namas x
Nuotr.: Darius Kučys

Geriausi individualių namų projektai apdovanoti jaukioje istorinėje Vilniaus senamiesčio vietoje


Trečiadienį pavakare Vilniaus senamiestyje, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus kiemelyje įvyko iškilmingi žurnalo STRUCTUM organizuoti konkurso „Namas X. Projektas – inovacija 2023“ nugalėtojų apdovanojimai.

Ceremonijos metu buvo apdovanoti geriausi konkurso partnerių ir komisijos išrinkti modernūs individualių namų projektai.

Ketvirtus metus vykstantis konkursas šį kartą baigėsi žavioje Vilniaus senamiesčio vietoje. Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus pastatas turi išties įspūdingą istoriją. Manoma, kad šiuos rūmus projektavo šiaurės Italijos šveicarų ir italų architektas Konstantinas Tenkala.

Interjero dizaineriai ir architektai šiam konkursui iš viso pateikė 21 šiuolaikiško individualaus namo projektą. Kūrėjai savo darbais pademonstravo, kaip sukurti ne tik madingus, patogius ir poreikius atitinkančius namus, bet ir tvarų būstą.

Žiūrėkite VIDEO:

 

Šįkart projektas truko nuo 2023 m. vasario iki 2023 m. birželio, projektas buvo išskirstytas 3 etapais, kuriais dalyviai galėjo atsiųsti savo darbus.

Šventinis renginys subūrė žinomus šalies architektus, interjero dizainerius ir konkurso dalyvius įkvepiančioje Vilniaus senamiesčio erdvėje. Atvykę svečiai įsiamžino prie renginio foto sienelės ir laukdami renginio pradžios bendravo. Renginio vedėjas Giedrius Leškevičius susirinkusius svečius džiugino savo dainomis ir netrukus jis atidarė konkurso apdovanojimų ceremoniją.

Renginio svečiai turėjo progą įsiamžinti prie „Lights & letters“ šviečiančių STRUCTUM raidžių.

Sveikinimo žodį tarė STRUCTUM direktorė ir šio konkurso sumanytoja Ignė Dutova. „Konkursas NAMAS X vyksta jau ketvirtus metus. Jis visuomet buvo apie technologijas, inovatyvumą, ilgaamžiškumą. Šiemet pastebėjome, jog architektų darbai vis tobulėja ir keičiasi, prisitaikydami prie dabartinių sąlygų ir poreikių. Vis daugiau architektų ir dizainerių atsižvelgia į tvarumą.

Jie savo darbuose naudoja vis daugiau įrenginių, taupančių vandenį, elektros energiją. Tvarumo kryptį savo projektuose akcentuojame jau ne pirmus metus, todėl džiaugiamės, jog STRUCTUM konkursai prisideda prie pokyčių“, – sakė I. Dutova, džiaugdamasi, kad konkursas sulaukė įvairių koncepcijų ir sprendimų, kurių autoriai dar kartą įrodė, jog nėra vieno namų projektavimo šablono, o tobulėjančios technologijų galimybės tik sustiprina norą kurti unikalumą.

Konkurso komisija profesionaliai įvertino dalyvių darbus ir atrinko tris geriausius. Komisiją sudarė: studijos „Architektūros linija“ projektų vadovas, architektas, VILNIUS TECH Architektūros katedros profesorius Gintaras Čaikauskas, architektų studijos „Studija Lapė“ vadovas Tomas Lapė, architektas, studijos „Archispektras“ kūrybos vadovas Ignas Kalinauskas, architektė, interjero dizainerė, studijos „Toota“ įkūrėja Justė Žibūdienė, Mild studio įkūrėja ir interjero architektė Lina Bakienė.

Ant scenos buvo pakviesti konkurso partnerių atstovai, kurie apdovanojo savo prizais projektus, kurie juos labiausiai sužavėjo. „JUNG Vilnius“ atstovas Vaidotas Bijūnas prizą skyrė Aidai Raižytei ir Džiugui Urbonui, „Brasa“ vadovas Jonas Vilčinskas prizą skyrė Linai Stasaitytei, „Akzo Nobel Baltics“ generalinis direktorius Ramūnas Urbonas prizą skyrė Aušrinei Samauskienei, „Grohe“ prizą dedikavo Linai Stasaitytei.

Vėliau ant scenos žengė savo projektų pristatyti trijų geriausių, komisijos atrinktų projektų autoriai: interjero dizainerė iš „Aušrinė Studio 3D“ Aušrinė Samauskienė, „EGU Design“ studijos interjero dizainerė Eglė Kriaučiūnaitė, Lukrecija Ramanauskaitė atstovavo Kauno technologijos universiteto trečiojo kurso architektūros studentus Aidą Raižytę ir Džiugą Urboną.

Daugiausiai portalo Structum.lt balsavime balsų surinko interjero dizaineris Aleksandr Staruchin. Apdovanojimų ceremonijos vakaras pasiekė kulminaciją – STRUCTUM vadovė Ignė Dutova paskelbė konkurso nugalėtojus.

Trečioji vieta atiteko interjero dizainerei Eglei Kriaučiūnaitei.

Trečioji vieta atiteko interjero dizainerei Eglei Kriaučiūnaitei.

Susipažinkite su projektu > 

Antroji vieta skirta interjero dizainerei Aušrinei Samauskienei.

Susipažinkite su projektu > 

 

Pirmoji vieta atiteko interjero dizaineriams Džiugui Urbonui ir Aidai Raižytei. Apdovanojimą atsiėmė jų draugė Lukrecija.

Susipažinkite su projektu > 

Renginio svečiai, konkurso dalyviai ir komisija turėjo progą pabendrauti, pasimėgauti gardžiomis vaišėmis ir įsiamžinti prie „Lights & letters“ šviečiančių STRUCTUM raidžių.

Visus konkurso dalyvių darbus galite peržiūrėti čia.

„Namas X. Projektas – inovacija 2023“ konkursas partneriai:

Elektros instaliacijos prietaisų gamintojas „Jung“, lengvai montuojamomis ir kokybiškomis apdailos medžiagomis prekiaujantys „Viniaus Ejotra“, santechnikos įrangos gamintoja „Grohe“, tekstilė interjerui „Audrineta“, aukštos kokybės baldų furnitūra „Brasa“, pirmaujantis ir vienas iš stambiausių pasaulyje dažų gamintojas „AkzoNobel“, didmeninė ir mažmeninė prekyba baldų gamybos medžiagomis „Ulmas“, santechnikos gaminių lyderė Europoje „GEBERIT“.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

Namai lego principais

Kas sieja prieš 6000 metų nutiestą medinį sweeto taką netoli somerseto Didžiojoje britanijoje, 19 a. Pradžioje darbininkams skirtas mobiliąsias kavinukes…

Has photos

Fasadai, kuriems nėra blogo oro

Vėdinamieji ir jiems giminingi bioklimatiniai fasadai šiuo metu laikomi vienais iš geriausių sprendimų siekiant palaikyti optimalią vidaus temperatūrą ir garso…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų