igriuves tiltas kedainiai
BNS nuotr.

Pradedami tvarkyti dar trys blogos būklės tiltai


Akcinė bendrovė „Via Lietuva“ toliau tęsia valstybinės reikšmės keliuose esančių tiltų ir viadukų tvarkymo darbus. Artimiausiu metu bus pradėti tiltų per Bytvaną (Kauno r.), Vyžuoną (Rokiškio r.) ir Voverkį (Joniškio r.) rekonstravimo darbai.

„Valstybinės reikšmės keliuose yra 109 kritinės arba blogos būklės tiltai ir viadukai. Vien tik jiems reikia 470 milijonų, visiems šalies tiltams sutvarkyti iki tenkinančios būklės – apie 1 mlrd. eurų. Tačiau šiuo metu net 99 kelio statiniams iš 109 reikalingas papildomas finansavimas“, – sako „Via Lietuva“ generalinis direktorius Marius Švaikauskas.

Pasak „Via Lietuva“ vadovo, senstantys tiltai yra pasaulinė problema, o augančios investicijos į juos – neišvengiama realybė. Nepaisant trūkstamų lėšų, „Via Lietuva“ komanda deda maksimalias pastangas, kad tiltų būklės situacija šalyje būtų stabilizuota – nesant finansinių galimybių iš karto sutvarkyti visus prastos būklės tiltus, kiekvienam jų ieškoma individualaus technologinio sprendimo, kuris pratęstų tilto eksploatacijos trukmę.

Jau netrukus bus pradėti tvarkyti tiltai Kauno, Rokiškio ir Joniškio rajonuose. Tiltai pastatyti daugiau nei prieš pusšimtį metų pagal tuo metu galiojančius techninius reikalavimus, todėl jų būklė prastėja ir dėl eismo intensyvumo, ir dėl jų amžiaus.

Suplanuotas rekonstruoti tiltas per Vyžuoną yra kelyje Rokiškis–Juodupė–Onuškis–Ilzenbergas, šalia Sodelių gyvenvietės. Rekonstruojant tiltą suplanuota įrengti naujas gelžbetonines krantinių atramas, hidroizoliaciją, perdangą, pakloti naują asfalto dangą, įrengti atitvarus, turėklus. Tilto dešinėje pusėje bus įrengtas žmonėms su negalia judėti pritaikytas pėsčiųjų ir dviračių takas.

Tilto per Vyžuoną rekonstravimo darbus planuojama baigti iki 2025 m. rugpjūčio mėn. Projektą įgyvendins AB „HISK“, darbų atlikimo sutarties suma – 1,18 mln. Eur su PVM. Tvarkant tiltą eismas bus nukreipiamas įrengtu aplinkkeliu.

Dar šį mėnesį prasidės ir tilto per Voverkį, esančio kelyje Ryga–Šiauliai–Tauragė–Kaliningradas, Joniškio r., Stripeikių kaime, rekonstravimas. Tvarkant tiltą, bus rekonstruojamos ir tilto prieigos, įrengta nauja 9 m pločio asfalto dangos konstrukcija, abiejose kelio pusėse – kelkraščiai, apsauginiai atitvarai.

Darbus atliks UAB „Šiaulių plentas“, darbų atlikimo sutarties vertė – 596 tūkst. Eur su PVM. Rekonstrukciją planuojama baigti iki 2025 m. gegužės mėn. Tilto rekonstravimo metu eismas bus nukreipiamas šalia tilto įrengta laikina eismo apylanka.

Dar vienas tiltas, kurio rekonstrukcijos darbus planuojama pradėti netrukus – tiltas per Bytvaną, esantis kelyje Kaunas–Vandžiogala.

Esamą tiltą per Bytvaną numatyta rekonstruoti išardant jį iki pamatų konstrukcijų ir virš jų įrengiant naujas. Užtikrinant tilto konstrukcijų apsaugą bei ilgaamžiškumą ant tilto ir jo prieigose bus įrengta lietaus vandens nutekėjimo sistema, sutvirtinta perdangos konstrukcija, upės vagos šlaitai. Transporto priemonių saugumui užtikrinti ant tilto perdangos bus įrengti apsauginiai atitvarai. Atliekant tilto per Bytvaną darbus suplanuota sutvarkyti ir šio tilto prieigas. Tai padės užtikrinti sklandų ir saugų kelio trasos ir tilto sujungimą.

Tilto per Bytvaną rekonstrukcijos darbus vykdys „Via Lietuva“ skelbtą viešąjį konkursą laimėjusi UAB „Autokausta“, šių darbų sutarties vertė – 882,8 tūkst. Eur su PVM. Vykdant tilto per Bytvaną rekonstravimo darbus automobilių eismas tiltu bus uždarytas ir nukreipiamas naujai įrengtu laikinu apvažiavimo keliu.

Primename, kad „Via Lietuva“ 2024 – 2026 m. prioritetų sąraše – kritinės būklės tiltų ir viadukų sutvarkymas. Bendrovė spartina vidinius procesus ir imasi visų įmanomų priemonių papildomam finansavimui bei rangovams surasti, kurie imtųsi ne tik kelių, bet ir sudėtingesnių statinių – t. y. tiltų ir viadukų rekonstrukcijų.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų