Kaip apsaugoti savo įrangą nuo elektros tinklo sutrikimų ir užtikrinti įrangos maitinimą 24/7?


Šiandien vartotojai reikalauja, kad jų įranga stabiliai ir be jokių maitinimo sutrikimų veiktų 24 val. per parą ir 7 dienas per savaitę. Tačiau elektros tinkle sutrikimų pasitaiko labai įvairių: įtampos šuoliai ir kritimai, įtampos amplitudės pokyčiai, įtampos triukšmai, visiškas įtampos dingimas, harmoniniai iškraipymai, dažnio pokyčiai ir kt. Gana dažnai elektros tinklo sutrikimai įvyksta už vartotojo tinklo ribų, tad vartotojas niekaip negali paveikti jų atsiradimo priežasčių.

Pateiksime keletą galimų sprendimų, kurie leis apsaugoti jūsų įrangą nuo sutrikimų elektros tinkle ir užtikrins stabilų įrangos maitinimą.

Atsižvelgiant į vartotojo naudojamas aplikacijas ir jo poreikius, stabiliam elektros energijos tiekimui užtikrinti ir įrangai apsaugoti yra naudojami statiniai perjungikliai, nepertraukiamo maitinimo šaltiniai (angl. UPS – Uninterruptible Power Supply), elektros generatoriai arba parenkamas šios įrangos kompleksinis sprendimas.

Nepertraukiamo maitinimo šaltinis naudojamas įtampai stabilizuoti ir trumpalaikiam rezervavimui užtikrinti. Rinkoje siūloma labai daug įvairių tipų ir technologijų nepertraukiamo maitinimo šaltinių, tačiau siekiant, kad apsauga būtų maksimali, rekomenduojama naudoti „on-line“ technologijos įrenginius, kurie dar yra vadinami dvigubos konversijos. Šios technologijos nepertraukiamo maitinimo šaltinio lygintuvas kintamąją įtampą pakeičia į nuolatinę, tuomet keitiklis iš nuolatinės įtampos vėl pagamina naujos kokybės kintamąją įtampą. Dingus pagrindiniam elektros energijos tiekimui, nepertraukiamo maitinimo šaltinis be įtampos nutrūkimo tiekia elektros energiją iš akumuliatorių, kurie yra neatsiejama šios sistemos dalis. Nepertraukiamo maitinimo šaltiniai naudojami elektros energijos rezervavimui nuo kelių minučių iki kelių valandų užtikrinti. Rezervavimo laikas priklauso nuo: nepertraukiamo maitinimo šaltinio efektyvumo koeficiento; akumuliatorių tipo, skaičiaus, projektinio amžiaus ir techninių charakteristikų; eksploatacinių sąlygų – temperatūros, santykinės drėgmės; aukščio virš jūros lygio, kur eksploatuojama įranga; apkrovos tipo ir galios koeficiento. Vienas svarbiausių aspektų, nuo kurio priklauso nepertraukiamo maitinimo šaltinio autonomija, – bendra akumuliatorių talpa. Kuo ji didesnė, tuo ilgesnė nepertraukiamo maitinimo šaltinio autonomija.

Dvigubos konversijos („on-line“) nepertraukiamo maitinimo šaltiniai skirstomi į transformatorinę ir be transformatorinę technologijas. Kiekviena šių technologijų turi savų pranašumų, tačiau abi jos yra tikslingai sukurtos tam tikrai apkrovai apsaugoti.

Transformatorinė technologija išsiskiria sistemos tvirtumu, skiriamuoju transformatoriumi keitiklio išėjimo vietoje, suteikiančiu sistemai galvaninį atskyrimą ir sumažinančiu trikdžių tikimybę bei visiškai panaikinančiu nuolatinės srovės patekimo į apkrovą galimybę. Nepertraukiamo maitinimo šaltiniai su integruotu transformatoriumi puikiai tinka apsaugoti pramonės įrenginiams, kurie dirba esant asimetrinei ar nelinijinei apkrovai.

Transformatorinė technologija pasižymi aukštu sistemos efektyvumu, kompaktišku dizainu, mažesnėmis energijos sąnaudomis. Šios technologijos nepertraukiamo maitinimo šaltiniai puikiai tinka naudoti kompiuterių, duomenų centrų, IT, telekomunikacijų įrangos apsaugai.

Vis tik, ilgam laikui dingus tinklo įtampai, vien tik nepertraukiamo maitinimo šaltinio neužtenka, nes išsikrovus akumuliatoriams, įranga praras maitinimą. Tam, kad to nenutiktų, naudojamas elektros generatorius. Jis užtikrins elektros energijos tiekimą tol, kol jam bus tiekiamas kuras.

Sistemoje naudojant kartu elektros generatorių ir nepertraukiamo maitinimo šaltinį labai svarbu suderinti jų tarpusavio darbą. Pagrindinis aspektas, į kurį reikia atsižvelgti, – elektros generatoriaus ir nepertraukiamo maitinimo šaltinio galios santykis. Priklausomai nuo pasirinktos įrangos konfigūracijos, santykis gali svyruoti nuo 1,1 iki 3 kartų, t. y. generatoriaus galingumas turi būti didesnis už nepertraukiamo maitinimo šaltinio 1,1–3 karto. Kitu atveju generatorius nepajėgs tiekti elektros energijos nepertraukiamo maitinimo šaltiniui. Galios santykis priklauso nuo: nepertraukiamo maitinimo šaltinio išėjimo galios koeficiento, efektyvumo koeficiento, lygintuvo generuojamų harmoninių iškraipymų į tinklą, elektros generatoriaus įtampos reguliatoriaus tipo.

Apibendrinant reikia atkreipti dėmesį, kad parinktas tinkamas sprendimas ne tik išspręs vartotojo elektros tinklo problemas, bet ir reikalingos įrangos įsigijimo išlaidos bus mažesnės. UAB UTU specialistai visuomet pasiruošę nuodugniai ir kruopščiai įvertinti situaciją, atsakyti į rūpimus klausimus ir pasiūlyti kliento poreikius atitinkantį sprendimą.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų