ES direktyva ErP apibrėžia ir reikalauja, kad visoje Europoje su energija susiję gaminiai, priklausantys daugiau nei 40 produktų grupių, būtų taupantys išteklius ir energiškai efektyvūs bei būtų paženklinti vadinamosiomis etiketėmis. Tuo remiantis jau 2007 m. buvo parengta ir įsigaliojo daugiau nei 20 reglamentų dėl konkrečių produktų. Nuo 2015 m. rugsėjo įsigaliojusios direktyvos tikslas – kuo daugiau sutaupyti ir šioje srityje, kur sunaudojama ypač daug energijos.
Energinio naudingumo etiketės
Svarbi sudedamoji direktyvos dalis – pagalba galutiniam vartotojui pasirenkant kuo efektyvesnius gaminius, žymint juos iš daugelio sričių jau pažįstamomis ES energinio naudingumo etiketėmis. Nuo 2015 m. rugsėjo tokios etiketės turi būti išduodamos ir šildymo prietaisams. Kitaip nei gaminių, kurių energiją galima aiškiai apriboti, pavyzdžiui, skalbyklių ir dulkių siurblių, šildymo sistemos pirmiausia yra daugybės komponentų visuma. Tam, kad įrangos montuotojas ir galutinis vartotojas ateityje galėtų laisvai rinktis atskirus komponentus, naujose ErP direktyvos dalyse išskiriamos atskirų gaminių etiketės, kurias parengia gamintojai, ir energinio naudingumo etiketės, skirtos sistemoms (kombinuotiesiems įrenginiams). Pastarąsias, skirtas kombinuotiesiems įrenginiams (įrangos komplektams), susidedantiems iš šildymo prietaiso bei kitų galimų komponentų (pavyzdžiui, saulės šilumos įrangos, kaupiklio, temperatūros reguliatoriaus (valdiklio) ir papildomo šildymo prietaiso), jau pasiūlymo teikimo metu turi parengti įrangos montuotojas. Taip įrangos montuotojas įpareigojamas ateityje parengti savo klientui sistemos energinio naudingumo etiketę, kai tik jo sistemoje pakeičiamas šildymo prietaisas ir tuo pat metu sumontuojama, pavyzdžiui, saulės šilumos įranga.
Galimybė laisvai rinktis įvairių gamintojų komponentus
Galimybė ir toliau kombinuoti skirtingų gamintojų produktus bei komponentus kartais leidžia itin paprastai peršokti į aukštesnio energinio naudingumo klasę, pavyzdžiui, iš A į A++. Taip galima optimaliai suprojektuoti ir parengti individualius kombinuotuosius įrenginius su tinkamais gaminiais pagal konkrečią pastato situaciją ir numatytą biudžetą, išlaikant gerą naudos ar išlaidų santykį. Įmonės „Oventrop“ komponentai, skirti kombinuotiesiems įrenginiams, atitinka aukštus ErP direktyvos reikalavimus. Be to, jie išsiskiria labai geromis techninėmis savybėmis (akumuliacinių talpyklų šilumos izoliacija, kolektorių naudingumo koeficientas ir pan.). Yra galimybė paprastai ir optimaliai įtraukti atskirus komponentus į bendrą sistemą – tiek statant naujus pastatus, tiek modernizuojant senus.
Pagalba apskaičiuojant sistemos energinio
naudingumo klasę rodantį ženklinimą
„Oventrop“ projektuotojams ir įrangos montuotojams suteikia atitinkamam sistemos ženklinimui apskaičiuoti reikalingą programinę įrangą „OVe.r.p.“. Čia užtikrinamas suderinamumas su kitų gamintojų programine įranga, taigi jau pasiūlymo pateikimo metu galima apskaičiuoti kombinuotuosius įrenginius ir nesudėtingai parengti energinio naudingumo etiketę. Be to, yra papildoma galimybė apskaičiuoti sistemos energinio naudingumo klasę su ErP asistentu, naudojant nemokamą „Oventrop“ programėlę, skirtą įrenginiams „iPhone“ ir „Android“. „OVe.r.p.“ ir nuo įrenginio operacinės sistemos priklausomas programėles galima atsisiųsti iš www.oventrop.de. Taip įrangos montavimo specialistas gali akimirksniu pasitikrinti, kokią energinio naudingumo klasę turės individualiai suprojektuota sistema.
ErP direktyvos, kuri įpareigoja išduoti ES energinio naudingumo etiketes ir visoms šildymo sistemoms, įvedimas energijos efektyvumo optimizavimo tikslais yra sveikintinas dalykas. Naudodami ne tik „Oventrop“ gaminius, bet ir asmeniniams kompiuteriams, išmaniesiems telefonams, planšetiniams kompiuteriams skirtą programinę įrangą, įrangos montavimo specialistai ir šildymo sistemų projektuotojai visiškai pasirengę vykdyti ErP reikalavimus.