Šiaunava Paulius Vestfal, Robertas Šimkūnas, Rūta Pelenytė ir Gabija Vinikaitė
„Išmanusis miestas 9“ dalyviai „Šiaunavos“ komanda – Robertas Šimkūnas, Gabija Vinikaitė, Rūta Pelenytė ir Paulius Vestfal.
Šiaunava Paulius Vestfal, Robertas Šimkūnas, Rūta Pelenytė ir Gabija Vinikaitė
„Išmanusis miestas 9“ dalyviai „Šiaunavos“ komanda – Robertas Šimkūnas, Gabija Vinikaitė, Rūta Pelenytė ir Paulius Vestfal.
  1. Structum.lt
  2. Išmanusis miestas
  3. Molėtams reikalingą traukos objektą kurs tarpdisciplininė profesionalų komanda

Molėtams reikalingą traukos objektą kurs tarpdisciplininė profesionalų komanda


Molėtų rajono savivaldybė vienoje iš pateiktų teritorijų – upės pakrantėje – siekia sukurti kultūrinės ir pramoginės paskirties objektą su gretima teritorija, kuris taptų pagrindiniu lankytojų pritraukimo centru.

Parengti Molėtų miesto savivaldybės ir Molėtų gyventojų poreikius bei lūkesčius atitinkančius projektinius pasiūlymus, pagal kuriuos bus galima rengti ir įvykdyti miestui reikalingą traukos objektą, ryžosi tarpdisciplininė profesionalų komanda „Šiaunava“.

Molėtai
Molėtai. Nuotr. Gintaras Stalauskas

Komandą „Šiaunava“ sudaro jauni, entuziastingi, energingi ir pilni idėjų žmonės iš skirtingų, bet vieną kitą papildančių sričių: du statybos inžinieriai, architektė ir interjero dizainerė.

Molėtų savivaldybės teritoriją jie pasirinko dėl patrauklios lokacijos ir įvairumo – patogaus susisiekimo, miškų, ežerų, esamų takų ir statinių, kuriuos, pasak projekto dalyvių, galima pakeisti į šiai zonai tinkamus ir patogius projektinius sprendinius.

Įkūrus unikalų traukos centrą, Molėtuose galėtų atsirasti sąlygos miesto bendruomenei, vietos verslui kūrybiškai išnaudoti gretimas teritorijas, vystyti smulkiuosius verslus.

„Šiaunavos“ profesionalai  – įsitikinę, kad darniai miestų plėtrai nereikia ieškoti pigiausių sprendinių, o rinktis patrauklius ir inovatyvius, judėti kartu su technologijomis ir inovacijomis, kurie prisidėtų prie aplinkos gerinimo, taupytų piliečių išlaidas, optimizuotų viešąsias paslaugas, pagerintų administracijų valdymo struktūrą.

Molėtai.
Molėtai. Nuotr. Gintaras Stalauskas

„Kiekvieno miesto problema – kamščiai, per mažai vietos automobiliams (arba automobilių perteklius / transporto priemonių skaičiaus nekontroliavimas), blogas susisiekimas su tam tikromis miesto teritorijomis, prastai apšviestos ar neprižiūrėtos teritorijos, kurios galėtų būti įveiklintos.

Norint sumažinti kamščius, reikėtų žmones edukuoti ir pratinti mažiau naudotis automobiliais, tam yra puikių alternatyvų – dviračiai, paspirtukai, riedučiai, autobusai, troleibusai. Padidinus viešojo transporto poreikį atsirastų dažniau, įvairiomis kryptimis ir geresnės kokybės važiuojančių viešojo transporto priemonių.

Alternatyvos automobiliams padarytų miestų orą švaresnį, gyvenamuosiuose rajonuose ir miesto centruose nebūtų triukšmą keliančių transporto priemonių ir žmonės galėtų kokybiškiau pailsėti“, – sako „Šiaunavos“ komanda.

 

 

 

 

 

 

 


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų