Apdovanoti geriausi ateities mokyklos koncepto autoriai: „Moderni švietimo įstaiga: technologijų ir dizaino visuma“


Ketvirtadienį vakare Vilniuje įsikūrusiame kūrybiškumo ir inovacijų centre „LinkMenų fabrikas“ įvyko „Structum“ organizuoto architektūrinio konkurso „Moderni švietimo įstaiga: technologijų ir dizaino visuma“ atomazga.

 

Į iškilmingus apdovanojimus susirinkę svečiai galėjo susipažinti su įdomiausiais architektų darbais ir iš jų lūpų išgirsti, kaip jie įsivaizduoja unikalią mokyklos, darželio ar universiteto koncepciją, atspindinčią ne tik technologines inovacijas, bet kartu ir šiuolaikišką bei modernų dizainą.

„Žinių reikšmė šiuolaikiniame pasaulyje vis didėja. Švietimo įstaigos nuo darželio iki universiteto siekia ne tik mokyti, lavinti ir ugdyti išprususią ateities kartą, bet ir tapti nevienadieniu žinių šaltiniu. „Structum“ suteikė galimybę konkurso dalyviams parodyti, kokia jų nuomone turėtų būti švietimo įstaiga, į kurią norėtųsi grįžti po dešimtmečių“, – susirinkusius svečius renginio pradžioje sveikino vedėjas Giedrius Leškevičius.

Ant scenos žengusi „Structum“ vadovė Ignė Dutova pasidžiaugė, jog konkursas susilaukė didelio dalyvių skaičiaus ir unikalių projektų. Anot jos, šis konkursas turi didelę reikšmę ugdant ateities kartas.
 
Žiūrėkite renginio VIDEO santrauką:

 

„Pandemijos kontekste didelis dėmesys nukrypo į ugdymo įstaigas. Dėl to ir gimė idėja pažiūrėti, kokius saugumo, sveikatos ir švietimo standartus turi atspindėti mokyklų patalpos. Pamatėme daug skirtingų darbų ir požiūrių.

Šiuo metu išgyvename pakankamai neramų laikotarpį ir kartais reikia atrasti, kur pasisemti optimizmo. Manau, kad šiame laikotarpyje turime išmokti kai kurias pamokas. Kai pasaulį užklupo pandemija, galėjome iš naujo įvertinti, ką mums reiškia laikas su šeima ir draugais, atostogos, kelionės…

Kuomet netekome to, kas buvo mūsų kasdienybė, supratome, kaip tai vertinga. Pastebiu, kad dabartinė situacija mus moko vienybės, patriotiškumo, dosnumo ir atjautos kitam. Viskas turi savo pradžią ir pabaigą, taigi norėčiau palinkėti, kad kai visa tai baigsi, išmokę šias svarbias pamokas taptumėme stipresni“, – kalbėjo I. Dutova.

 

 

 

Renginio vieta pasirinkta neatsitiktinai

Renginio vieta šiam konkursui buvo pasirinkta neatsitiktinai. „LinkMenų fabrikas“ – tai tarpdisciplininė erdvė, kurioje susitinka studentai, akademikai, inžinieriai, kūrėjai ir verslo atstovai. Fabriko erdvės atviros kūrybai ir mokslui, čia studentai pritaiko teorines žinias praktiškai, įgyvendina su studijomis susijusius darbus, prisijungia prie įvairių profesionalių projektų.

„Vilnius Tech“ universiteto „LinkMenų fabriko“ erdvėse įkurtos prototipavimo dirbtuvės (pradedant medžio, metalo ir baigiant 3D spaudos dirbtuvėmis), skaitmeninės dirbtuvės (nuo fotografijos iki virtualios realybės), studijoms ir darbui pritaikytos mokymosi erdvės – biurai.

Konkurso „Moderni švietimo įstaiga: technologijų ir dizaino visuma“ apdovanojimai buvo surengti fabriko charizmatiškiausioje erdvėje – angare. Tai atvira erdvė kūrybai, galinti sutalpinti didelį žmonių kiekį. Angare filmuojamos pasaulinio garso laidos, filmai, vyksta koncertai, parodos, mokslo populiarinimo renginiai. Bendra fabrike kuriančių žmonių ir fabriko erdvių sinergija sukuria laisvę neribotam, radikaliam kūrybiškumui.

 

 

Įteikti vertingi partnerių prizai

Prieš paskelbiant pagrindinius konkurso nugalėtojus, ant scenos žengė projekto partneriai, kurie įteikė vertingus prizus juos labiausiai sužavėjusiems projektų autoriams. Išmanių namų sprendimus teikianti įmonė „Jung Vilnius“ prizą skyrė interjero studijai „Iks.de.sign“.

Bendrovė „Purso“ I-III vietų nugalėtojus pakvietė į specialią vakarienę su kolegomis iš Suomijos ir pažadėjo balandžio pabaigoje vyksiančioje statybų parodoje „RESTA 2022“ paskelbti projektą, kuris geriausiai išpildė statytinių aliuminio sistemų panaudojimą. Jo autoriui atiteks kelionė į Suomiją, aplankant kompanijos gamybinę bazę Siuro miestelyje.

Grindų ir sienų dangų gamybos įmone „Tarkett“ prizus įteikė architektams: Aurelijai Slapikaitei-Jurkonei, Austėjai Jurčiukonytei, Austėją Narusevičiūtei, architektūros labaratorijai „Kiemelis“ ir Anastasijai Čaplinskajai-Michejevai. Pasaulio mastu lyderiaujantis santechninės įrangos gamintojas „Grohe“ savo simpatijų prizą skyrė Anastasijai Čaplinskajai-Michejevai. Baldų gamintojai „ISKU“ prizus įteikė studijai „Iks.de.sign“.

 

Projektus vertino kompetetinga komisija

Konkursas „Moderni švietimo įstaiga“ vyko nuo rugsėjo 9 iki sausio 14 dienos, projektas buvo išskirstytas 4 etapais, kuriais dalyviai galėjo atsiųsti savo darbus. Iš viso projekte savo išmanios švietimo įstaigos vizijas pristatė 23 komandos, kurias sudarė architektai, interjero dizaineriai bei studentai. Visi konkurso darbai buvo pristatomi Structum.lt portale.

Komisijos nariai kompetetingai vertino tiek dizainą, tiek funkcionalumą bei praktiškumą dalyvių darbuose. Konkurso komisiją sudarė profesionalūs Lietuvos bei užsienio architektai, docentai bei psichologai: „Vilnius Tech“ architektūros katedros vadovas Sigitas Kuncevičius, statybų bendrovės „Naresta“ generalinis direktorius Arūnas Šlenys, italų architektė Giulia’i de Appolonia, architektas, UAB „Forma“ vadovas bei „Vilnius Tech“ Architektūros katedros docentas Saulius Mikštas, „MET architects“ studijos Bazelyje architektė Marina’i Dold, vaikų psichologas, psichiatras, LR Seimo sveikatos reikalų komiteto narys, Tarparlamentinių ryšių grupės su Prancūzija pirmininkas Linas Slušnys.

 

 

Konkurso komisija išrinko šešis jų nuomone geriausius darbus: interjero dizainerės Anastasijos Čiplinskos-Michejevos, interjero dizainerių Austėjos Jurčiukonytės bei Austėjos Narusevičiūtės, Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos interjero dizaino studentų Emilijos Norvydaitės, Anastasijos Belšovos ir Luko Bičiūno, architektės Vaidos Šulskutės, architektūros laboratorijos „Kiemelis“ (Marius Lukošiūnas, Oskaras Vančys, Fausta Marcišauskaitė, Aleksas Petravičius, Gabrielė Alma Paulė) bei interjero studijos „Iks.de.sign“ projektai.

Portale Structum.lt dvi savaites vyko nuožmus balsavimas ir konkurso metu ant scenos nugalėtojus paskelbė portalo redaktorius Jokūbas Baltrukonis.

„Negaliu atsistebėti, kaip architektų idėjos keičia mokyklos sampratą. Tai tikra revoliucija! Daugumai iš mūsų teko mokytis nykiuose mokyklų pastatuose, tačiau šie projektai iš esmės keičia patį mokymosi procesą. Sunku įsivaizduoti, jog vaikai nenorėtų eiti į tokias mokyklas“, – sakė J. Baltrukonis ir ant scenos prizų atsiimti pakvietė Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos interjero dizaino studentes Adelę Dambrauskaitę, Gustę Dubinskaitę ir Kamilę Mikalauskaitę.

 

 

Netrukus konkursas pasiekė savo atomazgą, kuomet „Structum“ vadovė I. Dutova paskelbė tris pirmąsias vietas laimėjusius projektus. Komisija juos atrinko pagal šiuos kriterijus: inovatyvios technologijos, unikalus dizainas, modernumas, estetiškumas, praktiškumas, efektyvumas, funkcionalumas, ergonomiškumas.

 

3 vieta atiteko architektei ir interjero dizainerei Austėjai Jurčiukonytei bei interjero dizainerei Austėjai Narusevičiūtei.

 

2 vieta – interjero dizainerei Anastasijai Čaplinskajai-Michejevai.

 

1 vieta – architektūros laboratorijai „Kiemelis“ (Marius Lukošiūnas, Oskaras Vančys, Fausta Marcišauskaitė, Aleksas Petravičius, Gabrielė Alma Paulė).

 

Po apdovanojimų ceremonijos šventės dalyviai mėgavosi vaišėmis, bendravimu bei atlikėjos Justės Kraujelytės muzikiniu pasirodymu.

Su visais konkurso dalyvių darbais galite susipažinti čia.

 

Organizatoriai taip pat dėkoja:

Dekoro ir gėlių salonui, kurio puokštėmis apdovanoti geriausi darbai – „Inesos gėlės“;
Gurmaniškai kavos pertraukėlei renginio metu – „Kavos sinergija“;
Už nuostabius balionus – „Ponas Balionas“;
Už įspūdingas šviečiančias raides – „Light Letters“;
Svečius vaišino – „Freixenet“;
Už šilumą viso renginio metu – „Rentway“;
Už spalvotas renginio dekoracijas – „Tano Decor“;

 

Nuotraukų autorius: Mindaugas Ažušilis


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų