rail baltica vilnius
BNS nuotr.

Aiškėja, per kuriuos Vilniaus rajonus nuties „Rail Baltica“ traukinių vėžę


Gruodį Susisiekimo ministerija Vilniaus gyventojus supažindino su parengtu specialiojo teritorijų planavimo dokumento projektu, kuriame numatytos konkrečios teritorijos, žemės sklypai ir jų dalys, per kuriuos eis „Rail Baltica“ geležinkelio linija ruože Kaunas–Vilnius.

Vėžės įrengimas palies kai kuriuos Panerių, Vilkpėdės, Naujininkų gyventojus. Savivaldybė apibendrino jai siųstas gyventojų pastabas ir rūpinsis, kad projekto užsakovai ir projektuotojai į jas atsižvelgtų.

Trūksta jungčių

„Džiaugiuosi, kad pradėti realūs „Rail Baltica“ projekto įgyvendinimo darbai – tiek Vilniui, tiek Lietuvai, tiek visam Baltijos regionui šis projektas sukuria dideles galimybes.

Bet miestui tai ir iššūkis, nes geležinkelis ne tik jungia, bet ir skiria, tad dabar turime pasirūpinti tuo, kad vėžė nesugriautų miesto gyvenimo – kad būtų išsaugotos ne tik esamos jungtys tarp Naujininkų ir centrinės miesto dalies, bet atsirastų ir naujų ryšių”, – sakė Vilniaus miesto savivaldybės vyriausiasis architektas Mindaugas Pakalnis.

Išanalizavę UAB „Sweco Lietuva“ parengtą planą ir per seniūnijas surinkę gyventojų siūlymus ir atsiliepimus, Vilniaus savivaldybės specialistai Susisiekimo ministerijai pateikė apibendrintas pastabas bei trūkstamų jungčių vietas.

rail baltica

Visaverčių susisiekimo jungčių trūksta ir miesto centre – tarp Naujamiesčio ir Naujininkų Smolensko g. tąsoje, tarp Šaltkalvių ir Iešmininkų gatvių, ir periferijoje – ypač tarp Trakų Vokės ir Gurelių gyvenviečių.

Reikėtų numatyti ir papildomą pravažiavimą po geležinkeliu Aušros Vartų g. Taip pat įrengti ten saugų pėsčiųjų ir dviratininkų praėjimą.

Savivaldybės specialistų teigimu, rengiant „Rail Baltica“ projektą, būtina įvertinti ir galimybę įrengti geležinkelio bėgių perdengimą ties Rodūnios viaduku ir Algirdo gatve. Ten svarbu numatyti tiek viešąsias erdves, tiek ir perspektyvinį užstatymą.

Dviračių ir pėsčiųjų jungčių trūksta po geležinkeliu Tunelio g. tąsoje, ties Riovonių gatve, ties Sausupio g. tęsiniu, tarp Palionių ir Valkininkų g., ties Zuikių g., taip pat ties Voverių, Vinkšnų gatvėmis, tarp Ižos ir Stasylų gatvių.

Tarp Panerių ir Kirtimų vietovių reikia ne tik tako žmonėms, bet ir žaliosios perėjos gyvūnams, kuri sujungtų geležinkelio perskirtus du miško masyvus.

M. Pakalnis pastebėjo, kad „Rail Baltica“ projektą būtina labiau suderinti su geležinkelio stoties atnaujinimo (Connect I) ir šalia esančios Grįžračio teritorijos (Connect II) atnaujinimo planais. „XIX a., statant geležinkelį, Naujininkai buvo atskirti nuo miesto centro, ir šios miesto dalies patrauklumas sumažėjo. Dabar turime progą pagerinti tai, kas buvo sugadinta“, – sakė vyriausiasis miesto architektas.

Europinės vėžės geležinkelio trasai reikalingos ir naujos teritorijos, kur bus plečiami pylimai, įrengiamos naujos jungtys, tiltai ir viadukai. Tam reikalingas teritorijų paėmimas visuomenės poreikiams.

Savivaldybė savo pastabose pažymėjo, kad visuomenės poreikiams turi būti paimamos tik tos teritorijos, kurios konkrečiai reikalingos „Rail Baltica“ geležinkelio ir jo infrastruktūros įrengimui.

Spaudos pranešimas. Portalo Structum.lt redakcija neatsako už jo turinį. Straipsnis viešinamas visuomenės informavimo tikslais.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

Estijos statybos bendrovė žengia į Lietuvą

Trečia pagal dydį Estijos statybos bendrovė „Mapri Ehitus“ įsigijo 72 proc. Lietuvos statybos bendrovės „Bauschmidt“ akcijų. Statybos bendrovė, iki šiol…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų