Tokvila automobilių prekybos ir kėbulo remonto centras
„Tokvila“ automobilių prekybos ir kėbulo remonto centras.

„Tokvila“ įsikūrė naujame, didžiausiame Baltijos šalyse automobilių centre


UAB „Merko statyba“ Vilniuje, Savanorių prospekte, baigė statyti bendrovei „Tokvila“ priklausantį naują, didžiausią Baltijos šalyse naudotų automobilių prekybos ir kėbulo remonto centrą.

Pasiruošta strateginėms permainoms

„Tokvila“ po pertraukos grįžo į sostinės Savanorių pr. 274, kur 1994 metais Japonijos transporto milžinė „Toyota Motor Corporation“ įkūrė pirmąjį šalyje naujų „Toyota“ automobilių saloną. Iš sostinės Žalgirio g. patalpų, kurios jau vertinamos kaip nepatenkinančios įmonės poreikių, čia perkelta dalis įmonės veiklų – prekyba naudotais automobiliais ir kėbulo remonto darbų servisas.

„Akivaizdu, kad Europos naujų automobilių rinka patiria sunkumų, kuriuos lemia daugybė priežasčių, pradedant lustų deficitu ir baigiant kintančiu požiūriu į judumo problemų sprendimo būdus. Naujų automobilių kainų šuolio akivaizdoje auga naudotų automobilių paklausa.

Nors toks pasirinkimas laikomas labiau rizikingu, „Toyota“ turi sprendimą ir visiems automobiliams iki 10 metų, atitinkantiems „Toyota Approved“ programos reikalavimus, suteikia net iki 10 metų garantiją. Tai kuria didelę pridėtinę vertę ir naudotų automobilių patrauklumą kilsteli į žymiai aukštesnį lygmenį“, – akcentuoja bendrovės generalinis direktorius Gintautas Ignotas.

Pasak jo, naudotų automobilių, kuriems galėtų būti taikoma tokia garantija, kasmet parduodama bent keletą kartų daugiau nei naujų, todėl veiklai būtinas rimtas pasiruošimas, moderni techninė bazė ir efektyvūs verslo procesai.

Statyba patikėta profesionalams

Strategines „Tokvilos“ permainas padėjo įgyvendinti patyręs, patikimas ir profesionalus generalinis rangovas – nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Merko statyba“.

UAB „Merko statyba“ projekto direktorius Žilvinas Pakutinskas įsitikinęs, kad naujasis automobilių centras bus patogus ir čia dirbantiems žmonėms, ir apsilankantiems klientams. Pasak jo, statant šį objektą pritaikytos naujausios žinios ir ilgametė patirtis ateityje užtikrins „Tokvilos“ centro energinį efektyvumą, padės taupyti išteklius, o kartu – jo eksploatavimo išlaidas.

Modernus ir funkcionalus pastatas atitinka A+ energinio efektyvumo klasę. Jam šildyti ir vėsinti bus naudojama geoterminė energija, naujos kartos dažymo įrenginiai su šilumos rekuperacija padės gerokai sutaupyti reikalingos energijos kiekį ir leis sumažinti CO2 išmetimą į aplinką.

Automobilių centrui statyti ir įrengti buvo parinktos šiuolaikiškos, tvarios ir ilgalaikės medžiagos. Pastato stogas įrengtas taip, kad ant jo bus galima sumontuoti 680 kW galios saulės elektrinę, kuri pagamins iki 80 proc. servise sunaudojamos elektros energijos. Įrengta 16 elektromobilių įkrovimo stotelių, kuriose vienu metu galima bus krauti 32 automobilius.

Projektuodama ir statydama pastatus UAB „Merko statyba“ naudojo jau ne viename projekte taikytą, UAB „Siena“ parengtą pastato informacinį modeliavimą BIM (angl. Building Information Management). Taikant šią technologiją nuo pradinio projekto etapo, visi darbai vyksta sklandžiau, nenuklystant nuo grafiko, išvengiama klaidų ir pasiekiamas kokybiškas galutinis rezultatas.

Taip pat buvo naudotos ir kitos modernios projektų valdymo, stebėjimo ir fiksavimo technologijos. Tai užtikrina operatyvų objekto komandos, projektuotojų ir užsakovo atstovų darbą.

„Malonu, kad mūsų partneris – bendrovė „Tokvila“ – patikėjo mums įgyvendinti savo lūkesčius ir pastatyti šiuolaikišką, modernų, aplinkai draugišką automobilių remonto ir pardavimo centrą. Mes jau ne vieną dešimtmetį statome gyvenamuosius namus bei verslo pastatus tiek Lietuvos, tiek užsienio kapitalo įmonėms, sekame naujausias statybų tendencijas, darbus organizuojame taip, kad jie turėtų kuo mažiau poveikio aplinkai, o pastatyti statiniai būtų efektyvūs energine prasme, padėtų taupyti išteklius, o kartu – jų eksploatavimo išlaidas“, – sakė UAB „Merko statyba“ projekto direktorius Ž. Pakutinskas.

Tokvila automobilių prekybos ir kėbulo remonto centras

Komfortiškos sąlygos ir edvė produktyvumui

Naujasis 11 000 kv. m bendro ploto pastatas gretinamas su Kauno Dariaus ir Girėno stadionu, kurio bendras plotas – 12 000 kv. metrų. Investicijos į naująjį „Toyota“ automobilių centrą siekė beveik 14 mln. eurų, jis iškilo 1,7 ha sklype.

Pastato dydį, jo plotą diktavo naudotų automobilių verslo poreikiai. Pasirinkta ne salono, o didelio ploto naudotų automobilių saugyklos su šalia esančiu kėbulų remonto cechu koncepcija. Įspūdingo dydžio uždaroje, šildomoje erdvėje vienu metu galima eksponuoti bei saugoti iki 250 nedidelės ridos naudotų „Toyota“ ar kito gamintojo automobilių.

Įmonė planuoja šiemet parduoti dvigubai daugiau – iki 1 200 automobilių. 2 600 kv. m plote kėbulo remonto ceche kas mėnesį planuojama suremontuoti ir paruošti iki 350 automobilių. Čia įrengta 10 automobilių paruošimo vietų, pažangios „Wolf“ dažymo kameros, greitojo remonto vietos, plovykla ir kitos paskirties patalpos.

Pagal naują „Toyota“ koncepciją, šiame centre nėra atskirų naujų ir naudotų automobilių pardavimo vadybininkų, be to, jie neturi darbo vietų, o dirba ten, kur patogu klientui, naudodami atskirose zonose įrengtus skaitmeninius ekranus. Komfortiškoje aplinkoje klientai bet kokiu oru gali apžiūrėti kiekvieną automobilį, rinktis labiausiai iš visų siūlomų patinkantį modelį iš saugyklos ir jį vietoje išbandyti – pasivažinėti.

Tokvila automobilių prekybos ir kėbulo remonto centras

Pastato konstrukcijas derino prie būsimo centro gyvenimo

„Drąsiai galime sakyti, kad šis pastatas maksimaliai pritaikytas prie jame vykstančios veiklos“, – sako Orestas Danielius, konstrukcijas, stogo ir sienų dangas gaminusios įmonės „Astron Buildings“ Baltijos regiono vadovas.

Priešingai nei gelžbetonio konstrukcijos, metalo karkasas suteikė gerokai daugiau laisvės. Įsitraukdami į architektų projektavimą, „Astron“ inžinieriai derino erdves prie būsimo automobilių judėjimo, apskaičiavo kiekvieną atstumą ir aukštį.

Optimizuodami sąnaudas, naudojo skirtingus „Monodeck“ ir „Inodeck“ antresolių sprendimus. Rezultatas: patalpa – viena, naudingas aukštis – skirtingas. Nereikalingų erdvių išvengti padėjo tai, kad derinant atstumus tarp laikančiųjų rėmų lygiagrečiai buvo planuojamos ir vidaus atitvaros. Išskirtinis stogo sprendimas, panaudojus sistemą LMR600, – tai sumodernintas klasikinis stogas, vienas ilgaamžiškiausių ir patvariausių pramoninių stogų rinkoje.

„Priešingai nei ritininės, prilydomos dangos, šis stogas puikiai tinka saulės jėgainėms įrengti, nes valcavimo siūlę galima naudoti kaip tvirtinimo pagrindą“, – sako O. Danielius. Unikali „plaukiojanti“ sistema puikiai pritaikyta Lietuvoje vyraujančioms klimatinėms oro sąlygoms.

Smulkūs įbrėžimai su laiku pranyksta dėl cheminių procesų – oksidacijos, tad stogas neturi ypatingų judėjimo ar sniego šalinimo ribojimų. Siekiant estetikos, sienų plokštės parinktos su paslėptu tvirtinimu, o vitrinos ir langai elegantiškai įrėminti panaudojus aliuminio rėmų ir lankstinių „TOP FIT“ sistemą.

Tokvila automobilių prekybos ir kėbulo remonto centras

Grindys atlaikytų ir dar daugiau

Automobilių remonto dirbtuvėse įrengdama 6,1 t m² pirmo aukšto grindis įmonės „Grinduva“ komanda juokavo, kad, jei prireiktų, čia būtų galima remontuoti ir tankus, ir kitą sunkiąją techniką – projektuotojai grindų konstruktyvą numatė su itin didele stiprio atsarga. Grindų stiprumu pasirūpinta gerai apgalvojus šiuolaikines automobilių pramonės tendencijas.

Atsižvelgta į tai, kad automobilių technologijos darosi įvairesnės, benzininių, elektrinių, hibridinių automobilių priežiūrai reikalinga skirtinga diagnostikos ir remonto įranga, tad remonto patalpose jos prireikia daugiau. Be to, „Tokvilos“ automobilių centro pirmojo aukšto grindys turi atlaikyti ir pačių remontuojamų automobilių svorį, automobilių keltuvus.

Taip pat numatyta, kad grindis slėgs pirmo aušto sandėlyje saugomos atsarginės automobilių kėbulo detalės. Liejant betono grindis pirmame ir antrame aukšte pasirūpinta, kad jos būtų ne tik stiprios ir atlaikytų daug technikos, bet ir patogios ant jų vaikštantiems žmonėms.

Betono grindims panaudoti vandens šildymo vamzdeliai ir šilumos izoliacija – visa tai padės palaikyti aukštesnę grindų temperatūrą šaltuoju metų laiku ir prisidės prie čia dirbančių darbuotojų komforto.

Pramoninių grindų ekspertų komanda dirbo ir antrame „Tokvilos“ centro aukšte. Čia buvo išlieta 4,2 t m² šlifuoto betono grindų su kietinančiais pabarstais ir impregnantais – tokios grindys įrengtos automobilių paruošimo parduoti erdvėje ir ventiliavimo kamerų patalpose. Paties autosalono grindims „Grinduva“ išliejo tik pagrindą PVC dangai, kurią paklojo kita įmonė.

Sveikatai saugiais ir atspariais dažais nudažytos sienos

Besirenkančiai dažus vidaus patalpoms, įmonei buvo svarbu jų saugumas žmonių sveikatai ir atsparumas. Juk čia intensyvus darbuotojų, automobilių judėjimas lems, kad prie sienų bus nuolat liečiamasi, atremiama įranga. Be to, automobilių plovimo patalpose nuolat daug drėgmės.

Atsižvelgus į šiuos aspektus, automobilių remonto ir saugojimo patalpoms pasirinkti „Vivacolor“ gamintojo „Akrylate Matt“ dažai. Šie itin kokybiški dažai yra ypač atsparūs drėgmei ir priskirti aukščiausiai atsparumo šveitimui klasei. Tai reiškia, kad nudažytas sienas nebus taip paprasta subraižyti, jos ilgą laiką išlaikys naujumo vaizdą.

„Akrylate Matt“ išsiskiria ir tuo, kad yra atsparūs drėgnam sienų valymui, atlaiko daugiau nei 20 tūkstančių šveitimo ciklų. Be to, su vandens pagrindu pagamintais „Akrylate Matt“ lengva dirbti, jie lygiai tepasi, nevarva, netykšta. Taip pat yra saugesni dažančiųjų sveikatai, nes turi itin mažą lakiųjų junginių kiekį.

Kiek kitokių savybių „Vivacolor“ dažai pasirinkti darbuotojų biurų ir klientų erdvėms. Šiose patalpose sienos padengtos rusvai gelsvo atspalvio „Green line“ linijos „Ceiling 2“ ir „Wall 4“, kurie sudaro visiškai matinę, lygią dangą. Šiuose dažuose esantis lakiųjų junginių kiekis yra taip pat itin mažas, jie aprobuoti Lietuvos pulmonologų ir alergologų draugijos.

Dažų kokybę taip pat garantuoja jiems suteiktas Šiaurės šalių ekologinis ženklas „Šiaurės gulbė“.

„Narbutas Lietuva“ pritaikė ergonomiškus ir nestandartinius baldus

„Modernioms įmonėms šiandien rūpi, kad darbuotojai biure jaustųsi komfortiškai. Tam ypač svarbūs baldai – jie turi būti estetiški, ergonomiški, funkcionalūs. Džiaugiamės, kad tuo pasirūpinti naujajame centre „Tokvila“ patikėjo mums“, – sako Rimgaudas Korkozas, „Narbutas Lietuva“ pardavimo grupės vadovas.

Patyrę „Narbutas Lietuva“ specialistai naujajame automobilių centre baldus įrengė darbo zonose, konferencijų erdvėje ir darbuotojų virtuvėje.

„Tokiuose interjeruose su atviromis erdvėmis labai svarbu užtikrinti estetinį vientisumą. Ypatingą dėmesį skyrėme tam, kad baldus harmoningai integruotume į bendrą visumą, kiekvieną zoną susietume stilistiškai“, – komentuoja R. Korkozas.

Pagal kliento stiliaus koncepciją darbo zonų baldams parinkti tamsesni ir natūralūs atspalviai, o tai prisidėjo prie visos erdvės jaukumo. Darbuotojų patogumui komanda pritaikė NARBUTAS CHOICE spintas. Jos – praktiškos, funkcionalios, į jas telpa daug daiktų, kuriuos patogu tvarkingai pasidėti ir lengva rasti.

Vadybininkų darbo vietos aprūpintos ergonomiškomis, individualiai reguliuojamomis ir ilgaamžėmis NARBUTAS stalų sistemomis ACTIVE bei vokiškomis kėdėmis EVERY. Klientams parinktos stilistiškai su klientų zona susisiejančios, patogios italų gamintojo „Scab Design“ kėdės.

Virtuvės zonoje jaukumą kuria integruoti, nestandartiniai baldai – jie atlieka visas funkcijas, kurių darbuotojas gali tikėtis šiuolaikinio biuro virtuvėje.

Naujasis „Tokvilos“ naudotų automobilių prekybos ir kėbulo remonto centras klientus pasitinka nuo praeitų metų lapkričio.

Tokvila automobilių prekybos ir kėbulo remonto centras

OBJEKTAS: automobilių prekybos ir kėbulo remonto centras

ADRESAS: Savanorių pr. 274, Vilnius

UŽSAKOVAS: UAB „Tokvila“

GENERALINIS RANGOVAS: UAB „Merko statyba“

BENDRAS PLOTAS: 11 000 kv. m

ENERGINĖ KLASĖ: A+

INVESTICIJOS: 14 mln. eurų

STATYBOS PRADŽIA: 2021 m.

STATYBOS PABAIGA: 2022 m.

Nuotr.: Laimonas Ciūnys, Lukas Balandis, Vytautas Pilkauskas


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų