AGUONŲ G. 9 – DAUGIABUTIS NAMAS PAGAL INDIVIDUALAUS NAMO PRINCIPUS


STATYTOJAS: Infra Group

GENERALINIS RANGOVAS:„Infrasta“

PROJEKTUOTOJAS:„Devyni architektai“

ARCHITEKTAI:Arūnas Skrolis, Jurgita Liubartaitė

Statyti objektą tokioje atsakingoje vietoje, beveik sostinės širdyje, ryžosi įmonių grupė „Infra group“. Statybas organizavo sklypo savininkė UAB „Infra būstas“, kuri su rangovu ir architektų biuru „Devyni architektai“ pastatė šį objektą.

Kadangi šiam objektui teko ypatinga vieta – senojo miesto ir Naujamiesčio sankirta, kur susiduria skirtingo laikotarpio pastatų stiliai, statybą riboja griežti paveldosaugos reikalavimai ir įsikurti planuoja žmonės, ieškantys išskirtinumo, architektams pastatą reikėjo suprojektuoti taip, kad jis atitiktų skirtingus interesus.

„Pastato, kaip architektūros objekto, sėkmę lemia ne tik estetinė bei tūrinė darna, konteksto suvokimas, konceptualumas, bet ir esminiai reikalavimai: funkcionalumas, patvarumas, ekonomiškumas ir kontekstualumas. Kiekvienas objektas yra unikalus – kaip nauja istorija, kurią viso proceso metu kuria didelė grupė žmonių. Todėl kuo sudėtingesnė užduotis, tuo įdomesnis procesas“, – sako namo Aguonų g. 9 architektas, studijos „Devyni architektai“ vadovas Arūnas Skrolis.

Projekto autorius atvirauja, kad objektas skirtas žmogui –ne tik jame gyvenančiam, bet ir tam, kuris gyvena greta, kuris kas rytą eina gatve ar užklysta tik kaip turistas. Architektams teko ieškoti sprendimų, kurie leistų pastatui darniai įsilieti į aplinką, išlaikyti jos mastelį, žvelgiant iš žmogaus perspektyvų.

Kadangi senamiestis yra erdvė, kurioje siekiama žmogų išlaipinti iš automobilio, projektui buvo pasirinktas modelis,pagal kurį automobilių statymas kiemo prieigose leidžiamas tik svečiams, o visų gyventojų transporto priemonės nuleidžiamos po žeme. Suprojektuota po Aguonų g. 9 pastatu aikštelė leido palikti antžeminę dalį žalią, skirtą gyventojų poilsiui.

Turbūt sunku ginčytis, kad Aguonų g. 9 namo puošmena, puikiai deranti prie vietos konteksto, yra jo stogas. Architektams norint įgyvendinti suprojektuotą neįprastai didelio nuolydžio stogą, prireikė ne tik gerai apgalvotų konstrukcinių sprendimų, bet ir meistrų išmonės. Būtent stogui teko skirti nemažai dėmesio statybos metu.

Objekto statyboms naudotos visos modernios medžiagos, kurios užtikrina pastato energines savybes, ilgalaikiškumą bei patvarumą. Atsižvelgiant į specifiką, medžiagospasirinktos aukščiausios kokybės ir mažiausiai teršiančios aplinką.

Objekto vietą nulėmė tai, kad buvo pasiūlyta pastatą suskaidyti į du atskirus tūrius, kurie būtų sujungti stikline galerija su dekoruotu fasadu. Taip suskaidžius pastatą sukurta nedidelių namų iliuzija su kintančiais vaizdais, žvelgiantiš skirtingų perspektyvų. Pastatai sujungti tik nuo antro aukšto, tad palikta galimybė judėti aplink pastatą ir susijungti visoms suformuotoms išorės erdvėms.

Spalva pasirinkta atsižvelgiant į aplinką ir pagarbą jai. Senoji greta esanti architektūra buvo labai svarbus veiksnys, projektuojant statinio formą ir išdėstymą sklype. Kad nebūtų pernelyg rėksmingas, pastatui suteikta seno popieriausspalva. Fasadas, elementai, stogas – viskas tarsi suvyniota į laikui bėgant pageltusį popierių.

Pasak A. Skrolio, objekto sėkmę lėmė darnus komandos darbas – kai architektai, projektuotojai, užsakovai, rangovai, subrangovai, tiekėjai ir visi prisidėję prie proceso pasitiki vieni kitais, nubrėžia atsakomybių ribas, priima sprendimus ir prisiima atsakomybę už juos.

Vadovaujantis šiais bruožais buvo pasirenkami ir projekto partneriai.

Prie Aguonų g. 9 projekto sėkmės prisidėjo ir beveik 20 metų istoriją skaičiuojanti patvari „Bauroc“ produkcija. Šiame objekte tarp sanitarinių mazgų panaudoti 10 cm storio „Bauroc“ pertvariniai blokeliai.

UAB „Betono mozaika“ produkcija – pilkos ir juodos spalvos trinkelės – panaudota, formuojant aplinką. Dalyjeerdvės, siekiant sukurti patogią zoną gyventojams naudotis riedučiais, dviračiais ir vežimėliais, suprojektuotaprodukcija be nuožulų.

MOZAIKINIO BETONO LAIPTŲ PAKOPOS

Įrengiant pastatą Aguonų g. 9 ir įgyvendinant kiekvienądetalę, buvo labai svarbus darbų preciziškumas. Tiek jo išorė, tiek smulkioji architektūra ar laiptinių interjero sprendimai – visiems jiems realizuoti skirtas didžiulis dėmesys. Todėl ir partnerius rinktasi patikimus ir pripažintus savo srities profesionalus. Šias savybes puikiai atitiko UAB „Veikta“, noriai prisidėjusi prie šio modernaus objekto. Kadangi įmonė ir anksčiau tiekė gaminius į keletą šios grupės vystomų objektų, abipusė geroji patirtis ir tarpusavio supratimas leido greitai ir efektyviai kibti į darbus. Vis dėlto svarbiausias faktorius, lėmęs, kad UAB „Veikta“ dalyvaus Aguonų g. 9 projekte, buvo jų gaminamų laiptųpakopų kokybė.

Šiam objektui bendrovė tiekė mozaikinio betono laiptų pakopas. Kadangi Aguonų g. 9 patalpų viduje vyrauja šviesios spalvos, tai ir kompanijos buvo prašoma pagaminti šviesios spalvos mozaikinio betono (teraco) laiptų pakopas ir aikšteles, kurios tiktų prie bendro interjero ir estetiškai įsilietų į visumą.

Laiptų pakopų ir aikštelių gamybai naudota šviesaus marmuro skaldelė ir baltas cementas, taip pat buvo visiškai nupoliruoti paviršiai, todėl bendra laiptinės erdvė įgijo prabangos ir švaros įspūdį. Būtina paminėti, kad tokie gaminiai ir jų įrengimas pasirenkami toli gražu ne kiekvienam statiniui, bet pagal Aguonų g. 9 santūrią ir kartu prabangią stilistiką reikėjo didžiulės precizikos.

„Tokiuose išskirtiniuose objektuose kaip šis keliami itin aukšti reikalavimai tiekiamiems užsakomiesiems statybos produktams: pradedant spalvos pasirinkimu ir baigiant griežtais gamybos terminais. Tad labai svarbu laiku užsisakyti mūsų gaminius, nes visas derybų ir gamybos procesas, atsižvelgiant į kiekį gali užtrukti 1,5–3 mėnesius“, – sako UAB „Veikta“ projektų vadovas Andrius Kryžiokas.

INTERJERO AKCENTAI

Pastate išdrįsta naudoti dekoratyvius sprendimus, pasitelkiant individualaus namo principą, kai visi gyventojai priimami kaip viena didelė šeima. Taip atsirado įstrižais rombais dekoruotas stiklinis laiptinių tūris, puošnus laiptinės ir holų interjeras su aukso spalvos detalėmis, mažieji architektūros elementai kieme. Tam tikra atsvarabendrųjų patalpų interjerui tapo atskirų butų spalvų gama ir stilius. Ryškiu, bet nerėksmingu Aguonų g. 9 interjero akcentu tapo UAB „ISKU baldai“ sofa „Infinity“. Šis subtilumo bet kuriai patalpai suteikiantis baldas puikiai tinka ir klasikiniame, ir moderniame interjere. Sofos „Infinity“ gili sėdimoji dalis leidžia patogiai „įkristi“ ir visu kūnu pajusti apgaubiantį namų jaukumą, mėgautis bendravimu, ilsėtis po sunkios darbo dienos.

Baldas turi masyvų rėmą ir paslėptas kojeles, kurios suteikia konstrukcijai lengvumo. Sėdimoji „Infinity“ dalis sumontuota iš kišeninių spyruoklių, užpildas – baldinis porolonas ir sluoksnis plunksnų. Visa konstrukcija sudaryta taip, kad neleistų sofai prarasti formos. Baldas – idealus sprendimas bendroms virtuvės ir svetainės erdvėms, nes jo žemas atlošas neskaido dviejų erdvių ir tampa traukos tašku. „Mes glaudžiai bendradarbiavom su projekto dizaineriu, kuris ypatingą dėmesį skyrė sofos gobelenui, spalvų paieškoms. Džiaugiamės kartu suradę funkcionaliąsofą, kuri puikiai tinka prie bendro interjero ir spalvų paletės“, – sako UAB „ISKU baldai“ atstovė Urtė Gaidytė.

Nuotr. „Infra“ archyvas


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų