Anykščių centre esantį ąžuolyną mėgins prikelti naujai


Konkurse „Išmanusis miestas 8“ dalyvaujanti komanda „Šiaunava“ (Paulius Vestfal, Robertas Šimkūnas, Rūta Pelenytė) planuoja atnaujinti Anykščiuose esantį Karaliaus Mindaugo ąžuolyną. Projektuotojus šioje teritorijoje labiausiai sudomino šio parko potencialas ir dideli plotai.

 

Kūrėjai įvardijo, kaip jie įsivaizduoja ateities miestus. „Išmanusis miestas tas, kuriame dominuoja elektrinis viešasis transportas, išvystyta tokia viešojo transporto infrastruktūra, kad automobiliai būtų naudojami minimaliai. Skatinamas judėjimas dviračiais, riedučiais ar riedlentėmis, į pastatus integruoti atsinaujinančius išteklius gaminančios technologijos (pavyzdžiui, saulės kolektoriai languose (angl. Solar windows)). Tai toks miestas, kuris pats pasigamina reikalingos energijos tiek, kiek reikia. Miestas, kuriame yra sujungiamos BIM, IoT ir BMS technologijos, kurios skatina statinių ir miestų išmanumą.

Miestą išmanų daro technologijos, tvarumas, ekologiškumas, šiuolaikiškų sprendimų pritaikymas, sugebėjimas prisitaikyti prie pokyčių. Mūsų pasirinktai teritorijai iki „išmanumo“ trūksta žmogaus, kurio pagalba šis parkas būtų dažnai lankomas, naudojamas renginiams ar poilsiui, pritrauktų turistų. Šiame parke žmonės galėtų pailsėti ir atitrūkti nuo miesto ir jis pats galėtų gamintis energiją takams apšviesti“, – tvirtino projektuotojai.

Įkvėpimas aplanko keliaujant, skaitant ir žiūrint įvairias laidas ar filmus, o rezultatas šiems projektuotojams išeina sudėjus kelių įkvėpimą į vieną.

 

Daugiau informacijos apie konkursą ir registraciją rasite čia.

ismanusis miestas


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų