plaukiojantis ant vandens laivas namas ant vandens
Laivas „Stilet houseboat“. Organizatorių nuotr.

Lietuvos būsto rinkoje plinta nauja mada – plaukiojantys namai


Gyvenamas būstas ant vandens Lietuvoje vis dar naujovė, tačiau tokio tipo būstų mūsų šalyje pagaminama ir eksploatuojama vis daugiau.

Kelias dešimtis tokių projektų sukūręs interjero ir produktų dizaineris Deividas Kaniauskas portalui Structum.lt pasakoja, kaip jie gimsta brėžiniuose ir kaip yra įgyvendinami.

„Pagrindinė šio laivo dizaino koncepcija – modernios ir minimalistinės formos laivas, kuris puikiai atlieka pagrindines gyvenimui namuose skirtas funkcijas ir tuo pačiu palaiko šiuolaikinio žmogaus santykį su jo aplinkoje esančia bioįvairove, taip pakraudamas jį pozityvia energija.

Griežtos geometrijos pagalba siekiama perteikti aiškią modernumo priešpriešą gamtos lakoniškumui, taip suteikiant objektui savitumo“, – taip apie vieną iš savo kūrinių pasakoja D. Kaniauskas.

plaukiojantis namas ant vandens
Laivas „Stilet houseboat“.

Dizaineris teigia, jog yra kilęs iš pajūrio, todėl dėmesys supančiai aplinkai visada turėjo svarbų vaidmenį jo kūryboje.

Prieš beveik septynerius metus jis susipažino su vienos laivus statančios įmonės vadovu, ne vienerius metus analizavusio tokio tipo laivų rinką ir kartu sukūrė pirmajį „namo ant vandens“ (angl. „houseboat“) tipo laivą.

„Tai buvo pradžia to, kad įmonė nusprendė tapti „houseboat“ laivų statytoju ir pasiūlyti esamai Lietuvos ir visos Europos rinkai estetiškus ir technologiniu atžvilgiu patrauklius gaminius.

Per pastaruosius 6 metus sukūrėme 19 skirtingų „houseboat“ modelių, kurių didžioji dalis yra įgyvendinti ir šiai dienai jais džiaugiasi ne tik Lietuvos, bet ir kitų šalių klientai, tokių kaip Vokietija, Šveicarija, Suomija, Lenkija, Olandija, Anglija, Estija ir kt.“, – sako D. Kaniauskas.

plaukiojantis namas ant vandens
Laivas „Stilet houseboat“.

Laivai, sukurti poilsiui ir gyvenimui

„Stilet houseboat“, tai D kategorijos (vidaus vandenų) motorinis pontoninis trimaranas, talpinantis 12 žmonių ir galintis plaukti 6-7 mazgų greičiu. Šis modelis pritaikytas gyvenimui ir poilsiui.

Laivo platforma ir antstatas pagamintas iš aliuminio profilio super-struktūrų, kurios pasižymi tvirta ir lengva konstrukcija. Aukštos kokybės plastikinių pontonų pagalba, laivas gali būti eksploatuojamas net ir negiliuse vandens telkiniuose, kurių gylis gali siekti vos 50 cm.

Laive įrengti dvigubo paketo grūdinti stiklai ir nerūdyjančio plieno tvorelės, siekiant suteikti „namui ant vendens“ papildomo saugumo.

Laive taip pat įrengti elektros akumuliatoriai, kuriuos dalinai krauna viršutiniame denyje įrengti saulės kolektoriai, o likusi energija kraunama iš kranto, el. krovimo jungties pagalba.

Laive dar yra įrengtos techninio vandens ir nuotekų sistemos, kurios yra aptarnaujamos prisišvartavmus prie kranto.

Visas laivo valdymas įrengtas specialioje įrangos konsolėje, kuri stovi priekinėje laivo svetainės dalyje.

„Stilet houseboat“ interjeras susideda iš šių patalpų: svetainės su mini virtuve, miegamojo ir vonios. Laivo galiniame denyje įkomponuota lauko virtuvė su griliu, o viršutiniame denyje numatyta poilsio vieta su gultais ir sėdmaišiais.

Laive įdiegta ir papildoma įranga – kondicionierius ir galo pagalbiniai liepteliai, skirti lengvesniam patekimu į laivą iš vandens. Laivas valdomas žmogaus, turinčio tai vandens transporto priemonei valdyti skirtas, laivavedžio teises.

Šiuo metu „Stilet“ plaukioja Balskų tvenkinyje, esančiame Tauragės rajone.

plaukiojantis namas
Plaukiojantis namas ant vandens. Organizatorių nuotr.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų