Druskininkai – harmoningo poilsio kurortas


Populiariausias ištisus metus veikiantis Lietuvos kurortas – Druskininkai – kasmet auga, modernėja ir užtikrintai laikosi sveikatinimo, poilsio ir išskirtinių pramogų sostinės vardo. Sėkmingam savivaldybės vystymuisi ypač svarbi aiški urbanistinė vizija, kurią Druskininkuose lemia išsikelti kurorto vystymo siekiai ir esama gamtinė situacija.

Šiemet Druskininkų savivaldybė pasitvirtino 2021–2029 metų strateginės plėtros planą, su juo patvirtinta ir pagrindinė kurorto vizija „Druskininkai – Jūsų gyvenimo harmonijai“.

Druskininkai

„Tam, kad sėkmingai įgyvendintume šią viziją, nustatėme du esminius prioritetus: siekti aukštos gyvenimo kokybės užtikrinimo bei darnios ir harmoningos savivaldybės plėtros. Šiems prioritetams iškelti ambicingi tikslai, numatyta apie 50 įvairių priemonių, skirtų bendruomenei. Tarp jų – naujų kvalifikuotų specialistų pritraukimas; modernios švietimo paslaugų sistemos sukūrimas, jaunimo bendruomenės stiprinimas, išskirtinės ir kokybiškos kultūros plėtojimas. Be abejo, ne mažiau dėmesio bus skiriama darnaus ir tvaraus turizmo skatinimui, pagalbai verslui, medicinos sričiai. Galbūt kartelė keliama labai aukštai, bet neužsibrėždami ambicingų tikslų ir nedirbdami nieko ir neturėtume“, – sako Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas.

Druskininkų meras

Druskininkai yra ekologiškas kurortas, pasisakantis už tvarius sprendimus, ir tai įrodo ne vienas įgyvendintas projektas, saulės elektrinės, kasmet atnaujinama dviračių takų infrastruktūra, ypatingas dėmesys skiriamas atliekoms perdirbti. Druskininkai netgi pretenduoja pirmieji Lietuvoje turėti 100 proc. ekologišką viešąjį transportą.

Druskininkų kurorto veidą ryškiausiai pakeitė pirmieji, unikalūs projektai, apie kuriuos pradėjo aktyviai suktis ir vystytis turizmas, – tai Vandens parkas, „Snow Arena“, Lynų kelias, Karolio Dineikos sveikatingumo parkas, Gydyklų parkas ir unikalus muzikinis fontanas.

Druskininkų fontanas

Ir šiandien Druskininkai turi daug ambicingų tikslų bei tęsia unikalių projektų įgyvendinimą.

Vienas tokių – Druskininkų kultūros ir kongresų rūmai. Ilgametes kultūrines tradicijas puoselėjantis Druskininkų kurortas jau daug metų siekia kultūrinį turizmą intensyviai vystyti tarptautiniu lygiu – 2019 metais buvo pradėti Druskininkų Kultūros ir kongresų rūmų statybos darbai.

Tai vienas didžiausių ir svarbiausių Druskininkų pastarojo meto projektų, svarbus ne tik kurortui, bet ir visos Lietuvos kultūrinio turizmo vystymui.

Druskininkų kultūros ir kongresų rūmuose diegiamos šiuo metu pasaulyje moderniausios sistemos. Daugiau nei 8 tūkst. kv. metrų ploto, beveik 2 000 žiūrovų talpinsiantys rūmai pasižymės universalumu. Didžiojoje kultūros ir kongresų rūmų salėje diegiama akustinės aplinkos pokyčio sistema vieno mygtuko spustelėjimu leis patalpos akustiką pritaikyti prie konkretaus atliekamo muzikinio žanro – simfoninio orkestro atliekamų kūrinių ar teatrinių pasirodymų.

Druskininkai

Druskininkų kurorto kultūros ir kongresų rūmai galės būti lengvai pritaikomi skirtingoms meno rūšims, įvairios apimties renginiams, taip pat – ir konferencijoms.

„Druskininkų stiprybė – unikalūs objektai, kurie kuria pridėtinę vertę ir kokybiškas, patrauklias sąlygas ne tik kurorto svečiams, bet ir vietinei bendruomenei. Nuo 2014 metų kartu su „Snow Arena“ įgyvendiname programą, kurios metu visi mūsų savivaldybės šeštų klasių mokiniai gauna nemokamas slidinėjimo pamokas. Esame vienintelis Lietuvos miestas, kuris ne tik turi tokį išskirtinį objektą, bet ir suteikia unikalią galimybę vaikams išmokti slidinėjimo pradžiamokslį. Druskininkiečių bendruomenei darbo dienomis Vandens parkas suteikia 15 proc. nuolaidą“, – sako meras R. Malinauskas.

Druskininkai

Druskininkai

Druskininkų savivaldybė, turėdama daug unikalių idėjų ir numatomų įgyvendinti projektų, norėdama save pristatyti geriausiems architektūros, urbanistikos, inžinerijos, statybos profesionalams bei jauniesiems, aukštosiose mokslo įstaigose besimokantiems studentams ir paskatinti juos dalyvauti savivaldybės skelbiamuose techninių projektų konkursuose, nusprendė dalyvauti projekte „Išmanusis miestas 9“.

„Keliame sau itin ambicingus tikslus. Nuveikti darbai jau parodė, kad niekada neiname lengviausiu keliu – norime išskirtinių, pridėtinę vertę kuriančių projektų. Projekte „Išmanusis miestas“ dalyvaujame tikėdamiesi šiuolaikiškų, drąsių sprendimų ir siūlymų, inovatyvaus požiūrio, kuris padėtų atskleisti Druskininkų autentiškumą, senąsias sveikatinimo tradicijas, papildyti harmoningą plėtrą ir sudominti investuotojus“, – sako Druskininkų savivaldybės meras.

Druskininkai

Kviečiame dalyvauti „Išmanusis miestas 9“ ir drąsiomis idėjomis prisidėti Druskininkų rajono plėtojimo. Rinkitės iš šių teritorijų.

Visos šių metų teritorijos: https://structum.lt/teritorijos/teritorijos-4/

REGISTRACIJA


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

Estijos statybos bendrovė žengia į Lietuvą

Trečia pagal dydį Estijos statybos bendrovė „Mapri Ehitus“ įsigijo 72 proc. Lietuvos statybos bendrovės „Bauschmidt“ akcijų. Statybos bendrovė, iki šiol…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų