klaipedos-sporto-kompleksas
Projekto vizual.

Klaipėdoje pasirašyta koncesijos sutartis dėl sporto ir laisvalaikio komplekso statybos


Klaipėdos miesto tarybai prieš pusmetį pritarus 72 mln. eurų vertės koncesijos sutarčiai su bendrove „Partnerystės projektai septyni“ (PPS) dėl naujo sporto ir laisvalaikio komplekso statybos, sutartis dar neįsigaliojo, nes tariamasi dėl išaugusios projekto vertės, sako vienas savivaldybės vadovų.

Anot administracijos direktoriaus Gintaro Neniškio, šalys šiuo metu bando susitarti dėl naujos sutarties vertės, o tam dar turės pritarti miesto taryba.

„Sutartis įsigalios tada, kai bus sutarta dėl galutinio finansinio modelio. Visos konkursinės procedūros vyko iki Rusijos sukeltos krizės, o per tą krizę kaštai gerokai išaugo. Dabar jie perskaičiuos kainą, reikės galutinio tarybos sprendimo, jeigu taryba pritars tam padidėjimui, sutartis įsigalios ir darbai prasidės. Jeigu ne, neįsigalios“, – sakė G. Neniškis.

Anot jo, laukiama naujų pagrįstų bendrovės „Partnerystės projektai septyni“ skaičiavimų, nes ankstesni pateikti dar praėjusių metų pabaigoje.

klaipedos-sporto-kompleksas

„Sutartis įsigalios, kai bus galutinai susitarta dėl galutinės finansinio pasiūlymo vertės. Dar nėra galutinai sutarta, nesame gavę galutinių pasiūlymų, nes jie turėjo būti pagrįsti, negalima pakelti bet ko, tik tas dalis, kurios pabrango. Tos dalies neturime, planas yra ją gauti per gruodžio mėnesį, sausį – galutiniam pritarimui į tarybą“, – sakė G. Neniškis.

PPS, kurios steigėja yra „Eikos“ valdoma įmonė „Būsto projektai“, vadovas Artūras Klangauskas teigė, kad kol kas vyksta diskusijos.

„Kol kas kalbėkite su miestu, mes sutarėme, kad miestas komentuoja, o mes bandysime su miestu tartis. Tai miestui aktualu, mūsų tikslas – su miestu, kaip su partneriu surasti tą geriausią sprendimą“, – sakė A. Klangauskas.

Sutarties, kuriai Klaipėdos taryba pritarė gegužę, projekte buvo nurodyta, kad koncesininkė įsipareigoja Paryžiaus Komunos gatvėje suprojektuoti, pastatyti ir valdyti naują sporto ir laisvalaikio kompleksą, o savivaldybė sutarties galiojimo metu – 25 metus – pirks jo paslaugas ir sumokės apie 43 mln. eurų. Bendra sutarties vertė, įskaitant ir kitas koncesininko pajamas, viršija 72 mln. eurų.

Pagal sutarties sąlygas komplekso projektavimas truktų ne ilgiau kaip aštuonis mėnesius, o statybos – iki dvejų metų. .

Sporto ir laisvalaikio komplekse turėtų būti įrengta ne mažesnė nei 5 tūkst. kv. metrų ploto transformuojama sporto erdvė, skirta įvairioms sporto šakoms, dvi ledo ritulio aikštelės su bent 650 sėdimų vietų žiūrovams.

Šaltinis: BNS


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų