Projektui „Išmanusis miestas 9“ įsibėgėjant vyksta verslo atstovų vizitai į savivaldybes


Šių metų „Išmanusis miestas 9“ konkurse dalyvaujant rekordiniam Lietuvos savivaldybių skaičiui, prasidėjo projekto organizatorių, architektų ir partnerių vizitai, kurių metu buvo detaliau susipažįstama su savivaldybių iššūkiais, galimybėmis ir keliamais tikslais.

Iki šiol projekto metu aplankytos keturios iš devynių projekte dalyvaujančių savivaldybių: Jurbarko, Molėtų, Anykščių ir Tauragės. Šių vizitų tikslas – glaudžiai bendradarbiauti su savivaldybėmis, kad būtų rasti ir įgyvendinti tvarūs sprendimai, naudingi ir gyventojams, ir aplinkai.

Nuolat bendradarbiaujant ir diegiant naujoves, tikimasi sukurti labiau susietą, efektyvesnę ir tvaresnę ateitį visiems.

Savivaldybių vizituose lankėsi projekto verslo partnerių delegacija, architektai ir organizatoriai, buvo apžvelgtos „Išmanusis miestas 9“ konkursui pateiktos teritorijos.

Dalyvaujančių miestų merai, savivaldybių atstovai, partneriai ir komandos diskutavo apie probleminių teritorijų tvarias sprendimų idėjas, buvo pristatytos pirmosios architektų idėjos bei inovatyvūs partnerių sprendimai joms įgyvendinti.

Vizitas Tauragėje

Tauragės miestas sėkmingai įgyvendina žaliąją strategiją ir yra 2023 metų Lietuvos kultūros sostinė. „Išmanusis miestas 9“ projekto vizito metu Tauragės meras Dovydas Kaminskas ir mero patarėja Soneta Blankaitė pasidalino įkvepiančia miesto vizija ir jos įgyvendinimo rezultatais, projekto partneriai pristatė inovatyvius sprendimus, komandos aptarė savo projektines idėjas.

Tauragės regionas šių metų „Išmanusis miestas 9“ konkursui yra pateikęs net 4 teritorijas bei jų lūkesčius: „POILSIO TERITORIJA BALSKŲ KAIME“, „POILSIO IR SPORTO PARKAS TAURAGĖJE TERITORIJOJE TARP JŪROS G. IR JŪROS UPĖS“, „BAŽNYČIŲ GATVĖS KONVERSIJA Į PĖSČIŲJŲ GATVĘ“, „SKAUDVILĖS SENAMIESČIO CENTRO REGENERAVIMAS“.

Vizitas Anykščiuose

„Išmanusis miestas 9“ projekto partnerių ir dalyvių (architektų) susitikimas su Anykščių savivaldybės atstovais vyko Menų inkubatoriuje, kuris yra įsikūręs šalia vienos iš šiuo metu kuriamų teritorijų – Menininkų rezidencijos ONIXTI.

Vizito metu daugiausia dėmesio buvo skiriama tvarios miesto plėtros klausimams. Vyriausioji architektė Daiva Gasiūnienė pristatė idėjas ir projektus, kuriais siekiama pagerinti gyvenimo kokybę Anykščiuose, kartu teikiant prioritetą tvarumui, darnaus ir lėto miesto strategijos vystymui. Meras Sigutis Obelevičius kartu su savivaldybės atstovais pristatė miesto viziją.

Anykščių regionas šių metų „Išmanusis miestas 9“ konkursui yra pateikęs dvi teritorijas: „MENININKŲ REZIDENCIJA ONIXTI“, „KURORTO PARKAS“.

Anykščių rajono savivaldybės meras Sigutis Obelevičius.

Vizitas Jurbarke

Jurbarko miestas yra atviras naujoms idėjoms ir turi didžiulį norą tobulėti. Susitikimo metu Jurbarko vyr. architektė Gražina Gadliauskienė pristatė Jurbarko miesto architektūros istoriją ir vystomus projektus, o miesto meras Skirmantas Mockevičius pasidalijo savo įžvalgomis apie bendrą savivaldybės strategiją ir kokį vaidmenį joje atlieka pateiktos teritorijos.

Vėliau vyko diskusija su savivaldybės atstovais, partneriais ir komandomis apie vizijas bei projektus netgi trims savivaldybės teritorijoms, kurios yra pateiktos „Išmanusis miestas 9“ konkursui.

Jurbarko miesto teritorijos: „TERITORIJA TARP GEDIMINO IR S. DAUKANTO GATVIŲ“, „TERITORIJA JURBARKO MIESTE TARP KELIO KAUNAS-KLAIPĖDA IR KALNĖNŲ KARJERO PIETINĖS DALIES PAPLŪDIMIŲ IR AKTYVAUS POILSIO ZONA“, „VYTAUTO DIDŽIOJO 53A, PASTATO – VYTAUTO DIDŽIOJO PROGIMNAZIJOS TERITORIJA“.

Vizitas Molėtuose

Molėtai – šiuo metu itin sparčiai besivystantis miestas, siekiantis kurorto statuso. Susitikimo metu, kartu su Molėtų meru Sauliumi Jauneika, vyr. architektu Gediminu Putvinskiu bei projekto verslo partneriais buvo apžvelgtos „Išmanusis miestas 9“ projekto teritorijos, kurioms yra kuriami architektūriniai projektai, pateikti galimi sprendimai ir įvertintos ateities galimybės.

Molėtų miestas šių metų „Išmanusis miestas 9“ konkursui yra pateikęs dvi teritorijas: „VIEŠŲJŲ ERDVIŲ SUTVARKYMAS, AKTYVAUS POILSIO INFRASTRUKTŪROS ĮRENGIMAS“, „KULTŪRINĖS IR PRAMOGINĖS PASKIRTIES CENTRAS“.

„Išmanusis miestas“– yra jau 9-us metus sėkmingai vykstantis ir analogų Lietuvoje neturintis projektas, kuris sutelkia inovatyvaus verslo, valdžios institucijų ir savivaldybių atstovus bei pačius kūrybingiausius jaunuosius architektūros talentus ir profesionalus drauge formuoti Lietuvos įvaizdį bei ateitį ir kurti darnius miestus su juose esančiais išmaniais pastatais bei sprendimais.

„Išmaniojo miesto“ misija – identifikuoti problemines viešąsias erdves Lietuvos savivaldybėse ir prisidėti sprendžiant opias socialines problemas jose bei skatinti jaunų talentingų specialistų integraciją į darbo rinką.

Projektą globoja Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerija, Vidaus reikalų ministerija, Susisiekimo ministerija ir Kultūros ministerija.

Kviečiame registruotis ir dalyvauti!

REGISTRACIJA.

Turite klausimų? Susisiekite el. paštu ismanusismiestas@structum.lt arba telefonu +370 6111 79 62

Projekto partneriai

Prie projekto prisideda UAB „Baumit“, UAB „Artechnika“, UAB „Veesla“, UAB „Percusion play Baltics“, UAB „Selteka“, UAB „Barema rytai“, UAB „Betono mozaika“, UAB „Eternit“, UAB „Naujieji ženklai“, UAB „Schomburg“, UAB „Scenos techninis servisas“, UAB „Schneider Electric“, UAB „Velux“, UAB „Wicona“, UAB „MIDA.lt“, UAB „Fogo“, UAB „Projektai ir co“, UAB „Bolle Modular“, UAB „YIT Lietuva“.

 

 


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

Pradėtos bažnyčios statybos Kauno rajone

Šie metai prasidėjo svarbaus projekto įgyvendinimu – startavo Giraitės (Kauno rajonas) Šventosios Šeimos parapijos bažnyčios statyba. Šio svarbaus pastato paskirtis…

Has photos

Klaipėdoje iškilo meno banga 

Didelis įvykis visiems Lietuvos meno aistruoliams – po ilgos rekonstrukcijos gala koncertu atidarytas Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras. Nusimetęs blankų sovietmečio apdarą,…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų