Sauliaus Žiūros nuotr.

Grigiškės turi ambiciją tapti vaikčiojamo miesto pavyzdžiu


Iš Vilniaus centro viešuoju transportu pasiekiamas vienintelis miestas mieste monotoniško pramoninio miestelio rūbą siekia iškeisti tapti išskirtine vieta vaikščiojimo entuziastams. Grigiškių Vokės bendruomenės iniciatyva Vokės pakrantėje pradėtas rengti 1 kilometro gamtos stebėjimo takas.

„Nesutvarkytą ir apleistą Vokės upės pakrantę norėjosi paversti miestiečių aktyvaus laisvalaikio erdve sudarant galimybę čia būti ir judėjimo negalią turintiems asmenims bei tėveliams su vežimėliais. Nuo 2018-ųjų kartu su bendruomene brandiname idėją prie upės sukurti bendrą emocinę erdvę planuotiems ir neplanuotiems vilniečių susitikimams, lėtam santykiui su gyva aplinka“, – sako Salų seniūnaitė ir Vokės bendruomenės pirmininkė Daiva Sinkuvienė.

Pasak D. Sinkuvienės, Grigiškės – kompaktiška miesto dalis ir gali tapti vaikštomo miesto pavyzdžiu su įdomiais pėsčiųjų maršrutais, viešosiomis erdvėmis per ilgalaikį programavimą.

Daiva Sinkuvienė džiaugiasi galėdama prisidėti prie savo gyvenamosios vietovės gyvenimo sąlygų gerinimo, problemų sprendimo ir bendruomenės dvasios palaikymo. Prieš 13 metų seniūnaite tapusi vilnietė sako, kad seniūnaičio, kaip tarpininko tarp seniūnijos ir aukštesnės valdžios, idėja yra labai gera.

„Būdama seniūnaite galiu stiprinti savo gyvenamąją vietovę, gerinti jos gyventojų gyvenimo sąlygas, padėti jausti gyventojams, kad jų balsas ir problemos yra išgirstos ir kad jie gali gauti pagalbą. Visuomet skatinu vietinius projektus ir gyventojų iniciatyvas bendruomenės gerovei“, – dalijasi kalbinta seniūnaitė bei kviečia teikti savo kandidatūras seniūnaičių neturinčių seniūnijų rinkimams.

Prasideda pakartotiniai rinkimai

Kandidatais norintys užsiregistruoti gyventojai tai padaryti gali nuo kovo 19 d. iki balandžio 2 d. elektroniniu būdu ar užsukę į tam tikrą seniūniją. Seniūnaičių rinkimai vyks – balandžio 4–25 d. Jei rinkimuose dalyvaus mažiau nei 5 proc. seniūnaitijos rinkėjų, pakartotiniai rinkimai vyks gegužės 2–23 d. Pakartotiniuose rinkimuose galės dalyvauti tik pirmajame ture (kovo 19 d. – balandžio 2 d.) užsiregistravę ir balandžio 4–25 d. dalyvavę rinkimuose kandidatai. Naujiems kandidatams registruotis galimybės nebus.

Pirmieji 102 seniūnaičiai 166 seniūnaitijose Vilniuje buvo išrinkti 2011-aisiais.Tuo metu jų kadencija buvo dveji metai. Augant miestui, kai kurios seniūnaitijos tapo itin didelės, kai kurios per mažos, todėl nuo 2019 metų, pakeitus dalies seniūnaitijų ribas, seniūnaičiai renkami jau 189 seniūnaitijose ir ketverių metų kadencijai. Pernai sostinėje išrinkus 145 seniūnaičius 189 seniūnaitijose, aktyvūs vilniečiai kviečiami teikti savo kandidatūras seniūnaičių neturinčioms 44 seniūnaitijoms.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų