Atgimstančioje Klaipėdos aikštėje – didelių matmenų grindinio plokštės

2020 m. spalio 2 d.

„Structum“ redakcija.

portalas@structum.lt

Prasidėję Klaipėdoje esančios viešosios erdvės prie buvusio „Vaidilos“ kino teatro rekonstravimo darbai visu greičiu juda į priekį. Kuriant naują Vaidilos aikštės veidą buvo panaudotas naujas, niekur iki šiol nenaudotas aplinkotvarkos kompanijos „Betono mozaika“ gaminys.

Atrinktas tinkamiausias gaminys

Vaidilos aikštės išskirtinumą lemia jos matmenys, todėl dideli reikalavimai buvo keliami ne tik buvusios formos išlaikymui, bet ir grindinio plokštei. Rekonstrukcijos konkursą laimėjusi kompanija MB „Pupa – strateginė urbanistika“ kartu su UAB „Betono mozaika“ atrinko tinkamiausią gaminį.

Kompanijos MB „Pupa – strateginė urbanistika“ vadovas, architektas Tadas Jonauskis patikino, kad prieš rekonstrukcijos darbus buvo iškeltas siekis išsaugoti aikštės unikalumą ir pritaikyti ją šiuolaikiniams poreikiams, vizualiai atskiriant pagrindinę ir laisvalaikio zonas.

„Sovietmečiu suformuota aikštė buvo unikalių matmenų – aikštės kraštinių santykis sudarė 1:3. Šį santykį rekonstruojant aikštę siekėme išlaikyti tiek atkuriant pačią aikštę, tiek parenkant fontano matmenis, mažosios architektūros elementus ir naudojamas medžiagas“, – sakė T. Jonauskis.

Vaidilos aikštės grindinio formavimui buvo naudojamas naujas, niekur iki šiol nenaudotas gaminys – grindinio plokštė „Grande“. Tai didžiausia grindinio plokštė UAB „Betono mozaika“ asortimente. Jos matmenys – 1000 x 300 mm.

„Gaminant plokštę buvo naudojamas baltas cementas, tad visa aikštės danga primena Skandinavijos šalių projektus – didelė, šviesi, stambiagabaričių matmenų erdvė, vizualiai patraukliai įkomponuota tarp gyvenamųjų namų, Taikos prospekto ir Vaidilos kino teatro“, – kalbėjo UAB „Betono mozaika“ gamybos vadovas Mantas Malinauskas.

Didelių matmenų gaminiai itin populiarūs Vakarų Europos šalyse ir naudojami tiek viešų, tiek privačių erdvių įrengimui. Taip pat įmonė „Betono mozaika“ dangų formavimui siūlo ir mažesnių matmenų „Plaza“ linijos gaminius. Šios grupės gaminiai gali būti naudojami labai universaliai – tiek didelių, reprezentatyvių erdvių, tiek aplink namą esančių zonų dengimui.

Nauja sutvirtinimo technologija

Rekonstruojant Vaidilos aikštę buvo panaudota grindinio sutvirtinimo technologija, kuri pirmą kartą Baltijos šalyse išbandyta rekonstruojant judrią sankryžą Kaune 2019 metais.

Vokietijos kompanijos „Romex“ atstovė Lietuvoje pernai aikštės rekonstrukcijos darbams pateikė dviejų tipų ankerius, kurie ne tik sutvirtins paklotą dangą, bet ir minimalizuos intensyvaus eismo apkrovų sukeliamą nepageidaujamą poveikį grindiniui.

Grindinio stabilumą užtikrinantys ankeriai parenkami vertinant kiekvieną projektą individualiai, todėl visuomet Vokietijoje atliekami išsamūs skaičiavimai. Šį kartą du rekonstrukcijos projektui tinkami gaminiai buvo atrinkti iš daugiau nei 40 skirtingų produktų.

UAB „Betono mozaika“ nuotr.

Temos:

statyba
https://structum.lt/wp-content/uploads/2021/03/ISMANI_KLINIKA_SONINIS_BANERIS-1.gif

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!