Lietuvės sukurta prabangi klasika rado namus Jūrmaloje


 

Architektei teko dirbti naujos statybos name. Čia – seniai rusų pamėgtame Latvijos kurorte – savo vasaros rezidenciją nutarė įsirengti ir Majamyje bei Dubajuje namus turinti keturių asmenų turtinga ir žinoma Rusijoje šeima.

Klientų gyvenimo būdo prabangos lygį Kristina įvertino jau per pirmąjį susitikimą, vykusį Maskvoje. Tuomet prabangiame restorane šeimininkai rodė tuo pat metu įrengiamo buto Maskvoje interjero vizualizacijas, kad ji suprastų, kas jiems patinka ir koks prabangos lygmuo jiems priimtinas. Į klausimą, ar prieš priimant užsakymą būtina įvertinti prabangos lygį, architektė atsako teigiamai. „Klientas parodė savo jau turimų namų vizualizacijas, numatėme biudžetą, kuris beveik manęs ir komandos neribojo. Ribojo tik laikas, per kurį reikėjo įrengti būstą. Čia jau buvo kaip sporto varžybos: arba dabar, arba niekada! Paprastai lietuviai tokių sutarčių nedaro. Tik padedant komandai buvo išlaikytas tempas ir valdoma situacija. Bet tai sekino“, – prisiminė ji. Pasirodo, šeimininkai buvo nustatę už kiekvieną pavėluotą dieną 450 eurų baudą, bet jos, laimė, mokėti neteko.

Baltiškąjį santūrumą išsklaidė balti atspalviai

Jūrmalos 140 m2 rezidencijos santūrią baltišką nuotaiką šeimininkė panoro papildyti šiltu Majamio alsavimu: daug šviesos, oro, lengvumo, t. y. čia turėjo atsiskleisti visi baltos spalvos atspalviai. Jie turėjo įsikūnyti klasikinio interjero linkiuose. „Kad būtų darna, o rami ir minkšta klasika neatrodytų nuobodžiai, bet ir detalės neatrodytų neskoningos, aš pasiūliau vietoj rusų mėgstamo geltono aukso spalvos naudoti sidabrines detales. Šviesūs tonai dar labiau padidino erdvę, o mano pasiūlytas elegantiškas harmoningas interjeras atitiko visų šeimos narių skonį“, – prisimena architektė. Jai, beje, visą interjero kūrimo laikotarpį su užsakovais teko bendrauti per atstumą, t. y. internetu. Ar taip sunku kurti? „Dirbau ne tik per atstumą, bet ir per kelis tarpininkus. Vis dėlto viskas vyko sklandžiai“, – šypteli Kristina. Pirmą kartą (kol kas ir vienintelį) jai teko pasirūpinti beveik visomis smulkmenomis – patalyne, rankšluosčiais su išsiuvinėtais šeimos herbu ir inicialais, indais, stalo įrankiais. „Kur buvo galimybė, pasirinkome standartinius itališkus baldus, o integruojamus baldus, t. y. spintas, virtuvę, užsakėme iš lietuvių gamintojų“, – pasakoja architektė. Kad radiatoriai negadintų klasikinio buto stiliaus, jų buvo atsisakyta ir visur įrengtas grindinis kolektorinis šildymas. Lietuvė architektė įrengė ir keturias terasas – 20 m2 šalia svetainės, 20 m2 šalia valgomojo, 30 m2 šalia svetainės ir 120 m2 – ant stogo.

Kristina, „Burių“ buto šeimininkų sumanymui įgyvendinti buvo pakviesta 15 įvairių įmonių – kaip jus atranda užsieniečiai?

Tai atsitiktinumai. Pastaruoju metu daug dirbau su lietuvių emigrantų būstais. Buvo vienas projektas, kai konsultuoti skridau į užsienį.

Ar susidūrėte su kokiais nors iššūkiais įrengdama butą Jūrmalos „Burėse“?

Iššūkis buvo terminas, o juk visur gamybos ir užsakymų itališkose gamyklose terminai yra 2 mėn., tad mūsų komanda negalėjo padaryti jokios klaidos. Iššūkis buvo ir šeimininkės pageidavimas antrojo aukšto terasoje įsirengti burbulinę vonią, kurios svorio galėjo neišlaikyti namo konstrukcijos – prireikė derinti sprendimą su pastato konstruktoriais. Vis dėlto norą sėkmingai išpildėme. Kiek trikdantis iššūkis buvo ir tai, kad įrengdami savo aptarnaujančiajam personalui dar vieną įsigytą apatiniame namo aukšte butą turtingieji užsakovai… taupė, taikydami jau naudotas buvusiųjų šeimininkų detales…

Burių“ buto šeimininkai pageidavo baltos spalvos…

Balta – klasikinė spalva. Ja sunku ką nors sugadinti. Tai paprasčiausias pasirinkimas, kai ribojamas laikas rinktis daugiau.

Kokios spalvos (-ų) niekada nenaudotumėte klasikiniame interjere? Ir kokia medžiaga (-os), anot jūsų, visiškai nedera su klasika?

Sunku žodžiu įvardyti spalvas, nes tikroji klasika „draugauja“ su visokiausiomis spalvomis, tik reikia atrinkti atspalvius. Klasikiniai gobelenai turi labai turtingą spalvų gamą, prie jų daug kas dera. O iš medžiagų visiškai nedera turbūt betonas ir plastikas.

Su kuo jums asocijuojasi žodis „klasika“?

Su pastovumu.

Ar įmanoma gražų klasikinį interjerą sukurti naudojant kuklias medžiagas?

Labai lietuviškas noras ir dažnas prašymas. Pačiam žmogui tai darant dažnai laviruojama ties kičo riba. Net ir dizaineriams tai iššūkis.

Kokiomis priemonėmis klasikos stilių galima pritaikyti šiuolaikinio žmogaus poreikiams?

Naudojamos klasikos detalės, adaptuotos šiuolaikiniam žmogui, kuris vizualiai nori tai matyti savo aplinkoje.

Jūsų salonas „Medis Line“ atstovauja gamyklai, gaminančiai natūralaus medžio masyvo baldus. Medis – jūsų mėgstamiausia medžiaga?

Medis gražiai sensta. Jį galima restauruoti. Jo įvairios gamybos ir pritaikymo galimybės.

Gal turite viziją būsto, kurį pavadintumėte savo kūrybos didžiausia svajone?

Norėčiau projektuoti viešbutį, kuris neturėtų limito projektavimo ir įrengimo darbams. Būtų smagu…

Ačiū už pokalbį.

Nuotraukos Tomo Bražinsko.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

Paskutinės naujienos

Pradėtos bažnyčios statybos Kauno rajone

Šie metai prasidėjo svarbaus projekto įgyvendinimu – startavo Giraitės (Kauno rajonas) Šventosios Šeimos parapijos bažnyčios statyba. Šio svarbaus pastato paskirtis…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų