Justės Saulytės nuotr.

STRUCTUM kokybiškų namų DNR konferencijoje – apie 2024 metų perspektyvas, technologijų rinką ir inovacijas    


Ketvirtadienį Vilniuje įvyko kasmetinė žurnalo STRUCTUM organizuojama konferencija apie moderniausias statybų technologijas „Kokybiškų namų DNR“. 

Visiškai užpildytoje salėje susirinko didelis būrys projektuotojų ir besidominčių šiuolaikinėmis individualių namų statybos tendencijomis. 

Projektuodamas kokybiškų namų DNR kūrėjas turi sugretinti ne tik modernias idėjas, bet ir nepamiršti žmogaus prigimtinių savybių bei poreikių. Pastaraisiais metais sparčiai augant privačiajam sektoriui tradiciškai ketverius metus iš eilės savo įžvalgomis ir dizaino tendencijomis dalijosi architektūros, projektavimo ir inžinerinių sistemų specialistai. 

Pirmojoje šių metų konferencijoje buvo apžvelgtos 2024 metų perspektyvas, kokybiškų technologijų rinka bei inovacijos, kurias pristato statybų sektorius rinkai. 

Pirmasis pranešėjas, pasirodęs ant scenos buvo „Ryterna Modul“ rinkodaros vadovas Vainius Gabalis. Pranešimo „Namas per 6 mėnesius“ metu buvo pristatyta intriguojanti mintis, ar šiandien namas per 6 mėnesius ir už buto kainą, yra įmanomas?

V. Gabalis visų nuostabai patvirtino, kad pastatyti namą 6 mėnesius tikrai įmanoma ir pristatė tvarius, šiuolaikiškus ir kokybiškus LYFIO modulinius namus. Specialistas akcentavo šiuolaikinių modulinių namų išskirtinumą, jų privalumus ir galimybes kokybiškam gyvenimui.

Pasak jo, tokie moduliniai namai, skirti šiuolaikiškam žmogui, vertinančiam laiką, kokybę ir savo ramybę: 

„Tai naujas požiūris į nuosavus namus, kuris atveria dar iki šiol neregėtas galimybes“, – sakė įmonės atstovas. 

Vainius Gabalis.

Antrasis konferencijos pranešėjas – Gediminas Ledauskas, atstovaujantis lyderiaujančios aliuminio perdirbimo ir energetikos sektoriaus bendrovę „Hydro Building Systems Lithuania“. 

Langų specialistas pristatė temą „Naujos kartos langai: kokybė be kompromiso dizainui“. Jis kalbėjo apie naujos kartos langus, aukščiausius šių dienų reikalavimus užtikrinančias medžiagas ir technologijas, kurios naudojamos šiuolaikinių langų gamyboje. Be abejonės, buvo paliesta ir tvarumo bei dizaino temą. 

Gediminas Ledauskas.

Toliau konferencijoje pasirodė „Dextera” pardavimų direktorius Mantas Visockas. Jis atvyko pristatyti ypač aktualią temą: „Energijos efektyvumas ir saulės šviesos komfortas šiuolaikiniame pastate“. 

Akivaizdu, kad stiprėjantis ekologinis sąmoningumas, augančios energijos kainos, griežtėjantys reikalavimai pastatų charakteristikoms, emocinio darbuotojų komforto siekis vis labiau skatina architektus ir namų statytojus ieškoti efektyvių sprendimų saulės šviesos kontrolei.  

Didelė temperatūrų emisija įvyksta pro langus – techniškai pažangūs langų uždengimo sprendimai sumažina tiek šilumos energijos nuostolius šaltuoju metų laiku, tiek oro kondicionavimo kaštus vasarą.  

„Technologinė pažanga, emocinis komfortas, klimato kaitos mažinimas – visas šias vertybes rasite mūsų gaminiuose“, – sakė pranešėjas. 

Mantas Visockas.

Ketvirtasis pranešėjas UAB „Argilla“ vadovas Jurgis Ulčinas. Jis pasirodė su pranešimo tema „Tvarioji keramika ir egzotinė mediena fasadui bei interjerui“.

J. Ulčinas auditorijai pristatė japoniškas INAXTILE plyteles, belgiškas plytas NELISSEN bei ACCOYA, KEBONY, IPE medieną bei plačiau papasakojo apie medžiagiškumą, savybes ir funkciją. Kartu buvo pristatytas plačios plytelių panaudojimo galimybes, jų deriniai ir raštai.

„Japonų keramika, serija ir dizainas atkartoja kultūros ir istorijos tradicijas. Kiekviena plytelė turi savo istoriją, kokias asociacijas ji kelia“, – sakė pranešėjas. 

Visų nuostabai buvo pristatyta ACCOYA mediena, kuri laikoma pati stabiliausia pasaulyje. Pati mediena atvežama iš Naujosios Zelandijos arba Čilės, ji gabenama į fabrikus, kur aukštoje temperatūroje išpurškiama acto garais, yra visiškai ekologiška, patvari ir ilgaamžė. Kitaip dar ji vadinama asiciliuota mediena. 

Jurgis Ulčinas.

Scenoje pasirodė ir dvi talentingos ir pripažintos Lietuvoje architektės, architektūros studijos IN DOT. įkūrėjos Enrika Riaukaitė ir Vida Giedra Savinskė. Architektės kalbėjo „Kaip gimsta kokybiški namai?“ tema. 

Pranešėjos atsakė į itin aktualius šiandienai klausimus, tokius, kaip „kokiais principais remiantis gimsta kokybiški namai?“ ar „kaip formuojama individualaus interjero koncepcija, skirta konkrečiai asmenybei?“ 

„Žmogus, kurio galvoje gimsta idėja tampa atsakingu už jos įgyvendinimą” – sakė architektės. 

Enrika Riaukaitė ir Vida Giedra Savinskė.

Konferencijos dalyviai turėjo progą pamatyti bei išgirsti daugybės architektūros konkursų laimėtoją, „kokybiškų namų ambasadorę“, architektūros ir interjero studijos „Prusta“ architektę Ieva Prunskaitę. Visiems puikiai žinimo architektė kalbėjo  „Kokybiškus ir jaukius namus kuriantys elementai“ tema. 

„Kokybiški namai pirmiausia yra tie, į kuriuos norisi sugrįžti. Juose turi būti gera ir patogu. Kokybė yra tada, kai namuose žmogui sukuriamas komfortas ir jaukumas,“ – sakė išskirtinių architektūrinių projektų autorė, architektė Ieva Prunskaitė. 

Ieva Prunskaitė.

Architektė palietė išties įdomius klausimus tokius, kaip atrodo butas be sienų, kuriame visas gyvenimas juda ratu ar kokios idėjos, formos ir medžiagos išryškina namus, primenančius galeriją? 

Paskutinysis ant scenos žengė Dezeen apdovanojimus pelnęs olandų architektas, „i29 interior architects“ bendraįkūrėjas ir partneris Chris Collaris. Svečias pristatė pranešimo temą „Pastangos, virstančios komfortu“. 

Konferencijos metu pranešėjas kalbėjo apie tai, kaip kuriami nestandartiniai namai, formuojama harmoninga aplinka ir įgyvendinami nestandartiniai sprendimai, leidžiantys sugrąžinti žmogų į malonią komforto būseną. 

„Siekiame kurti erdves su stipriu identitetu, kurios kalbėtų garsiai ir aiškiai. Jos turi traukti žmones, suteikti energijos ir įkvėpti geresnei ateičiai,“ – sakė architektas. 

Chris Collaris.

 

Justės Saulytės nuotr.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Lietuva visiems: Žmonės kuria žmonėms

Minint Tarptautinę neįgaliųjų dieną ir žymint trisdešimtmetį pirmojo aplinkos prieinamumo žmonėms reguliuojančio teisės akto Lietuvoje priėmimą (RSN 154-93), LR Seime…

Has photos

Paskutinės naujienos

Estijos statybos bendrovė žengia į Lietuvą

Trečia pagal dydį Estijos statybos bendrovė „Mapri Ehitus“ įsigijo 72 proc. Lietuvos statybos bendrovės „Bauschmidt“ akcijų. Statybos bendrovė, iki šiol…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų