Padovanokime vaikams vasarą!


 

Iš daugiau nei 22 000 vaikų, gyvenančių socialinės rizikos šeimose ir globos namuose, vos penktadalis gali dalyvauti vaikų vasaros stovyklose. Likę apie jas tik svajoja arba skaito. Socialiniai darbuotojai, nevyriausybinių organizacijų atstovai vieningi – turiningas vasaros laisvalaikis, dalyvavimas vasaros stovyklose stiprina vaikų socialinius gebėjimus, padeda jiems atrasti savo talentus, pabėgti iš užburto šeimos problemų rato. Tai – motyvuojanti priemonė, įkvepianti vaikus gyventi nekartojant artimųjų klaidų, siekti savo tikslų.

Prezidentės iniciatyva prasidėjusi akcija „Padovanok vaikui vasarą“ skirta atkreipti visuomenės dėmesį į sunkumus patiriančių vaikų vasarą, padėti jiems stiprėti emociškai. Pirmųjų metų rezultatai džiugina – su neabejingų žmonių, verslo ir savivaldybių pagalba 700 vaikų ilsėjosi vasaros stovyklose, dalyvavo dienos ar savaitgalio išvykose, sulaukė įdomių svečių ar patys svečiavosi verslo įmonėse, ambasadose, valstybės įstaigose. Dienos ekskursijos daugeliui akcijoje dalyvavusių įmonių tapo naujų draugysčių pradžia – per akciją net 15 vaikų dienos centrų surado naujus draugus ir globėjus – verslo įmones, kurios ypač pabrėžia tokių socialinių akcijų naudą darbuotojų motyvacijai ir darbo kokybei.

Už surinktas lėšas 100 dienos centrų auklėtinių į vasaros stovyklas važiavo pirmą kartą gyvenime. Vaikų įspūdžiai verčia susimąstyti – jie džiaugėsi nauja patirtimi ir… galimybe kiekvieną dieną praustis duše ar skaniai valgyti. Dar labiau stovyklautojai gyrė vadovus, kurių draugiškumas ir pagalba vaikams tapo suaugusiųjų pavyzdžiu. Ne mažiau svarbi galimybė bendrauti su bendraamžiais iš su sunkumais nesusiduriančių šeimų. Vaikai stebėjosi ir tuo, kad stovyklose iš jų niekas nesityčiojo. Tai – neįprasta tiems, kurie visus metus jaučia pažeminimą ir smurtą. Jiems stovyklos tapo nauja, įkvepiančia patirtimi: Panevėžyje stovyklavę vaikai iš Naujosios Akmenės vaikų dienos centro šį laiką įvardijo kaip vieną įsimintiniausių įvykių jų gyvenime. Tai puiki socialinių gebėjimų mokykla, galimybė pakeisti aplinką, ugdyti savarankiškumą, atsakomybę, pasitikėjimą savimi.

Akcija „Padovanok vaikui vasarą“ ir šiemet kviečia prisidėti prie naujų patirčių kūrimo vaikams.

Prisijungti prie akcijos „Padovanok vaikui vasarą“ galima paremiant vaikų išvykas į vasaros stovyklas aukojimo portale https://www.aukok.lt/Projektai/Padovanok-vaikui-vasara. Visos aukok.lt surinktos lėšos bus skirtos socialinę atskirtį patiriančių vaikų užimtumui vasaros metu organizuoti ir virs kelialapiais į vasaros stovyklas. Kampanijos „Už saugią Lietuvą“ partneriai – nevyriausybinės organizacijos užtikrins, kad į stovyklas keliautų būtent tie vaikai, kurie niekada gyvenime jose nėra buvę.

Prisidėti, kad kuo daugiau vaikų galėtų džiaugtis savo vasaros atostogomis, galite ir kitais būdais: aplankydami artimiausią vaikų dienos centrą ir dovanodami savo laiką bei žinias arba pakviesdami į savo namus savaitgalio viešnagei globos namų auklėtinius. Išsamią informaciją apie Jūsų rajone veikiančius vaikų dienos centrus rasite kampanijos „Už saugią Lietuvą“ puslapyje, skiltyje „Kaip galiu padėti“ (http://uzsaugialietuva.lt/kaip-galiu-padeti), o, susidomėję galimybe pakviesti į svečius vaiką iš globos namus, kreipkitės į artimiausią Vaiko teisių skyrių.

Tik bendromis pastangomis galime užtikrinti, kad šią vasarą dar daugiau vaikų turės galimybę vykti į stovyklas ir stiprinti socialinius įgūdžius.

Kampanijos „Už saugią Lietuvą“ ambasadorius Remigijus Gataveckas neabejoja, kad vaikams labai svarbu turiningai leisti vasarą ir pabūti kokybiškose vasaros stovyklose, neužsidaryti, o dalyvauti ir tapti plačiai mąstančiais žmonėmis. Jo teigimu, kuo daugiau vaikas turi žinių, tuo daugiau idėjų gimsta jo sąmonėje. „Studijuokite, dalinkitės pastebėjimais, idėjomis, eksperimentuokite ir auginkite patirtį, nes ateitis priklausys nuo to, kiek turėsime kūrybingų žmonių, sugebančių kelti idėjas ir formuoti alternatyvas.“  


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų