Žirmūnuose atidaroma dar viena sporto erdvė: atnaujintas E. Pliaterytės progimnazijos aikštynas


Vilniaus miesto savivaldybė per dvejus metus atnaujino jau 17 aikštynų prie ugdymo įstaigų, dar šešiuose  –  vykdo baigiamieji darbai. Tarp šių objektų – ką tik oficialiai atidarytas Emilijos Pliaterytės progimnazijos stadionas Žirmūnuose.

„Ne paslaptis, kad Žirmūnuose sporto erdvių jau dabar yra nemažai, o ateityje čia planuojama įkurti ir didžiąsias miesto sporto bazes, tačiau Žirmūnai yra antra pagal gyventojų skaičių sostinės seniūnija.

Vien Žirmūnų g., kurioje įsikūrusi ši mokykla, gyvena daugiau nei 16 tūkst. žmonių, todėl sporto infrastruktūros poreikis išlieka milžiniškas. Atsižvelgdami į gyventojų kiekį, siekiame čia ne tik sukurti naujų, bet atnaujinti kuo daugiau esamų erdvių.

Šio stadiono rekonstrukcija – vienas tokių projektų. Žinoma, pirmiausia tai yra duoklė mokyklai, tačiau kartu norime, kad aikštyną naudotų ir aplinkinių kvartalų bendruomenė“, – sakė Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas.

Stadiono aikštelės visiems norintiems nuo šiol bus nuomojamos per „Active Vilnius“ nuomos sistemą darbo dienomis 16.30-19.00 val. ir savaitgaliais 8.00-21.00 val. O laisvomis aikštelėmis darbo dienomis 7.00-8.00 val. ir 16.00-22.00 val. bei savaitgaliais 8.00-21.00 val. be jokio mokesčio galės naudotis sostinės bendruomenė.

Atnaujintame progimnazijos aikštyne įrengtos dvi dirbtinės dangos krepšinio aikštelės, daugiafunkcė tinklinio, teniso ir kvadrato aikštelė su lengvai sumontuojama ir išmontuojama įranga. Įrengtas šuolių sektoriaus įsibėgėjimo takelis ir šuoliaduobė su smėlio užpildu.

Atnaujintas 4 takų, 250 m ilgio bėgimo takas. O vietoje senosios futbolo aikštės, įrengta moderni „FIFA Quality“ reikalavimus atitinkanti 2500 kvadratinių metrų ploto futbolo aikštė su dirbtine žole. Be to, čia prieinama ir kiek anksčiau įrengta paplūdimio tinklinio aikštelė.

Stadiono atnaujinimui sostinės savivaldybė skyrė 330 tūkst. Dangas įrengė ir įrangą montavo UAB „Sportinės dangos“, paruošiamuosius darbus atliko UAB „Grinda“, apšvietimu rūpinosi UAB „Vilniaus apšvietimas.

Aikštyno atidarymo proga progimnazijoje surengtas savivaldybės ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto organizuojamas „Sportuok kaip olimpietis“ renginys. Jo metu moksleivius su sportine gimnastika supažindino Europos čempionas, daugkartinis olimpinių žaidynių dalyvis Robert Tvorogal, Vilniaus miesto sporto centro treneris Jevgenij Izmodenov ir kiti centro gimnastai.

„Sportas reikalingas visiems – ne tik vaikams, bet ir vyresniems žmonėms. Jei puoselėsime sportą, tauta natūraliai bus sveikesnė“, – linkėdamas kuo geresnių sąlygų sportuoti sakė R. Tvorogal.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

Namai lego principais

Kas sieja prieš 6000 metų nutiestą medinį sweeto taką netoli somerseto Didžiojoje britanijoje, 19 a. Pradžioje darbininkams skirtas mobiliąsias kavinukes…

Has photos

Fasadai, kuriems nėra blogo oro

Vėdinamieji ir jiems giminingi bioklimatiniai fasadai šiuo metu laikomi vienais iš geriausių sprendimų siekiant palaikyti optimalią vidaus temperatūrą ir garso…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų