FreePik nuotr.

2024 m.: Europos miestai sprendžia miestų vėsinimo, spūsčių ir susisiekimo problemas


Įpusėjus 2024 m., Europos miestai demonstruoja įvairius miestų plėtros ženklus, kurie lemia likusių metų trajektoriją. Kiekvienas miestas, kurio temos – judumas mieste Briuselyje, tvarumas Valensijoje, išmanieji miestai Roterdame ir miesto vėsinimas Paryžiuje – daro pastebimą pažangą siekdami įgyvendinti Paryžiaus susitarime nustatytus 2030 m. tikslus. Europos miestai yra pasiryžę apibrėžti iššūkius ir siekti formuoti klimatui palankią ateitį.

Metų pradžioje laikraštis Brussels Times paskelbė, kad Belgijos sostinė pateko tarp 10 labiausiai perpildytų pasaulio miestų. Per praėjusius metus transporto priemonėms 10 km nuvažiuoti prireikė papildomų 27 minučių, todėl miestas užėmė penktą vietą Europos regione. Siekdamas sumažinti eismo spūstis, miestas aktyviai skatina naudoti kitas transporto rūšis, įskaitant traukinius, autobusus, tramvajus ir dviračius. Briuselio spūsčių problema prasidėjo 2022 m., o judumo ministrė Elke Van den Brandt mano, kad protingo kilometro mokesčio stiprinimas gali būti tikėtinas šios spūsties sprendimas.

FreePik nuotr.

Valensijai (Ispanija) suteiktas 2024 m. Europos žaliosios sostinės titulas. Pietrytinėje Ispanijos pakrantėje įsikūręs miestas prestižinį pripažinimą švenčia su 400 renginių, skirtų kovai su tarša ir biologinės įvairovės nykimu, taip pat stengiasi didinti informuotumą apie klimato kaitą. Apdovanojimą miestas gavo dėl to, kad daug dėmesio skiria piliečių dalyvavimui, ir juo įvertintas Valensijos vietos valdžios ir piliečių bendradarbiavimas. Siekdama iki 2030 m. įgyvendinti aplinkosaugos ir klimato neutralumo tikslus, Valensija vadovaujasi šūkiu „Misija kartu“. Galiausiai, miesto pastangas dar labiau sustiprina ES „Misijos ženklo“ akreditacija, todėl jis tampa pavyzdžiu kitiems Europos miestams, pereinantiems prie tvarių alternatyvų.

FreePik nuotr.

Šiais metais Roterdame vyks konferencija „Open and Agile Smart Cities 2024“. Pabrėždamas glaudaus miestų tarpusavio bendradarbiavimo vertę, miestas pristatys savo „Atvirą miesto platformą“, kurioje daugiausia dėmesio skiriama minimaliems sąveikumo mechanizmams, skirtiems keistis duomenimis. Konferencija, kurios tema – „Tapk geriau susietas“, siekia remti tvirtą miestų tinklą, skatinti bendrą jų augimą ir plėtrą.

FreePik nuotr.

Be to, siekiant patenkinti didėjantį oro kondicionavimo poreikį ir kartu sumažinti išmetamo anglies dioksido kiekį, Paryžiuje oficialiai išplėsta nauja miesto vėsinimo sistema, kuriai naudojamas Senos upės vanduo. Sistema, kurią valdo „Paris Fraicheur“ ir kuri priklauso „Engie“ ir RATP, pakeičia individualias oro kondicionavimo sistemas pastatuose atšaldytu vandeniu iš Senos upės ir taip sumažina anglies dioksido išmetimą. Pasak „Reuters“, miestas siekia iki 2042 m. šį tinklą padidinti keturis kartus – iki 250 km. Planuojama jį išplėsti į pietinius regionus ir gyvybiškai svarbias įstaigas, įskaitant ligonines, vaikų darželius ir senelių namus.

FreePik nuotr.

Ruošdamasi šiuo metu vykstančioms 2024 m. vasaros olimpinėms žaidynėms Paryžiuje, Prancūzijos sostinės taryba patvirtino 43 naujas iniciatyvas, skatinančias miesto pertvarką. Niujorko teisės aktai ką tik veiksmingai uždraudė „Airbnbs“ ir trumpalaikę butų nuomą. Galiausiai Europos miestai ėmėsi priemonių, įskaitant baudas, įvažiavimo mokesčius ir laiko tarpsnių sistemas, kad nustatytų apribojimus ir spręstų perpildymo ir pernelyg didelio turizmo problemą miestų centruose.

 


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų