Legendinė Vilniaus kavinė-ledainė „Rotonda“ po rekonstrukcijos duris atvers dar šiemet


Vilniuje, Gedimino kalno papėdėje, rekonstravus buvusios ledainės „Rotonda“ pastatą, vėliausiai iki gruodžio pradžios bus atverta nauja kavinė.

 

Kaip sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius, jau du kartus nesėkmingai bandytą prikelti idėją tikimasi realizuoti dar lapkritį.

„Kai tik pradėdavome ką nors daryti ir atsirasdavo nuomininkai, kurie viską remontuos, tada viskas atsiremdavo į archeologiją, leidimus, tada negalima prakasti vamzdžio vandentiekiui. Turėjome jau du nuomininkus, kurie buvo užlūžę ir nepadarė. Bet trečias kartas nemelavo – netrukus, turbūt, greičiau nei už mėnesio „Rotondą“ atidarysime“, – teigė meras.

Jis žadėjo, kad kavinė bus pritaikyta veikti žiemos sąlygomis, jos vizija – šeimos kavinė. „Tai bus traukos centras gražiame parke, kur galima prisėsti ir išgerti kavos“, – kalbėjo R.Šimašius.

kavine rotonda

Įmonė į patalpas investavo per 300 tūkst. eurų

Savivaldybės skelbtą buvusios kavinės „Rotonda“ konkursą 2020-aisiais laimėjo įmonė „Gaminčiau ir gaminčiau“, pasirašiusi su savivaldybe patalpų nuomos sutartį dešimčiai metų. Kaip informavo savivaldybė, kavinės veiklą nuo šių metų sausio 31 dienos perėmė kita tų pačių akcininkų įmonė „Senoji rotonda“.

Įmonė į patalpas investavo per 300 tūkst. eurų, ji papildomai žada tvarkyti ir kavinės aplinką.

Įmonės atstovai anksčiau teigė planuojantys atidaryti šeimos restoraną, taip pat žadėjo organizuoti privačius ir viešus koncertus, kino renginius. Savivaldybė atnaujinti infrastruktūrą planavo už 180 tūkst. eurų.

Kavinės rekonstrukcijos darbai su pertraukomis vyko nuo 2018 metų. Dalį darbų turėjo atlikti Vilniaus miesto savivaldybė. Dėl archeologinių tyrimų darbų atlikimo pabaiga buvo kelis kartus atidedama. Patalpose buvo įvestos dujos, įrengti elektros, vandens ir nuotekų tinklai.

Kavinė – ledainė „Rotonda“ Bernardinų sode veikė nuo 1956 iki 1992 metų. Paskui daugiau nei dešimtmetį savivaldybė bandė ją išnuomoti privačiam verslui.

2004 metais patalpos buvo perduotos bendrovei „Gairė“. Šiai įmonei pardavus akcijas, 2012 metais buvo pasirašyta nauja nuomos sutarties redakcija su „Vičiūnų restoranų grupe“, kuri turėjo galioti iki 2017 metų. Tačiau 2015 metais visas šios bendrovės teises perėmė „Matilda“, kuri 2016 metais sutartį su savivaldybe nutraukė.

kavine rotonda

Šaltinis: BNS

Žiūrėkite naujausią STRUCTUM tinklalaidės DnA+ epizodą:


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

Namai lego principais

Kas sieja prieš 6000 metų nutiestą medinį sweeto taką netoli somerseto Didžiojoje britanijoje, 19 a. Pradžioje darbininkams skirtas mobiliąsias kavinukes…

Has photos

Fasadai, kuriems nėra blogo oro

Vėdinamieji ir jiems giminingi bioklimatiniai fasadai šiuo metu laikomi vienais iš geriausių sprendimų siekiant palaikyti optimalią vidaus temperatūrą ir garso…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų