5 keisčiausi namai pasaulyje


Kokiuose namuose gyvena žmonės, visame pasaulyje? Dažniausiai griežtos gyvenamosios vietos architektūros apibrėžtys netaikomos pastatams, kuriuos įrengia ir projektuoja profesionalai. Daugeliui žmonių sąvoka namai apima tradicinį, tipišką regiono ar miesto kultūrinio charakterio atspindį. Vis dėlto, kai kurie žmonės nori gyventi originaliai arba jų aplinka, finansinės galimybės verčia ieškoti nestandartinių gyvenamosios vietos sprendimų. 

Flinstonų stiliaus namas 

Kultinio animacinio filmo Flinstonai kūrėjai įkvėpė menininkus iš Kalifornijos sukurti akmeninį namą. Viskas jame atrodo kaip iš akmens. Name yra vienas didelis kambarys, suskirstytas į mažesnes erdves ir nė vieno tiesaus paviršiaus ar struktūros. Visi elementai – organiški ir praktiškai amžini.  

Jūros kriauklės namas  

Meksikoje iškilęs jūros kriauklės namas vadinamas architektūros brangakmeniu. Projektas buvo baigtas 2016 metais. Jūrės kriauklės namas yra vienas iš originaliausių dizainerio, garsėjančio neįprastais projektais, Javer Senosiaino kūrinių. Kaip sako projekto autorius, tai pastatas, kurį įkvėpė į kriaukles panašūs jūrų gyvūnai NAUTILUS. Be akivaizdžiai išskirtinės namo formos, į akis krenta nuostabi spalvotų stiklų mozaikos siena, sukurianti vaivorykštės efektą.   

Vandens bokštas 

Jeigu dar abejojote, galima labai patogiai gyventi vandens bokšte. Belgijoje vienas iš tokių bokštų buvo rekonstruotas ir paverstas į jaukius namus. Vandens bokštas buvo pastatytas tarp 1938 ir 1941 – ųjų ir naudojamas pagal paskirtį iki pat 1990 – ųjų. 2007 metais „Bham“ dizaino studija bokštą rekonstravo į jaukius šeimos namus. Panašu, kad su neįprastu užsakymu jie susitvarkė puikiai. Tiesa, tai nėra vienintelis toks projektas pasaulyje. 2008 metais Londono vandens bokštas buvo paverstas į aukščiausios prabos apartamentus. 30 metrų aukščio pastate ir šiandien gyvena miela britų šeima ir didžiuojasi, turėdami sienas, menančias 1877 metus.  

Namelis medyje 

Tai net ne namelis, o visa aliuminio ir stiklo kompozicija su terasa, miegamuoju ir vonia, medyje. Švedijos miškuose įkurto namo struktūra – kubo formos, išdėstyta aplink medį. Tai lengvas namas, pagamintas iš aliuminio, o fasadui panaudotas plakiruotas veidrodinis stiklas.  Todėl namo gyventojai gali stebėti nuostabų kraštovaizdį 360 laipsnių kampu. Fasadas atspindi aplinkos vaizdus ir vizualiai keičiasi priklausomai nuo paros meto ir oro. Tiesa, į namą galima patekti lyno tilteliu, pritvirtintu prie šalia esančių medžių. Šį projektą sukūrė  „Tham & Videgard architektų studija. 

Plieno namas

Kinijoje iškilęs namas iš skaidraus stiklo sukėlė didelę eksperimentų bangą. Vienas tokių – namus statyti iš plieno. Tiesą pasakius, tai ne tik namas, bet ir milžiniškas meno kūrinys. Skulptorius Robertas Bruno šį pastatą kūrė Teksase nuo 1973 metų iki pat savo mirties (2008 metais). Neįprastos formos namas buvo statomas rankomis, o pagrindinė statybos ir interjere naudota medžiaga – plienas. 


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

Namai lego principais

Kas sieja prieš 6000 metų nutiestą medinį sweeto taką netoli somerseto Didžiojoje britanijoje, 19 a. Pradžioje darbininkams skirtas mobiliąsias kavinukes…

Has photos

Fasadai, kuriems nėra blogo oro

Vėdinamieji ir jiems giminingi bioklimatiniai fasadai šiuo metu laikomi vienais iš geriausių sprendimų siekiant palaikyti optimalią vidaus temperatūrą ir garso…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų