Kaišiadorių miesto tikslas – skatinti gyvenvietės patrauklumą ir gerinti infrastuktūrą


Kaišiadorys – miestas ir savivaldybė Vidurio Lietuvoje, Kauno apskrityje. Tai yra regioninis administracinis ir kultūrinis centras, garsėjantis savo istorine paveldo verte, gražia gamta ir ypatingu miesto gerbėjų bendruomenės dvasingumu. Kaišiadorys taip pat yra svarbus žemės ūkio ir pramonės centras regione. Tai miestas, kuriame dera praeitis ir dabartis. Būtent jis gyvenimo kokybe ir galimybėmis patraukia tiek turistus, tiek gyventojus.

Esama Kaišiadorių miesto urbanistinė struktūra ir jos specifika lemia ir tolesnę nuoseklią miesto ir erdvinio bei funkcinio plėtros modelio vystymo tendenciją, tad miesto urbanistinė struktūra plėtojama pagal jau susiklosčiusį užstatymo modelį.

„Kaišiadorys planuojami kaip monocentrinis miestas, kurio linijinis ištęstas centras sujungia abi miesto puses skirtingose geležinkelio pusėse. Tačiau šalia miesto esančiose tankiai užstatytose gyvenamosiose teritorijose planuojami papildomi aptarnavimo centrai, užtikrinsiantys teritorijų gyvybingumą. Numatoma didelė teritorinė gyvenamųjų teritorijų plėtra. Kuriama rišli patrauklių ir saugių viešųjų erdvių sistema, jungianti skirtingas miesto dalis. Miesto vidinė plėtra numatoma taip, kad suformuojamas aiškus jos struktūrinis karkasas tobulinant jau esamą. Išlaikomas nedidelio miesto identitetas. Numatomas modelis orientuotas į gyventojų teisėtų lūkesčių išpildymą vykdant maksimalią įmanomą plėtrą“, – sako Kaišiadorių rajono savivaldybės meras Šarūnas Čėsna.

Pasak jo, vienas iš svarbių pastaraisiais metais įgyvendintų projektų – Kaišiadorių miesto stadiono statyba. Keletą metų trukusios statybos suteikė Kaišiadorių miestui naujų rekreacinės ir sportinės veiklos galimybių, taip pat prisidėjo prie sveikos gyvensenos skatinimo ir vystymosi. Buvusio kino teatro pastato pritaikymas vietos bendruomenės, verslo ir jaunimo poreikiams kaip bendruomenės traukos centras tapo reikšmingu projektu, kuris suteikė naujų galimybių miestui ir jo gyventojams. Šis projektas turi socialinį ir kultūrinį poveikį bei prisideda prie vietos gyvenimo dinamikos kaip jaunimo centras, verslo inkubatorius bei įvairių vietos bendruomenės susitikimų vieta.

Kaišiadorių rajono savivaldybė kelia ambicingus tikslus, todėl šiuo metu  vyksta įvairūs parengiamieji darbai, skirti Kaišiadorių muziejaus statyboms. Šis projektas reikalauja kūrybiškumo, inovacijų ir šiuolaikinio dizaino sprendimų. Projekto įgyvendinimas, be abejo, darys įtaką urbanistiniam veidui ir papuoš miestą bei paveiks ne tik kultūrą ir švietimą, bet ir bendrai visuomenę ir aplinką. Jau pradėta ir artimiausioje ateityje bus plėtojama ir kuriama miesto apželdinimo vizija, kuri suteiks įvairios naudos miestui ir jo gyventojams, padės nustatyti tikslus ir gaires dėl miesto erdvių planavimo, augalų pasirinkimo, ekologinio tvarumo ir estetikos, aplinkos gerinimo. 2024 metais Kaišiadorys taps Lietuvos kultūros sostine. Šiuo metu vyksta intensyvus pasiruošimas miestui ir rajonui ypač svarbiems metams, tvarkoma aplinka, bus pastatyta mažosios architektūros elementų, prie įvažiavimo į Kaišiadorių miestą bus pastatytas gyventojus ir miesto svečius pasitiksiantis Kaišiadorių miesto ženklas. Žengtas dar vienas svarbus žingsnis į verslo plėtrą ir investicijų pritraukimą Kaišiadoryse. Išduotas statybos leidimas statyti gamybos paskirties pastatą. Šios naujos gamyklos statybai Kaišiadoryse Ekonomikos ir inovacijų ministerija suteikė stambaus investicinio projekto statusą.

Jau kurį laiką Kaišiadorių rajone vyksta gatvių apšvietimo atnaujinimo darbai, kurių metu seni natrio šviestuvai keičiami į naujus LED šviestuvus su naujomis atramomis. Vykdomas vandentiekio infrastruktūros modernizavimo projektas. Kaišiadorių miesto Pramonės g. numatyta vandentiekio infrastruktūros plėtra, aktuali visiems toje vietoje esantiems, planuojantiems plėstis, kurtis verslams. Įgyvendinami įvairūs atliekų rūšiavimo projektai. Vykdant projektą „Komunalinių atliekų tvarkymo infrastruktūros plėtra Kaišiadorių rajono savivaldybėje“, jau yra įrengta 41 antžeminė ir 38 pusiau požeminės atliekų surinkimo aikštelės. Taip pat rajono gyventojams išdalyta 4 000 kompostavimo dėžių, neseniai rajone pastatyta tekstilės atliekų konteinerių. Vyksta didžiagabaričių bei kitų atliekų surinkimo aikštelės statyba Rumšiškėse.

Š. Čėsna pabrėžia, kad konkursas „Išmanusis miestas 10“ gali būti puiki proga pažvelgti į savo miestą, miesto apylinkes, rajoną kitomis akimis ir praplėsti supratimą apie jo teritorijas bei potencialą. „Tikimės, kad gauti pasiūlymai leis pamatyti savo miestą kitaip, atrasti nepastebėtas vietas ir teritorijų galimybes. Konkursas labai šiuolaikiškas ir, kaip rodo buvusių konkursų metu pateikti darbai, savivaldybėms pateikiamos šiuolaikiškos, novatoriškos ir veiksmingos idėjos, kurios gali prisidėti prie rajono vystymosi“, – teigia Kaišiadorių rajono savivaldybės meras.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų