Išmanūs įėjimo sprendimai: saugumas, augintinių laisvė ir šeimininkų ramybė


Išmaniosios technologijos daro mūsų gyvenimą lengvesnį. Tad nenuostabu, kad išmanumo norime visur – ne tik pastatų viduje, bet ir prie įėjimo. Šiuolaikiniai sprendimai leidžia pritaikyti ir panaudoti išmaniąsias technologijas tiek medinėse, tiek plono aliuminio rėmų, tiek ir slenkančių konstrukcijų duryse.

Vienas išmaniųjų įėjimų sprendimų yra galimybė stebėti, kas ir kada išeina iš namų arba grįžta. Tai ypač patogu namų šeimininkams, auginantiems atžalas, nes jie gali matyti, kada jų vaikai grįžta namo po pamokų. Išmanūs išėjimai svarbūs ir dėl augintinių komforto. Šiuos sprendimus patogu naudoti ir biuruose. Taip pat patogu, kad ne tik vaikams, bet ir suaugusiesiems nereikia nešiotis ryšulio raktų – duris atrakinti ar užrakinti galima naudojant mobilųjį telefoną. Taigi nebelieka amžino galvos skausmo, kur dingo raktai.

Raktas yra jūsų katė, o voverės neužeis nepakviestos

Išmaniosios technologijos šunims, katėms ir kitiems namų augintiniams suteikia savarankiškumo, o jų šeimininkams – ramybės. Jeigu visą dieną plušate darbe ir tyliai kremtatės, kad namuose palikti augintiniai panorėję negali išeiti į lauką, akivaizdu, kad jūsų namui reikia naujų modernių durų su augintiniams skirtomis išmaniosiomis durelėmis, kurioms pritaikyti gyvūnų išėjimo sprendimai pranašesni už įprastas landas.

Išmaniosios naminių gyvūnėlių durelės turi daug pranašumų, nors šeimininko ramybė yra didžiausia nauda. Kol jūs visą dieną dirbate arba norite ilgiau pamiegoti savaitgalį, pūkuotas šeimos narys gali be jūsų pagalbos išeiti į kiemą kada panorėjęs ir gulėti savo mėgstamoje saulėtoje kiemo vietoje. Technologija suteikia naminiams gyvūnėliams patogumo, o jums – komforto. Maža to, šeimininkas į savo telefoną gali gauti informaciją apie tai, kada gyvūnas buvo lauke ir kada grįžo namo.

Tradicinės landos augintiniams gali kelti problemų dėl to, kad įleis į namus visus kaimynų augintinius ir laukinius gyvūnus. Išmaniųjų durelių pranašumas – jų saugumas: naudojamos technologijos atpažins jūsų šunį ar katę. Augintiniui užtenka prieiti prie tokios landos ir ji automatiškai, gavusi signalą, atsiveria ir iškart užsirakina, vos gyvūnas pro ją pralenda.

Vienos elektroninės išmaniosios gyvūnėlių durelės veikia su šunų ir kačių antkakliu „SmartKey“, turi programuojamas įėjimo, išėjimo ir automatinio užrakinimo parinktis. Kitos nuskaito implantuotą ID mikroschemą ir atpažįsta bei įleidžia į namus tik jūsų augintinius. Jos gali nustatyti iki kelių ar net keliasdešimties jų tapatybių. Dauguma išmaniųjų durelių naudoja radijo dažnio atpažinimo funkciją (RFID), kad aptiktų jūsų augintinį, vėliau atrakintų ir (arba) atidarytų dureles. Signalas perduodamas iš augintinio įterptosios mikroschemos arba suderinamo RFID antkaklio.

Kiekvienam augintiniui galite individuliai reguliuoti pasivaikščiojimo režimą būdami bet kur ir reguliuoti kiekvienos katės ar šuns išėjimo leidimus nuotoliniu būdu. Technologija leidžia nustatyti dureles „Užrakinta“, „Atrakinta“ arba „Tik įeiti“, „Tik išeiti“ režimu.

Nors įvairių gamintojų gyvūnėlių durelių funkcijos skiriasi, dauguma jų apima automatinio užrakinimo / atidarymo funkcijas, laikmačius ir saugos funkcijas. Automatinio užrakinimo funkcija taip pat apsaugo nuo galimų vagių.

Svarbu ir naudojimo paprastumas. Kai kurios išmaniosios durelės turi judesiu įjungiamus jutiklius, kurie atidaro jas automatiškai, kai tik šuo ar katė priartėja pakankamai arti, nes kai kurie gyvūnai bijo stumti dureles. Išmaniosios augintinių durelės dažniausiai maitinamos iš baterijos arba tiesiai iš elektros lizdo sienoje. Daugelis modelių taip pat yra atsparūs oro sąlygoms ir užtikrina patikimą sandarumą.

Palengvina patekimą į vidų ir užtikrina higieną

Išmaniosios technologijos per pandemiją tampa nebe prabanga, o būtinybe, nes dėl jų galima išvengti įvairių paviršių lietimo.

Ypač išmaniosios technologijos praverčia ten, kur būtina reguliuoti žmonių srautus pastatų viduje. Kai kurie gamintojai siūlo prie įėjimų į visuomenines patalpas – restoranus, parduotuves, teatrus ar pan. – sumontuojamus išmaniuosius žmonių skaičiuotuvus, kurie skaičiuoja, kiek asmenų įėjo į vidų ar išėjo. Tai padeda išvengti per didelio žmonių būriavimosi viduje. Be to, šios technologijos gali turėti ir patogią grafinę vartotojo sąsają, dėl kurios klientai patys gali patikrinti, koks yra vietos užimtumas, ir galbūt suplanuoti tinkamesnį laiką vizitui.

Labai patogu išmaniosiomis technologijomis valdyti įvairaus tipo stumdomas duris – tiek lauko, tiek ir vidaus. Tam gali būti pasitelktos nuotolinio valdymo priemonės, išmanieji prietaisai ar kiti patogūs būdai. Išmaniajame telefone įdiegtomis programėlėmis galima atverti, užverti ar užrakinti duris. Tam tereikia poros paspaudimų ekrane ar tiesiog balso komandos. Aplikacija telefone leidžia duris valdyti iš bet kur.

Norint išvengti nereikalingo paviršių lietimo padeda ir išmanieji judesio davikliai, kai durys atsidaro pamojavus ties atidarymo jungikliu ranka. Yra ir stumdomų durų, kurias galima atidaryti ar uždaryti koja, numynus prie bėgelio esantį pedalą. Tai ypač patogu, kai rankos užimtos. Kartu galimybė atidaryti duris koja padeda rankų pirštais be reikalo nečiupinėti jokių paviršių.

Šiuolaikinės technologijos leidžia ne tik valdyti duris, bet ir apsaugoti patalpas nuo įsibrovėlių – durų atidarymo sistema gali būti susieta su namų saugumo sistemomis.

Biurų pastate išmaniosios durys gali būti užprogramuotos taip, kad atsirakintų tam tikru metu ryte, o užsirakintų, kai viduje nieko nebėra. Be to, išmaniaisiais sprendimais galima suteikti skaitmeninį raktą svečiams ar, tarkime, patalpų tvarkytojams, kad jie galėtų patekti į pastatą tam tikru laiku, pasinaudoję programėle telefone.

Tiesa, nors ir labai patogios, išmaniosios technologijos kelia ir tam tikrų pavojų: vienas jų tas, kad tokias sistemas gali nulaužti programišiai. Be to, gali būti sudėtinga patekti į vidų pametus išmanųjį telefoną ar jam išsikrovus arba sugedus.

Taigi technologijos nepaprastai palengvina mūsų kasdienybę, bet svarbu nepamiršti ir užtikrinti saugumą.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

Namai lego principais

Kas sieja prieš 6000 metų nutiestą medinį sweeto taką netoli somerseto Didžiojoje britanijoje, 19 a. Pradžioje darbininkams skirtas mobiliąsias kavinukes…

Has photos

Fasadai, kuriems nėra blogo oro

Vėdinamieji ir jiems giminingi bioklimatiniai fasadai šiuo metu laikomi vienais iš geriausių sprendimų siekiant palaikyti optimalią vidaus temperatūrą ir garso…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų