Pirmasis pasaulyje: viešbutis kosmose netrukus taps realybe


Jūsų kelionių sąrašas gali netrukus išsiplėsti, kai sužinosite apie viešbutį kosmose. „Voyager” klasės kosminė stotis bus pirmoji tokio tipo turistų apgyvendinimo vieta. Čia galės apsistoti apie 400 keleivių.

Viešbutis sukonstruotas iš 24 išilgai prie besisukančio rato prijungtų modulių. Be kambarių, iš kurių atsiveria unikalūs vaizdai, viešbutyje taip pat bus restoranų, barų, SPA centras ir kino teatras.

Šį ambicingą projektą vykdys įmonė „Orbital Assembly Corporation“ (toliau – OAC), kurią įkūrė „Gateway Foundation“. Būtent jiems ir priklausys keletas modulių, kuriuose bus įrengti būstai įgulai. Kiti moduliai bus išnuomoti ar parduoti privačioms įmonėms. Kiekvienas gyvenamasis modulis bus 20 metrų ilgio ir 12 metrų pločio ir atliks skirtingą funkciją.

„Voyager“ stotis netaps nuolatine kolonija, tačiau tai tikrai didelis žingsnis į ateitį galvojant apie žmonių apgyvendinimą už Žemės ribų. OAC statybas tikisi užbaigti iki 2027 metų. Pirmiausia komanda planuoja išbandyti koncepciją su daug mažesnio masto stotimi ir laisvai skraidančiu mikrogravitacijos įrenginiu.

„Tai bus dar viena pramonės revoliucija“, – paaiškino „Gateway Foundation“ įkūrėjas Johnas Blincowas. Anot jo, sukimasis yra gyvybiškai svarbus, nes žmonės ilgą laiką be gravitacijos negalėtų būti kosminėje stotyje. Tikėtina, kad kai kurie pageidaus kosmose praleisti kelis mėnesius, ypač tie, kurie dirbs viešbutyje.

„Žmonėms reikia gravitacijos, kad jų kūnai negriūtų“, – sakė J. Blincowas ir pridūrė, kad stotis padės išsiaiškinti, kiek gravitacijos reikia mūsų kūnams. Didesnį ar mažesnį gravitacijos laipsnį padės pasiekti sumažinant ar padidinant padidinti sukimosi greitį.

Anksčiau planuota projektą pradėti 2025 metais, tačiau planus sujaukė COVID-19 pandemija. Šis viešbutis anksčiau turėjo ir kitą pavadinimą – „Von Braun“ stotis.

OAC architektas Timas Alatorre sako: „Nors pavadinimas ir laiko juosta pasikeitė, tikslas išlieka tas pats: sukurti erdvę, kurioje žmonės pajustų kosmosą ir galėtų jame apsigyventi“.

Kol kas įmonė neatskleidžia, kiek kainuos šis ambicingas projektas ar už kiek žmonės galės čia apsistoti.

Idėja apie kosminę stotį, pastatytą aplink apskritą ratą, siekia Wernherio von Brauno laikus, kai prasidėjo pirmosios keliones į kosmosą. Jis buvo vienas iš NASA „Apollo“ programos architektų ir 1950-aisiais pasiūlė rato formos buveinę. Panaši, tačiau kur kas didesnio masto, „Voyager“ stoties koncepcija, pirmą kartą gimė 2012 metais, kai buvo įkurta „Gateway Foundation“.Fondo įsteigta įmonė OAC orbitinės stoties vizijai įgyvendinti buvo įkurta 2018 m.

Jeigu sėkmingai pavyks įgyvendinti šį projektą, tai bus didžiausias žmogaus sukurtas ir į kosmosą išleistas objektas. Nors kosminės stoties kūrimo ir statybos išlaidos nebuvo atskleistos, paleidus „SpaceX“ raketą „Falcon 9“ (vėliau – ir raketą „Starship“) tapo lengviau didelius objektus paleisti į orbitą.

Žvaigždžių laivai ir kiti ateityje daugkartinio naudojimo erdvėlaiviai susisiekimą su stotimi palengvins, nes tarp Žemės ir „Voyager“ stoties galės vykti reguliariai.

Taip pat skaitykite: PROJEKTUOJA NEĮTIKĖTINĄ VIEŠBUTĮ KOSMOSE


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų