„Išmanusis miestas 9“ dalyvė Olesia Mitrofanova.

Eišiškių mieste kuriama jaunimo kūrybinės saviraiškos erdvė


Šalčininkų rajono savivaldybė įžvelgia ir siekia stiprinti savo kultūrinį potencialą. Šiandien rajone nėra užtektinai priemonių, skatinančių šiuolaikinio jaunimo užimtumą, socialinės atskirties mažinimą, vietos ekonominę plėtrą, tačiau yra viso to vystymui palankios teritorijos.

Viena jų – daugiau nei 6 ha želdynų teritorija Eišiškių mieste. Ją jaunimo kūrybinės saviraiškos erdvei pritaikyti sieks „OM interjerai“ įkūrėja Olesia Mitrofanova.

Šalčininkų r. sav. Eišiškių sen. Eišiškės.
Šalčininkų r. sav. Eišiškių sen. Eišiškės.

Šalčininkai yra O. Mitrofanovos gimtasis miestas, kuris, pasak jos, per pastarąjį dešimtį metų labai atsinaujino, išgražėjo, atsirado veiklos jaunimui mieste, tad norisi prisidėti prie Šalčininkų rajono pokyčių.

Eišiškėse norėčiau padėti sukurti įdomią, inovatyvią laisvalaikio praleidimo vietą jaunimui. Pati esu dviejų vaikų mama, mes aktyviai keliaujame po Lietuvą, ieškome įdomių vietų, kur norėtųsi užsibūti ne tik porą valandų, bet ir atvykti čia dar ir dar, net pasilikti nakvynei ir pažinti kitas įdomias krašto vietas, tad tikiuosi, kad padėsiu Eišiškėms tapti dar viena traukos vieta“, – pasakoja projekto dalyvė.

O. Mitrofanova pastebi, kad šiandien mažesniuose miesteliuose neretai pritrūksta investicijų sukurti naujas, kokybiškas rekreacines erdves, vaikų / jaunimo / sportų aikšteles arba atnaujinti jau esamas.

„Be abejo, labai smagu matyti, kad vis daugiau apie tai ne tik šnekama, bet ir imamasi veiksmų: sutvarkyti Tapelių, Valakampių, Ignalinos, Elektrėnų ir kiti paplūdimiai, atnaujinti Sereikiškių ir Vingio parkai Vilniuje, tačiau norisi paspartinti mažesnių miestelių pokyčius“, – sako O. Mitrofanova.

Šalčininkų r. sav. Eišiškių sen. Eišiškės.
Šalčininkų r. sav. Eišiškių sen. Eišiškės.

Projekto dalyvė įsitikinusi, kad visuose Lietuvos miestuose, ypač miesteliuose, turėtų atsirasti parkų su takeliais, aikštelėmis vaikams, sporto įranga, sezoninėmis veiklomis: dviračių nuoma, pramogų / laipiojimo parkai. Juk tai – itin svarbi kokybiško gyvenimo dalis.

Nemažą žinių ir praktikos bagažą interjero projektavime sukaupusi dizainerė šių metų projekte „Išmanusis miestas 9“ sieks sukurti kokybiškas viešąsias erdves su įdomia mažąja architektūra ir kūrybingais laisvalaikio praleidimo sprendimais.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų