Druskininkų Nemuno upės krantinei ruošiamas atnaujinimo projektas


Druskininkų Nemuno krantą sudaro miško plotai ir dalis betonuotos krantinės, kuri patenka į miesto istorinės dalies teritoriją. Jai numatyta bendrojo naudojimo erdvių, želdynų zona, tad Druskininkų savivaldybė siekia šią teritoriją įveiklinti, sujungti su pačia upe.

Nemuno upės krantinės Druskininkuose pritaikymo ir plėtros ėmėsi tarptautinė komanda „77 Carat Architects“, kurią sudaro architektai Tomas Ambroza ir Phan Mạnh Cường. Jie projektuos ne tik ekonomiką pagyvinančius statinius, bet ir bendrą modernumo jausmą Druskininkams kuriančias erdves.

Druskininkų Nemuno krantinės teritoriją komanda pasirinko dėl jos lokacijos ir didžiulio potencialo.

„Matome didelį potencialą išplėtoti Nemuno krantines, sieksime sutvarkyti krantinę su rekreacinėmis poilsio ir aktyvaus sporto zonomis, taip pat pritaikyti daug energijos ir vandens gylio nereikalaujančių transporto priemonių naudojimą vandens turizmui plėtoti, – sako „77 Carat Architects“. – Mūsų tikslas – pritraukti užsienio ir Lietuvos turistus kuo ilgesniam laikui ir išlaikyti jų susidomėjimą keliant miestui bendrą ekonominę vertę ir socialinį potencialą.“

Architektai neabejoja, kad šiandien Lietuvos miestų atsinaujinimo progresas turi ženkliai daugiau potencialo nei prieš dešimt metų, tačiau pagrindiniai plėtros iššūkiai tebėra finansavimo paskirstymas ypatingiems pastatams ir besivystančiai infrastruktūrai.

„Didieji miestai dažnai sulaukia didžiausio projektų finansavimo, bet svarbu akcentuoti mažesnių Lietuvos savivaldybių plėtrą, nes tai esminis principas pritraukti žmones į mažesnius miestus, subregionus ir gerinti ekonominę pusiausvyrą mažesniuose regionuose“, – sako projekto dalyviai.

druskininkai

Komanda ,,77 Carat Architects“ save įvardija kaip novatoriškų idėjų generatorę, technologijų puoselėtoją, stebinčią naujausias architektūros tendencijas pasaulinėje rinkoje ir mėginančią įsitvirtinti ir pritaikyti jas Lietuvoje ir Europoje. T

omo Ambrozos, kompanijos įkūrėjo, turinčio beveik 10 metų patirtį, tikslas – architektūros dizaino, aplinkos planavimo ir naujausių technologijų puoselėjimas žmonių poreikiams pritaikyti. Kitas komandos narys – architektas iš Vietnamo Phan Mạnh Cường kurdamas projektus visuomet remiasi tvariosios architektūros principais ir edves sieja su natūralia aplinka.

Projekte „Išmanusis miestas 9“ „77 Carat Architects“ dalyvauja jau antrąjį kartą, nes yra įsitikinę, kad būtent šiuo projektu architektams kaip profesionalams / studentams sukuriama platforma atskleisti savo talentus bei patirti naujus įspūdžius.

„Išmanumas mums asocijuojasi su tobulėjimu, tad pagrindinis mūsų dalyvavimo tikslas – tobulėti, dalytis idėjomis, įgyti patirties, įsiklausyti į Druskininkų gyventojų poreikius, lūkesčius bei išklausyti konstruktyvią kritiką. Kurdami žmonėms, nepamiršdami pasaulio mes kuriame miestus su ateities vizija“, – sako „77 Carat Architects“.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų