Norvegijos fjorde – neįprasta plaukiojanti parodų erdvė „Salmon Eye“


Viename didžiausių pasaulyje Hardangerfjord (Norvegija) fjorde pristatyta plūduriuojanti instaliacija ir parodų erdvė „Salmon Eye“.

 

Danijos architektūros ir dizaino studijos „Kvorning Design“ projektuotas objektas skirtas rengti diskusijas apie tvarios akvakultūros svarbą – kas kenkia ir kas saugo jūroje gyvenančias gyvūnų rūšis. Projektą inicijavo lašišų auginimo įmonė „Eide Fjordbruk“.

Elipsės formos konstrukcijos objekto viršuje įrengta „skylė“ simbolizuoja lašišos akį. Plūduriuojanti instaliacija padengta 9 500 plieninių plokščių, imituojančių žuvies žvynus.

 

Instaliacijos atidengimo akimirkos:

Instaliacija „Salmon Eye“ sveria 1 256 tonas, jos skersmuo – 25 metrai. Ji suskirstyta į keturis aukštus, iš kurių vienas yra po vandeniu.

Žemiausiame plūduriuojančio pastato aukšte įrengta privati kino salė, o viršutiniuose aukštuose įrengta ilga spirale besisukanti rampa, kuria galima patekti į įvairias parodų erdves. Kitose patalpose yra kelios konferencijų salės ir multifunkcinės renginių erdvės. Ant stogo įrengta terasa, iš kurios atsiveria 360 laipsnių panorama į Hardangerfjord fjordą ir kitus aplinkinius kalnus.

Interjero nuotraukos dar nepublikuojamos, nes jis nėra visiškai įrengtas.

Instaliacija Salmon Eye“ pasiekiama priplaukus kateriu arba keltu.

Hardangerio fjordas susiformavo paskutinio ledynmečio metu, prieš maždaug 10 000 metų. Dėl palankių sąlygų, šis fjordas yra palankus žuvų auginimui. Per metus jame užauginama apie 40 000 tonų lašišų bei vaivorykštinių upėtakių.

 

salmon eye norway

salmon eye norway

 

Titulinė nuotr. Sebastian L Torjusen


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų