„Schneider Electric“ – patikimas uosto pramonės partneris


 

Pratęstas bendrovių bendradarbiavimas buvo ir konteinerių paskirstymo centro statybos metu, toliau diegiant bendrovės „Schneider Electric“ sprendimus elektros energijos skirstymo srityje. šis partnerystės būdas Vakarų Europoje jau seniai yra verslo kultūros dalis – kai pramonės įmonės orientuojasi į kokybiškos infrastruktūros diegimą ir kviečiasi į partnerius pasaulinio lygio bendroves. šios gali pasiūlyti ne tik konkrečius produktus, bet ir esminius kompleksinius inovatyvius sprendimus, kurie leidžia pramonės įmonėms ir sutaupyti energinių resursų, ir dinamiškai plėtotis ateityje. Bendras užsakovo, projektuotojų bei gamintojų inžinierių darbas leidžia rasti optimalius sprendimus, tinkamai parengti projektinę dokumentaciją, kurios pagrindu organizuojami rangovų konkursai ir sudaromos sąlygos kokybiškai statybai.

UOSTO KROVOS ĮMONIŲ ENERGINĖ INFRASTRUKTŪRA

Plėtodamos uosto krovos verslą, įmonės nuolat susiduria su poreikiu didinti turimus elektros energijos galingumus. Didėjant suvartojamos energijos kiekiams, labai svarbu užtikrinti, kad jie būtų vartojami efektyviai. Šių uždavinių sprendimui būtini pragmatiški kompleksiniai inžineriniai sprendimai, kuriuos gali pasiūlyti tik didelę patirtį ir kompetenciją turinčios kompanijos. Plečiant ir didinant uosto krovos įmonių energinius poreikius, neišvengiamai susiduriama su 6 kV įtampos tinklų keitimu į 10 kV, nes būtent šios vidutinės įtampos tinklai Lietuvoje yra plėtojami ir modernizuojami. Neapsieita be tokios modernizacijos ir šiame ambicingame projekte.

Tinkamai pasirinkta LKAB „Klaipėdos Smeltė“ strategija dirbti su patikimu partneriu ir plėtoti infrastruktūrą su „Schneider Electric“ pasiteisino. Prieš kelerius metus remiantis „Schneider Electric“ sprendimais įgyvendintas 6 kV tinklas buvo nesudėtingai modernizuotas ir pritaikytas darbui su 10 kV įtampa, tam pakeičiant buvusius 6 kV alyvinius transformatorius naujais 10 kV „Minera“ tipo, o 6 kV narveliuose pakeičiant viršįtampių ribotuvus ir matavimo transformatorius. Modernizacijos metu pagrindiniuose įmonės skirstomuosiuose punktuose sumontuoti nauji DELTA H-2000 10 kV oro izoliacijos skirstomieji įrenginiai naujiems ir perspektyviniams vartotojams prijungti.

Statomo skirstomojo centro poreikiams pastatytos dvi naujos karkasinės transformatorinės pastotės ir dvi modernizuotos, trys modulinės transformatorinės, o dar penkios planuojamos ateityje. Karkasinės transformatorinės pastotės įrengtos analogiškai modernizuotoms pastotėms, t.y. sumontavus analogiškus tik mažesnio galingumo 10 kV „Minera“ alyvinio tipo transformatorius bei DELTA H2000 10 kV oro izoliacijos skirstomuosius įrenginius. Išanalizavus naujo tarptautinio konteinerių paskirstymo centro inžinerinių statinių ir įrenginių išdėstymą ir jų energijos suvartojimo poreikius, buvo nuspręsta vidutinės įtampos transformatorines pastotes išdėstyti arčiau vartotojų, įrengiant juos tam pritaikytuose jūriniuose konteineriuose.

SCHNEIDER ELECTRIC“ ENERGIJOS SKIRSTYMO SPRENDINIAI PRAMONEI

Vienas pagrindinių tikslų, keliamų LKAB „Klaipėdos Smeltė“ elektros skirstomajam tinklui, buvo ir yra patikimumas. Būtent ši charakteristika ir buvo svarbiausia renkantis įmonės pirminio skirstymo įrenginius. Pasirinkti ir eksploatuojami vidutinės įtampos skirstymo įrenginiai DELTA H2000 nėra pigiausias gaminys Lietuvoje, kur dažnai laimi kaina, o ne kokybė bei patikimumas. šie įrenginiai gaminami švedijoje ir orientuoti į Skandinavijos pramonės ir energetikos rinką, kurioje keliami ypač aukšti reikalavimai įrenginių patikimumui bei saugumui.

RTG tipo kranams prijungti prie 10 kV tinklo bei elektros energijai tiekti į refrižeratorinių konteinerių saugojimo aikšteles įrengtos modulinės transformatorinės pastotės. Siekiant užtikrinti skirstomųjų modulinių pastočių montavimo ir surinkimo kokybę, jas buvo nuspręsta surinkti gamyklinėmis sąlygomis, patikint darbus ilgamečiam partneriui UAB „Elga“. Ribotos erdvės problemos buvo išspręstos panaudojant „Trihal“ sausojo tipo transformatorius bei kompaktiškus SF6 dujų  izoliacijos modulinius vidutinės įtampos skirstomuosius įrenginius RM6.

„Trihal“ sausojo tipo transformatoriai išsiskiria ypač žemais nuostoliais, aukštais saugumo standartais, aplinkosauginiu saugumu ir gebėjimu atlikti savo funkcijas ypač ekstremaliomis sąlygomis – esant aplinkos temperatūrai iki –50 °c. Transformatoriai sertifikuoti pagal C3 klimato, E3 aplinkos sąlygų bei F1 nedegumo klases, atitinka standarto IEC 60076-11 reikalavimus. Dėl šių išskirtinių savybių „Trihal“ transformatoriai yra ypač paklausūs pramonės srityje.

Patikimumas ir kompaktiškumas – du nuolat pramonės inžinerinius įrenginius lydintys reikalavimai. Būtent šios savybės ir išskiria „Schneider Electric“ modulinius vidutinės įtampos skirstomuosius įrenginius RM6. Skirstomieji įrenginiai RM6 gaminami nuo 1983 m., o daugiau kaip 2 mln. eksploatuojamų įrenginių visame pasaulyje nepalieka abejonių dėl šio įrenginio patikimumo. Įrenginių montavimo erdvės apribojimai yra gana dažnas reiškinys pramonės įmonėse, todėl RM6 čia tiesiog nepamainomas, sprendžiant lokalius antrinio elektros energijos skirstymo uždavinius.

Ateityje planuojama LKAB „Klaipėdos Smeltė“ įdiegti elektros energijos suvartojimo stebėsenos sistemą, integruojant žemosios įtampos tinkle dažnai naudojamus naujos kartos automatinius jungiklius „compact NSX“. Šie jungikliai suteikia ne tik naujų techninių galimybių elektros energijos stebėsenos bei kontrolės srityje, bet ir leidžia atlikti energijos kokybės analizę, o „rotoaktyvus“ kontaktų atjungimo principas užtikrina geresnį ribojimą ir ilgą bei kokybišką veikimą:

  • labai aukšta trumpojo jungimo srovės atjungimo geba itin mažame prietaise;
  • išskirtinis kritinės srovės ribojimas garantuoja ilgesnę sistemos eksploatavimo trukmę.

PRAMONĖS ĮMONIŲ ENERGINĖS INFRASTRUKTŪROS PLĖTOJIMAS

Galima pastebėti, kad dinamiška pramonės plėtra ir augantys elektros energijos suvartojimo kiekiai verčia pramonės įmones ieškoti racionalių elektros energijos skirstymo sprendimų ir susimąstyti apie elektros energijos suvartojimo stebėsenos ir kontrolės sistemas. šie uždaviniai yra labai svarbūs pramonei, todėl jiems reikia skirti ypatingą dėmesį. Ruošiant investicinius energinės infrastruktūros plėtros planus, būtinas patikimas ir kompetentingas partneris, kuris įsitrauktų į bendrą darbą jau ankstyvoje projekto stadijoje ir padėtų rasti tinkamus sprendimus. Bendrovė„Schneider Electric“ ne tik gali pasiūlyti didelę sprendinių gamą ar techninę pagalbą, bet ir supažindinti su jau eksploatacijoje pasiteisinusiais sprendiniais įvairiose pramonės šakose visame pasaulyje.

 

 


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų