Mažeikių savivaldybės nuotr.

Mažeikių siekis – tapti ekonomiškai klestinčiu ir patraukliu rajonu  


Mažeikių rajonas išsidėstęs Šiaurės Vakarų Lietuvoje, Žemaitijoje. Teritorija išsiskiria gražia gamta ir komfortiškam gyventojų laisvalaikiui pritaikyta aplinka. Rajonas taip pat žinomas dėl išplėtotos pramonės, ypač naftos perdirbimo. Čia darniai susijungia gamta ir pramonė, todėl jo gyventojai gali mėgautis gamtos grožiu ir sėkmingai išnaudoti ekonominį potencialą.

„Mažeikių rajono savivaldybės urbanistinė vizija – atviras, saugus, ekonomiškai klestintis ir potencialus, tvarus ir su augančia gyvenimo aplinkos kokybe rajonas, kuriame ne tik klesti pramonė, bet yra sukurta saugi ir sveika socialinė aplinka, sutvarkytos poilsio zonos. Artimiausi planai: darnaus judumo priemonių įgyvendinimas, kvartalinė renovacija ir jos teritorijų žalinimas, atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimo, pėsčiųjų ir dviračių takų tinklų plėtra“, – sako Mažeikių rajono savivaldybės merė Rūta Matulaitienė.

Įgyvendinti pastarųjų metų projektai, kurie labiausiai keitė Mažeikius, – gatvių ir kelių infrastruktūros gerinimas. Miestui ypač reikšminga buvo gatvių infrastruktūros rekonstrukcija, pagerinusi susisiekimą tiek tarp dviejų miesto dalių, padalytų geležinkelio, tiek tarp pramonės ir laisvalaikio praleidimo zonų. Kaimiškosiose seniūnijose atnaujinami ir remontuojami keliai ir gatvės, tvarkoma gyvenamųjų vietovių infrastruktūra.

Taip pat įgyvendinama daug kitų svarbių projektų: „Mažeikių rajono nakvynės namų modernizavimas“, „Mažeikių miesto stadiono, esančio Sedos g. 57, atnaujinimas“, sporto ir pramogų centro statybos, „Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo sistemų renovavimas ir plėtra Mažeikių mieste ir rajone“, „Paviršinių nuotekų sistemų tvarkymas Mažeikių mieste“. Pagal projektą „Mažeikių rajono savivaldybės saulės fotoelektrinė“ planuojama įrengti 495 kW galios saulės elektrinę Mažeikių r., Viekšnių sen., Pakalupio k., Kuršėnų kel. 185.

Matulaitienė atkreipė dėmesį, kad pastartuoju metu savivaldybė deda daug pastangų, jog būtų gerinama rajono plėtra ir susisiekimas. Atnaujinami ir tiesiami nauji pėsčiųjų ir dviračių takai, apšvietimo tinklai, remontuojamos gatvės, įrengtos žiedinės sankryžos, automobilių stovėjimo vietos gatvėse ir prie mokyklų su saugiomis mokinių įlaipinimo / išlaipinimo vietomis, viešojo susisiekimo stotelės, sujungtos sporto ir laisvalaikio zonos, Pavenčių g. ir Juodpelkio parko takai.

Ne mažiau svarbi Mažeikių rajono savivaldybės skatinama kryptis – tvarumas. Siekiama rajono gyventojus priartinti prie tvaresnio gyvenimo būdo: patvirtintas Mažeikių rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 metų, taip pat Mažeikių miesto kvartalų energinio efektyvumo didinimo programa, numatyta didinti elektrinių automobilių įkrovimo stotelių skaičių.

„Skatiname beatliekį gyvenimo būdą ir tinkamą atliekų tvarkymą namų ūkiuose, todėl numatomas stambiųjų atliekų ir jų paruošimo toliau perdirbti bei nebenaudojamų daiktų pritaikymo pakartotinai naudoti centro įkūrimas. Plėtojama žalioji infrastruktūra rajono teritorijoje, planuojama rengti Mažeikių miesto želdinių ir jų tvarkymo planą ir jo sprendinių įgyvendinimą“, – pasakoja R. Matulaitienė.

Mažeikių rajono savivaldybė siekia, kad gyventojai turėtų darbo vietas ir galėtų užsidirbti, gyventų saugioje ir sveikoje socialinėje aplinkoje – gautų kokybiškas ir lengvai pasiekiamas medicinos ir socialines paslaugas, galėtų ilsėtis sutvarkytose ir laisvalaikiui, poilsiui bei turizmui pritaikytose viešosiose erdvėse, rekreacinėse zonose.

Dalyvaudama projekte „Išmanusis miestas 10“ Mažeikių rajono savivaldybė tikisi, kad dalyviai sukurs įdomius, originalius, inovatyvius ir realius – galimus įgyvendinti – projektus pasiūlytoms teritorijoms sutvarkyti.

„Lauksime pasiūlymų ir geriausius bandysime įgyvendinti. Tai priklausys nuo turimų lėšų ir savivaldybės, projekto autorių bei potencialių rėmėjų bendradarbiavimo“, – sako Mažeikių rajono savivaldybės merė.

 


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Pastatas Mažeikiuose virto įstaigų namais

Vos vieno pastato remontas lėmė didelius pokyčius Mažeikiuose – iki šiol net penkiose skirtingose vietose veikusios valstybės įstaigos dabar įsikūrė…

1
Has photos

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų