Jurbarkas siekia žmonių bendrystę ir tvarumą skatinančios vizijos


Jurbarko rajono savivaldybė gyvena dideliais pokyčiais įvairiose srityse – ekonominėje, švietimo, socialinėje, žemės ūkio. Savivaldybės teritorija yra labai įdomi, kaip ir jai keliama urbanistinė vizija. Pietinė savivaldybės teritorijos riba – Nemuno upė, tad ji atlieka nemažą vaidmenį, kuriant miesto viziją.

 

Jurbarkas siekia darnaus turizmo vystymosi, keleivinio ir pramoninio uostų atnaujinimo, išplėsti mažųjų laivelių prieplaukas, įrengti Nemuno upės prieigas, susiejant jas su turistų lankomais objektais – Panemunės, Raudonės pilimis, Veliuonos, Seredžiaus piliakalniais.

Jurbarkas

Kita Jurbarko rajono dalis yra daugiausia agrarinė ir miškinga. Nemažoje dalyje yra „NATŪRA 2000“ teritorija. Taip pat baigiamas rengti viso rajono vėjo ir saulės elektrinių specialusis planas, kuris kompleksiškai numato spręsti alternatyvios energijos poreikį, nepažeidžiant kraštovaizdžio ir saugomų teritorijų. Artimiausiu metu numatyta įsisavinti rekreacinę teritoriją prie Kalnėnų karjero, abipus įrengti paplūdimius, skirtus aktyviam ir pasyviam poilsiui. Taip pat pritaikyti bendruomenės ir atvykstančių svečių poreikiams buvusį darželio „Šaltinėlis“ pastatą Gedimino g. 30 ir pritraukiant prie jo viešąją erdvę, Jurbarko Vytauto Didžiojo progimnazijos pastatą pritaikyti įvairesnėms veikloms, perkeliant į ją dalį meno mokyklos veiklų, perplanuoti erdves.

Jurbarkas

„Pagrindinis Jurbarko rajono savivaldybės tikslas – įrengti daugiausia gyventojų turinčias daugiabučių namų vidines kvartalų erdves, kuo daugiau viešųjų erdvių žmonių bendrystei, nepamirštant želdynų. Mieste ir rajone norima įrengti elektros įkrovimo stoteles, taip pat skatinti pėsčiųjų ir dviratininkų judėjimą, nutiestais takais, kurie yra prie Nemuno, Mituvos bei Imsrės upių“, – sako Jurbarko rajono meras Skirmantas Mockevičius. Savivaldybė planuoja įsigyti ir elektrinių autobusų, sujungsiančių Tauragės regiono savivaldybių miestus.

Jurbarkas meras

Pastaraisiais metais ryškiausiai Jurbarko rajono veidą pakeitė kultūros paveldo objektų – Panemunės ir Raudonės pilies parkų pritaikymas lankyti. Greitu metu miesto veidą pakeis ir statoma nauja autobusų stotis. Jurbarko miesto pramoninis rajonas rengiamas investicijoms – šiuo metu įrengtas apšvietimas,  įrenginėjama infrastruktūra – vandentiekio ir nuotekų tinklai, numatoma įrengti pėsčiųjų ir dviračių takus.

Dalyvaudama projekte „Išmanusis miestas 9“ Jurbarko rajono savivaldybė tikisi dar daugiau naujų žvilgsnių ir idėjų, kurios skatintų gyventojų įsitraukimą, bei aiškių projekto vizijų, kad būtų galimybė rengti techninius projektus, išgryninant projekto dalyvių vizijas iki realaus įgyvendinimo.

Jurbarkas tiltas

Jurbarkas

Nuotraukos: Ignas Skridla

 

Kviečiame dalyvauti „Išmanusis miestas 9“ ir drąsiomis idėjomis prisidėti Jurbarko plėtojimo. Rinkitės iš šių teritorijų.

Visos šių metų teritorijos: https://structum.lt/teritorijos/teritorijos-4/

REGISTRACIJA


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų