pranašumas, palyginti su kitų fasadų apdailos plokščių medžiagomis, yra ne tik didelė spalvinė gama, bet ir galimybė jas kasetuoti ir tvirtinti paslėptuoju būdu. Tai svarbu, nes taip galima sukurti vientisą, lygią plokštumą ir užtikrinti, kad eksploatacijos metu jungimo vietose neatsirastų koroduojančių kniedžių ir dulkių purvo sankaupų.

Tokios plokštės buvo naudotos statant ne vieną žinomą Lietuvoje objektą, tarp jų: „Santakos“ slėnio Naujausių farmacijos ir sveikatos technologijų centrą Kaune, Palangos autobusų stotį, viešbutį „Flores“ Druskininkuose ir prestižinį „Porsche“ centrą bei Nacionalinį fizinių ir technologijos mokslų centrą, esančius Vilniuje.

 

Energijai taupyti – saulės jėgainė ant stogo 

Vienas iš svarbių užsakovo norų Nemuno parke buvo įrengti 29,99 kW saulės jėgainę, kuri padengtų visą ar bent jau didžiąją dalį bendrų namo elektros išlaidų. Ši užduotis patikėta ilgą patirtį kaupiančiai bendrovei UAB VENTELIS – Saulesjegaine.lt

„Klientui suprojektavome elektrinę taip, kad ant stogo išsidėliotų patogiai, kad būtų galima vaikščioti tarp eilių ir atlikti stogo dangos kokybės patikrinimus, nes ant stogo sumontuoti kondicionierių išoriniai blokai. Dėl šios priežasties teko dėlioti taip, kad būtų išvengta šešėliavimo“, – pasakoja UAB „VENTELIS“ direktorius Tomas Didonis.

Pastatas turėjo 6 bendro naudojimo skaitiklius, tačiau komanda visus sujungė į vieną, nes tuomet efektyviau galima subalansuoti elektros naudojimą iš saulės jėgainės gamybos. T. Didonis tikina, kad verta ant daugiabučio stogo statyti saulės jėgainę, nes galima pasidengti bendro apšvietimo, liftų, automobilių aikštelės apšvietimo, rūsio sandėliukų ir kitų bendrų poreikių elektros sąnaudas. „Per metus šio namo bendriems poreikiams padengti saulės jėgainė pagamins 29 580 kWh. Be to, išvengs net 13 956 kg CO2 per metus. Darykime prielaidą, kad bendrija pasirašė sutartį su elektros tiekėju 0,4 €/kWh elektros kaina. Tai ši jėgainė bendrijai atsipirks per 2,4 metų“, – sako pašnekovas.

 

nemuno parkas prienai saules elektrines

 

Ant naujojo daugiabučio stogo sumontuota 75 vnt. „JA SOLAR JAM54S30-400-MR Black Frame“ saulės modulių. Inverteris – SUNGROW SG33CX. SUNGROW inverteriai gaminami nuo 1997 metų. 2021 metais SUNGROW tapo populiariausiu inverterių gamintoju pagal pagamintą kiekį, net 47,1 GW.

Ne paslaptis, kad visa elektros energija, kuri yra naudojama saulės jėgainės darbo metu, t. y. dieną, yra visiškai neapskaitoma ir kainuoja 0 €/kWh. Visą perteklių klientai padeda pasaugoti ir pagal pasirinktą planą pasiima atgal nakties metu arba tada, kada trūksta elektros gamybos iš saulės jėgainės.

Svarbu paminėti, kad UAB „VENTELIS“ – saulesjegaine.lt įrengė elektromobilių įkrovimo stoteles, kurios taip pat bus priklausomos nuo saulės jėgainės, kad gyventojai galėtų krautis elektromobilius pigiau. Bendrovė jau daugiau nei dešimtmetį siūlo tvarius energetikos sprendimus nuosaviems namams, daugiabučiams, komerciniams pastatams ir gamykloms.

 

Ilgalaikiai aliuminio sistemų sprendimai 

Nemuno parko namų projektui buvo pasirinktos vienos žinomiausių pasaulyje aliuminio profilių gamintojų Vokietijos bendrovės „Wicona“ aliuminio profilių sistemos. „Itin džiugu, kad tiek architektų, tiek ir projekto vystytojų lūkesčius pateisino mūsų langų sistema WICLINE 75MAX. Jau pačiame sistemos pavadinime tarsi užkoduotas didžiausias kiekis šviesos“, – sako „Hydro“ Baltijos šalių vadovas Rimantas Staknevičius.

Pasak R. Staknevičiaus, lango su varstoma dalimi konstrukcija sukonstruota taip, kad iš išorės neįmanoma atskirti, kuri lango dalis yra varstoma, o kuri ne. Varstoma dalis yra vientisa ir siekia 3m. 5cm. Varčia yra sumaniai integruota lango rėme ir išoriškai jos visiškai nesimato. Tokia lango konstrukcija pasižymi itin siauru profilių pločiu bei praleidžia didelį kiekį šviesos į patalpas. Iš vidaus, žiūrėdami į langą, nei lango vyriai, nei lango rankenos nėra matomos, nes tiek vyriai, tiek lango rankena yra paslėpti varčios konstrukcijoje ir išoriškai nesimato.

Toks sprendimas, išsiskiriantis savo dizainu, Lietuvoje ir kitose šalyse naudojamas jau ne pirmą kartą. Ne veltui ši langų sistema yra nominuota ne viename dizaino konkurse.

 

nemuno parkas prienai balkonas

 

„Dviejuose fasaduose langai formuoja vadinamuosius „prancūziško“ tipo balkonus, kuriuose pritaikėme WICONA apsauginių stiklo barjerų sistemą. Ši sistema yra lengvai pritaikoma ir dera su visomis WICONA langų sistemomis. Yra patikima ir tinkama stiklo barjero storiui nuo 12 iki 38 mm, – pabrėžia pašnekovas. – Jau pats projekto pavadinimas „Nemuno Parko namai“ įpareigojo skirti papildomą dėmesį tvariam ir darniam gyvenimui bei panaudotų sprendinių sąsajai su supančia aplinka ir gamta.“

Šiam projektui tiekti aliuminio profiliai yra pagaminti iš tvaraus aliuminio profilių lydinio „Hydro CIRCAL“. Šis lydinys yra pagamintas surinkus iš rinkos savo laiką atitarnavusius senus aliuminio langus ir duris. Specialiai tam dedikuotuose „Hydro“ fabrikuose atlikus „Hydro“ unikalų ir patentuotą smulkinimo, pirminio rūšiavimo, skenavimo lazeriu ir antrinio rūšiavimo procesus išgaunamas naujas aliuminio profilių lydinys, kurio sudėtyje yra ne mažiau nei 75 proc. perdirbto aliuminio lydinio. Savo savybėmis jis niekuo nenusileidžia pirminiam aliuminiui.

Svarbu paminėti, kad iš „Hydro CIRCAL“ lydinio pagaminti aliuminio profiliai turi itin žemą taršą, kuri siekia tik 2,3 kg CO2 emisijų pagaminti vienam kilogramui aliuminio profilio. Palyginimui: tai yra daugiau nei 6 kg mažiau nei vidutinė Europoje sunaudoto aliuminio emisija. Taip šiame projekte sumontavus WICONA aliuminio konstrukcijas yra sutaupyta kiek daugiau nei 75 tonos CO2 emisijų.

 

Modernūs durų sprendimai, pabrėžiantys minimalizmą 

Neabejotinai išskirtinė projekto detalė – interjere panaudotos vidaus durys. Gyvenamųjų namų komplekse bendrovė „Saloža“ pagamino kelių tipų kokybiškas su paslėptais vyriais duris, puikiai tinkančias minimalistiniam moderniam interjerui.

Verta pradėti nuo beapvadinės konstrukcijos durų, kurios architektų pasirinktos dėl puikaus dizaino – dėl šių durų interjerui suteikiamas papildomas lengvumas, subtilumas ir vientisumas. Tai durys be apvadų su paslėptais vyriais ir sudėtingos konstrukcijos stakta.

„Gaminome įprasto arba atvirkštinio varstymo duris, siekdami vizualinio patalpos vientisumo. Tai modernus estetiškas sprendimas.  Taip pat  dažytas arba faneruotas natūraliu lukštu vidaus duris.“, – pasakoja UAB „Saloža“ direktorė Vitalija Skarupskienė.

 

nemuno parkas prienai

 

Skydinės konstrukcijos dažytos durys skirtos tiems, kas nori lygaus dažyto paviršiaus be jokios medienos tekstūros. Gaminant su MDF plokšte dažytas duris yra sumažinama medžio deformavimosi galimybė. Platesnis modernaus dizaino ir spalvų pasirinkimas. Interjere dažytos durys gali tapti netikėtu akcentu, derančiu arba kontrastingai pagyvinančiu bendrą būsto nuotaiką.

„Projekte panaudota tvirta klijuoto medžio stakta, patikima skydinė varčia, vokiškos tarpinės, užtikrinančios tylų durų varstymą, itališkos AGB tylaus veikimo spynos, garantuojančios nepastebimą durų uždarymo / atidarymo funkciją bei ANSELMI paslėpti „nematomi“ lankstai. Novatoriškos ir modernios vidaus durys ir jų montavimas nėra lengva užduotis. Tik dėl kokybiškų medžiagų ir nepriekaištingo darbo sukūrėme patikimos konstrukcijos, modernaus dizaino vidaus duris stilingiems būstams“, – pasakoja UAB „Saloža“ direktorė.

V. Skarupskienė paminėjo ir dar vieną durų tipą – tai rėminės konstrukcijos su grūdintu laminuotu juodu stiklu. Naudojant stiklą sukuriama patikima, ilgaamžė, saugi konstrukcija, nes stiklas, priešingai nei plastikas, net ir veikiant aplinkos veiksniams išlieka nepakitęs visą savo tarnavimo laiką“, – patikino pašnekovė.

UAB „Saloža“ gaminamos durys buvo pasirinktos ne be priežasties. Įkvėpti natūralumo ir pagarbos medžiui, daugiau nei 25 metus bendrovė gamina tvarius ir kokybiškus medinius langus, duris, baldus ir kitas konstrukcijas.

 

PROJEKTO VYSTYTOJAS: UAB „Windowsa“

PROJEKTO AUTORIAI: UAB „Kančo studija“ (Gustė Kančaitė, Tomas Petreikis, Gytautė Gružauskaitė-Kručauskienė, Vitalija Gofmanaitė)

STATYBŲ PRADŽIA: 2020 m.

STATYBŲ PABAIGA: 2022 m.

PASTATO TIPAS: mūrinis

NAMŲ AUKŠTŲ SKAIČIUS: 5

BUTŲ SKAIČIUS: 75

ANTŽEMINIŲ AUTOMOBILIŲ STOVĖJIMO VIETŲ: 88

ADRESAS: Kęstučio g. 63, Prienai

 

nemuno parkas prienai

nemuno parkas prienai

Partnerio turinys


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų