nato pabrade
BNS nuotr.

„Merko statyba“ gavo 110 mln. eurų užsakymą iš NATO


Statybos bendrovė „Merko statyba“ už daugiau nei 110 mln. eurų projektuos ir statys mokymo kompleksą Pabradėje, Švenčionių rajone, kur veikia Lietuvos kariuomenės Generolo Silvestro Žukausko poligonas. .

Įmonė ir NATO paramos ir pirkimų agentūra (NSPA) vasario 14 dieną pasirašė tokios vertės sutartį, trečiadienį pranešė „Merko statyba“. Statybas numatoma baigti 2026 metais.

„Merko statybos“ generalinis direktorius Saulius Putrimas atsisakė suteikti daugiau informacijos apie sutartį.

Krašto apsaugos ministerija (KAM) pranešė, kad nauja infrastruktūra statoma Pabradės poligone ir skirta atvykstančioms NATO greitojo reagavimo pajėgoms priimti.

„Įgyvendinus šį projektą Pabradės poligonas taps vienu moderniausių Baltijos šalyse ir bus pajėgus priimti iki 3 tūkst. sąjungininkų karių. Bus sukurtos tinkamos sąlygos pratyboms, poilsiui, užtikrinta logistinė ir techninė parama. Šia infrastruktūra naudosis NATO priešakinių pajėgų ir JAV batalionų bei kitų į Lietuvą atvykstančių sąjungininkių šalių kariai“, – komentare teigė KAM.

Pabradėje bus statoma 13 objektų: kareivinės, valgykla, technikos remonto dirbtuvės, sraigtasparnių aikštelės, multifunkcinis centras, keliai, parkavimosi aikštelės ir kita.

Be komplekso Pabradėje, šiuo metu Lietuvoje statomi trys nauji bataliono dydžio kariniai miesteliai –  Šilalėje, Šiauliuose ir Vilniaus rajone.. Pirmą kartą krašto apsaugos sistemoje jie vystomi privačios ir viešosios partnerystės būdu

„Šie miesteliai – tai ir vienas svarbiausių karinės infrastruktūros plėtros projektų, suteiksiantis reikalingas sąlygas augančios kariuomenės parengtumui“, – teigia KAM.

NSPA interneto puslapyje skelbiama, kad pernai skelbtame objektų Pabradėje ir Šiauliuose projektavimo ir statybos rangovo konkurse taip pat dalyvavo Vokietijos statybos bendrovė „Feps“ ir Turkijos statybos pramonės grupė „Feka“.

„Merko“ pernai lapkritį pranešė gavusi maždaug 7 mln. eurų vertės užsakymą statyti NATO mokymų centrą Vilniuje – jo  statybas numatoma baigti 2024-ųjų antrąjį ketvirtį. Krašto apsaugos ministerija tuomet BNS nurodė, kad bus statoma Lietuvos kariuomenės reikmėms reikalinga infrastruktūra, tačiau daugiau detalių nepateikė.

Šaltinis: BNS


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų