Naujajame verslo parke „Business Garden Vilnius“ – aplinkotvarkos elementų ir gamtos sintezė


Vilniaus Lazdynų kalno apačioje jau baigti verslo parko „Business Garden Vilnius“ pirmojo statybos etapo darbai – iškilo du biurų pastatai ir po jais įrengta požeminė automobilių stovėjimo aikštelė. Kompleksas išsiskiria ne tik novatoriškais sprendimais pastatams, bet ir aplinkotvarkos elementų bei gamtos sinteze.

Aplink šiuos biurų pastatus pagal architektų studijos „Do Architects“ projektą aplinką įrengė aplinkotvarkos gamintoja „Betono mozaika“ bei želdynų dizainerė Rasa Laurinavičienė.

„Projekte panaudota 6000 m2 natūralaus akmens faktūros „Silver“ produktų, bei apie 15 km kelio bordiūrų, virš 10.000 m2 kitokios produkcijos parkingo ir žaliųjų zonų įrengimui.

Pirminiam etape planuota nenaudoti premium gaminių, tačiau pardavimų skyriuje apsilankę užsakovai ir projektuotojai pasirinko išskirtinius, „Betono mozaikos“ gaminamus natūralaus akmens gaminius“ – sako UAB „Betono mozaika“ generalinis direktorius Romas Venckus.

Jis pabrėžia, kad augalų ir betono gaminių sintezė ateityje turėtų dar labiau atsiskleisti: natūralaus akmens produktų faktūrą papildo natūralios spalvos ažūro gaminiai ir kiti elementai.

Dar didesnį tūrį įgaus ir aplinkai pritaikyti želdynai. Tai ne tik derės su aplinka ir betono gaminiais, bet ir padės kurti žaliąsias erdves, pagyvins aplinką.

„Kuriant komplekso apželdinimą buvo suteikta daug erdvės ir laisvės. Itin džiugina užsakovo pasiryžimas investuoti į didesnius, brandžius medžius, kuo šis projektas labai išsiskiria.

Dauguma parinktų augalų nėra gausiai žydintys, kuriant želdynus, siekėme maksimalų dėmesį skirti augalų lapų formomis, faktūroms bei ir  atspalviams, tad vyraujanti  augalų  kompozicijų spalva – žalia.

Imituojant natūralią gamtą, pirmenybė teikta smulkiai žydintiems augalams, vyrauja pastelinės žiedų spalvos“ – komentuoja želdynų dizainerė Rasa Laurinavičienė.

Specialistė teigia, kad formuojant želdynus, siekta ne tik natūralumo, bet ir nesudėtingos priežiūros. Taip pat siekta laikytis ir šiuolaikinės tendencijos derinti miško ir pievų augmeniją primenančius augalus.

To tarpu pasodinti medžiai, planuojama, jau netrukus formuos verslo centro vidinės erdvės klimatą ir sukurs giraitės atmosferą.

Sužinoti daugiau apie kompleksą „Business Garden Vilnius“ galite žurnalo STRUCTUM pristatomajame straipsnyje: https://bit.ly/2YO7kHu

Tokia augalų ir betono sintezė įgyvendinama nebe pirmą kartą. Abi bendrovės kūrė ir Vilniuje esančio MO muziejaus aplinką, kurį projektavo „DO Architects“.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų