Vilniuje, Šnipiškių rajone prie Lvivo, Linkmenų ir Geležinio Vilko g. sankryžos baigimas įrengti Japoniškas sodas. Jis įsiterps tarp sparčiai augančio verslo centrų kvartalo ir sukurs žaliają jungtį su miesto centru.
Anksčiau šioje Vilniaus 5 ha ploto vietoje buvo nenaudojama teritorija.
Pagal tradicinio japoniško sodo reikalavimus suplanuotas ir baigiamą įgyvendinti Neries senvagės projektą papildysiantis japoniškas sodas taps išskirtine kraštovaizdžio dalimi, praturtins jau sutvarkytą naujojo miesto centro Šnipiškėse viešųjų erdvių tinklą ir suteiks galimybę rajono gyventojams ir miesto svečiams pažinti įvairių tautų kraštovaizdžio tvarkymo tradicijas.
„4 metų laikai pačiame Vilniaus centre – tokia yra baigiamo sukurti Japoniško sodo idėja. Kodėl 4 metų laikai? Nes ši nauja žalioji erdvė yra skirtinga ir savaip įdomi bet kuriuo sezonu.
Iki šiol čia buvo 5 ha nenaudojamos teritorijos. Dabar tvenkinyje – liepteliai, aplink jį – pasivaikščiojimo takai, lietuviškai japoniški augalai (bus ir sakurų), ir keliuose Lietuvos karjeruose specialiai šiam tikslui rinkti didžiuliai akmenys. Kiekvienas japoniškas sodas turi turėti ir kalną (japonams tai Fudži ugnikalnio simbolis), yra kalniukas ir čia – nuo jo tekės krioklys. Kitoje pusėje – sausoji upė (taip, būna ir tokių). Dalį sodo teritorijos teko atkovoti iš aplinkinių gyventojų, kurių tvoros buvo šiek tiek pasislinkusios į sodo būsimo sodo teritoriją.
Projekto vizual.
Ir šioje miesto dalyje jau susiformuoja ilga žalioji zona, besitęsianti per Neries senvagės kraštovaizdžio draustinį. Pasivaikščiojimą galima pradėti Baltojo tilto pievoje, per Linkmenų gatvę pasiekti Japonišką sodą, tada tęsti kelionę per vilniečių jau pamėgtą Neries senvagės parką, o dar toliau – ir Ozo parkas. Ištisa žalioji jungtis, jungianti miesto centrą su šiaurine dalimi.
Kai viskas sužaliuos, čia bus labai gražu – Japoniško sodo statybų tvoras nukelsim dar šią žiemą, tikrasis grožis pasimatys kitą pavasarį ir vasarą“, – savo feisbuko paskyroje rašė R.Šimašius.
Sodas projektuojamas pagal garsių Japonijos kraštovaizdžio architektų tėvo ir sūnaus Shiro Nakane ir Yukihiro Nakane sukurtą koncepciją.
Japonišką sodą įrenginėja statybų bendrovė „Eikos statyba“, projektą vysto „Vilniaus vystymo kampanija“.