„Išmanusis miestas 9“ dalyvė Liucija Rutkauskaitė
„Išmanusis miestas 9“ dalyvė Liucija Rutkauskaitė

Menininkų rezidencija Anykščiuose sustiprins miesto kultūrinį gyvenimą


Anykščių dvarvietė – teritorija Anykščių mieste, į rytus nuo Šventosios ir Anykštos upių santakos, siaurojo geležinkelio prieigose. Nors dvaro pastatai sunyko XIX amžiaus pabaigoje, šiandien šioje unikalioje teritorijoje veikia stačiatikių cerkvė, išlikę mokyklos pastatai, įsikūrusi Anykščių regioninio parko direkcija, menų studija.

Vilniaus Gedimino technikos universiteto 5 kurso architektūros studentė Liucija Rutkauskaitė su darbo vadovu prof. Sigitu Kuncevičiumi ėmėsi šios teritorijos projektavimo ir sieks Anykščių menininkų rezidenciją plėtoti naujomis jautriomis erdvėmis, kurios suteiktų pridėtinės vertės dvarvietės įvaizdžiui.

Anykščiai senosios mokyklos pastatai
Anykščių senosios mokyklos pastatai.

Nors šiandien teritorijoje ypač trūksta tinkamos infrastruktūros, ateityje ji gali virsti modernia erdve, kurioje derinama gamta ir žmogaus veikla. L. Rutkauskaitę ši teritorija patraukė ne tik dėl gamtinio, bet ir dėl išskirtinio kultūrinio konteksto.

Architektė šioje ypatingoje teritorijoje mato daug potencialo plėsti kultūrinį miesto gyvenimą, tapti miesto traukos centru, nes nuo čia ir prasidėjo Anykščių miesto kūrimas.

„Tokia teritorija savaime kviečia kurti ir stiprinti Anykščių kultūrinį gyvenimą: šioje vietoje įsikūręs menų inkubatorius-studija jau kurį laiką vykdo kultūrinę veiklą. Kadangi pati esu kūrėja, mintis, kad projektuosiu menininkams, dar labiau motyvuoja kurti būtent čia.

Sieksiu išlaikyti vietos istorinį ir kultūrinį tęstinumą, palaikyti pagarbų požiūrį esamam istoriniam palikimui bei vykdomoms veikloms“, – sako L. Rutkauskaitė.

Anykščių miestas.

Projekto dalyvė įsitikinusi, kad ateities miestai ir miesteliai turėtų kurtis atsižvelgiant į gyventojų poreikius, miesto istoriją, kultūrinį palikimą. Pasak jos, darnus miestas – tai funkcionuojantis miestas, kuriame laimingi gyventojai ir išsaugota miesto tapatybė.

„Vis dėlto tikrai darniam miestų planavimui Lietuvoje iki šiol trūksta prieinamesnės projektavimui reikalingos informacijos. Miestų savivaldybės galėtų paskatinti interaktyvių svetainių su atvirais duomenimis kūrimą (pavyzdžiui, apie numatomus, įgyvendintus projektus, teikti viešą informaciją tokią kaip architektūrinių projektų projektinius pasiūlymus ir pan.).

Mano nuomone, tai būtų naudinga ne tik miesto planuotojams, architektams, bet ir miestų gyventojams“, – teigia L. Rutkauskaitė.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų