asta kusle
Žurnalistė A.Kušlė Mažeikiuose gyvena didžiąją savo gyvenimo dalį.

Mažeikiuose dirbanti žurnalistė neabejoja: miestas išgyvena reikšmingų pokyčių metą


Mažeikiai yra miestas su kiek daugiau nei 30 tūkst. gyventojų vakarų Lietuvoje, Šiaulių apskrityje. Tai vienas iš svarbiausių miestų Žemaitijoje, turintis turtingą istoriją ir kultūrinę paveldą. Miestas buvo įkurtas XV a. pabaigoje ir greitai išaugo į svarbų prekybos ir pramonės centrą.

Šiandien Mažeikių miestas viltingai žvelgia į ateities perspektyvas ir išgyvena reikšmingų pokyčių metą.

Mažeikių rajono savivaldybė dalyvauja žurnalo STRUCTUM organizuojamame nacionaliniame architektūros ir urbanistikos konkurse „Išmanusis miestas 9“.

Portalas Structum.lt kalbina konkurse dalyvaujančių miestų žinomus žmones ir šį kartą pristato pokalbį su žurnaliste Asta Kušle, kuri jau daug metų gyvena šiame jaukiame miestelyje.

„Esu kilusi ne iš Mažeikių, bet jau apie 20 metų gyvenu Mažeikiuose. Man tai vienas iš mylimiausių miestų: čia netgi geriau jaučiuosi, negu nuvažiavusi į gimtą miestą.

Pastaraisiais metais Mažeikiuose atsirado daug viešų vietų, paveldo objektų Mažeikiuose šiuo metu yra tvarkoma. Mažeikių infrastruktūra labiausiai keičiasi pastaruoju metu. Su šeima mėgstame keliauti ir grįžę visuomet sakom, kad „Neblogi tie mūsų Mažeikiai“. Mūsų bendruomenės itin aktyvios, daug renginių, daug bendravimo tarpusavyje.

Kai kažkas sako, kad čia kažko trūksta ar kažkas yra blogai, manau, kad tai reiškia, jog tiems žmonėms kažko patiems trūksta, pavyzdžiui, valios ar optimizmo. Vietoje dejavimo žmonėms patiems reikia rasti veiklos, ją susiorganizuoti. Mažeikiuose turime kur nueiti, miestelio bendruomenė yra šauni, manau, kad viskas bus gerai“, – teigia A. Kušlė.

Pašnekovė pastebi, jog Mažeikiai nėra išimtis tarp regioninių miestų ir taip pat jį skaudžiai liečia jaunimo išvykimo į didmiesčius problema.

„Be abejo, Mažeikiai ne išimtis tarp regioninių miestų. Jaunimą traukia didmiesčiai, ten ir pramogos, ir švietimas, ir laisvalaikis – tarsi daugiau pasirinkimo. Galbūt statomas Pramogų centras padės šias problemas spręsti. Tačiau manau, kad bendrai reikėtų miestelėnams mažiau dejuoti, o daugiau veikti. Kas nori, veiklą susikuria ir savo pasiekia“, – tvirtino A. Kušlė.

Viena iš keturių teritorijų Mažeikių rajone, kuriame konkurso „Išmanusis miestas 9“ projektuotojai rengia permainas, yra dviračių tako projektavimas, šis takas turėtų sujungti Viekšnių vandens malūną ir pačius Mažeikius. Žurnalistė A. Kušlė pastebi, jog dviračių takų plėtros Mažeikiuose itin trūksta ir ji tikisi, jog permainos miestelio infrastruktūros srityje prasidės jau netrukus.

„Mėgstu dviračiu keliauti, tai būtų labai puiku, jeigu tai taptu realybe. Daug mažeikiškių mėgsta keliauti dviračių, ši atkarpa tikrai būtų populiari. Dabar mieste jaučiamas poreikis plėsti dviračių takų tinklą.

Neabejoju, kad miestas taptų žymiai tvaresnis ir gyventojai jo būtų sveikesni, jeigu keliautų su dviračiais, tačiau dėl to, jog mieste nėra išvystyto dviračių takų tinklo, daug miestiečių renkasi keliauti automobiliais“, – kalbėjo A. Kušlė.

 

Mažeikių rajono savivaldybė dalyvauja žurnalo STRUCTUM organizuojamame nacionaliniame architektūros ir urbanistikos konkurse „Išmanusis miestas 9“.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų