Naujoji „Iki“ būstinė įsikūrė aplinkai draugiškame pastate: įdiegta efektyviausia rinkoje įranga


Prekybos tinklo „Iki“ administracijos darbuotojai įsikūrė aplinkai draugiškame pastate Vilniuje, Pilaitės prospekte. Naujų biuro patalpų plotas siekia daugiau nei 2 300 kv. metrų, greta atidaryta viena moderniausių „Iki“ parduotuvių.

 

Administracinės patalpos pastate išdėstytos per tris aukštus. Pirmajame aukšte, prie pagrindinio įėjimo, darbuotojus ir svečius pasitinka recepcija, čia įrengta ir lankytojų zona. Antrasis ir trečiasis aukštai skirti darbo vietoms. Įvertinant pasikeitusius darbuotojų poreikius, biuro patalpos suprojektuotos atviro tipo, jose įrengta daugiau nei 200 darbo vietų. Darbo zonos skaidomos į mažesnes erdves, kuriose dirba apie 20 žmonių. 9 susitikimų kambariai skirti bendrauti su svečiais, partneriais ir tiekėjais. Vidiniams susitikimams ir komandiniam darbui įrengta 13 įvairaus dydžio pasitarimų kambarių, o individualiam darbui – tylos kabinos.

Viena didžiausių naujovių – sukurtos nepersonalizuotos, mobilios darbo vietos. Kiekvienas darbuotojas kasdien gali pasirinkti norimą darbo stalą ir vietą, kurią gali bet kurioje biuro vietoje rezervuoti per specialią sistemą.

 

IKI administracinės patalpos

 

Biuras jaukus ir erdvus, jame užtikrintas natūralus apšvietimas, dominuoja natūralios spalvos.

Interjero dizaino autorius Tomas Jasiulis sako, kad šio biuro interjero stilius pasirinktas ramus ir netrikdantis dėmesio. Spalviniai sprendimai labai nuosaikūs. Vyrauja šviesios pilkos spalvos ir balta, taip pat nemažai medžio ir akmens tekstūrų. Interjerą pagyvina spalvinė baldų apdaila, kuri atpažįstama kaip įmonės įvaizdžio dalis. Interjero akcentai – tiek architektūriniai sprendimai, tiek ir baldų dizainas bei dekoratyviniai sienų piešiniai – ne tik puošia ir pagyvina erdves, bet ir deklaruoja įmonės pozicionavimą savo veikloje. Daug gyvų augalų patalpose suteikia jaukumo ir natūralios aplinkos pojūtį.

Biuro interjere pasirinktos funkcionalios ir estetiškos medžiagos. Žingsnių garsą sugeria kiliminės plytelės ir vinilinės dangos bei akmens masės plytelės. Nemažos dalies pasitarimų kambarių ir tylos kabinų sienose panaudotos akustinės plokštės slopina balsus.

 

IKI administracinės patalpos interjeras

 

Kiekviename biuro aukšte yra poilsio vietos ir kavos salelės, modernios virtuvės ir valgymo vietos. Ant stogo įrengta terasa, kurioje daug erdvės laisvalaikiui ir susitikimams gryname ore.

„Komanda – didžiausia mūsų vertybė, todėl įrengdami naująjį biurą daug dėmesio skyrėme darbuotojų komfortui. Dėl pasirinktų sprendimų dar prieš įkurtuves jį pradėjome vadinti IKI namais ir šis pavadinimas iš karto prigijo. Tikime, kad kiekvienas administracijos darbuotojas turės galimybę dirbti tokioje erdvėje, kuri geriausiai atitinka tos dienos darbų pobūdį, taip pat galės naudotis poilsio ir laisvalaikio zonomis“, – sakė prekybos tinklo „Iki“ generalinė direktorė Nijolė Kvietkauskaitė.

Įgyvendinant „Iki“ biuro projektą, itin daug dėmesio skirta patogiai infrastruktūrai bei kraštovaizdžiui sukurti. Pilaitės prospekto atkarpoje įrengta autobusų juosta, sutvarkytos autobusų stotelės, pėsčiųjų takai, įrengtas dviračių takas, neįgaliųjų keltuvai požeminėje perėjoje. Šalia naujojo pastato sukurta žaliųjų zonų, pasodinta įvairių medžių ir krūmų.

 

IKI administracinės patalpos interjeras

 

Į urbanistinį Pilaitės paveikslą integruotas tvarus pastatas

Naujojo „Iki“ pastato projektą rengusi UAB „City Projects“ architektų komanda neslepia, kad vienas svarbiausių uždavinių kuriant tvarų, funkcionalų ir estetiškos išraiškos pastatą buvo rasti darnią teritorijos vystymo koncepciją susiformavusiame Pilaitės mikrorajone. Pasak projektuotojų, ilgos diskusijos su užsakovu ir Vilniaus savivaldybe leido rasti puikius sklypo sprendinius, kuriuos padiktavo būtent esamas Pilaitės užstatymo morfotipas. Atlikus ne vieną esamos situacijos analizę, pakoreguotas anksčiau parengtas šio sklypo detalusis planas, nustatytas mažesnis sklypo užstatymo tankumas, siekiant išsaugoti senosios Pilaitės kelio beržų alėją.

Pasak projekto autorių, iššūkių kėlė daugiafunkcė objekto paskirtis: projektuotas prekybos paskirties pastatas, o virš jo dviejuose aukštuose planuotos administracinės patalpos. Dviejų skirtingų funkcijų projektavimas viename pastate lėmė netipinius konstrukcijų sprendinius, taip pat reikėjo suvaldyti skirtingus žmonių ir transporto srautus, tinkamai išdėstyti automobilių aikšteles.

 

IKI administracinės patalpos interjeras

 

Pastato funkcijos padiktavo dviejų tūrių kompoziciją: projektuotas vieno aukšto, kvadratinio plano prekybos centro tūris, virš kurio dviejų aukštų stačiakampio plano administracinė dalis. Pagrindinį įėjimą į pastatą suformuoja prekybinės dalies pastato kraštinė, nukirsta palei Pilaitės prospektą. Trijų aukštų pastato dalis – lokali kvartalo dominantė, kuri užbaigia kompozicinę ašį.

Vienas iš architektūrinės išraiškos ypatumų – administracinės dalies fasade užkoduota pastato paskirtis: jo spalvinis ir faktūrinis suskaidymas primena jau praeitimi tampantį brūkšninį kodą, tai užuomina į pagrindinę pastato paskirtį – prekybinę.

Pastato fasadą sudaro dvi pagrindinės medžiagos. Administracinės dalies antrojo ir trečiojo aukšto fasadai sudaryti iš save laikančių trisluoksnių gelžbetonio plokščių, o vieno aukšto komercinės dalies išorinės sienos – daugiasluoksnės plokštės.

Suprojektuoto pastato konstrukcijų išskirtinumas – prekybos salės erdvėje panaudotos surenkamojo gelžbetonio sijos, laikančios denginio plokštes, nors tokio tipo pastatams dažniausiai pasirenkami lengvi denginiai. Stogo konstrukciją sudaro gelžbetoninės sijos, kurių ilgis siekia 18 metrų. Įgyvendinant nestandartinius konstruktyvo sprendimus, dėl medžiagų tiekimo sutrikimo didelė dalis surenkamojo gelžbetonio gaminių buvo tiekiami iš kaimyninių šalių – Estijos ir Latvijos.

Siekiant tausoti energijos išteklius, pastate suprojektuotos pažangios šildymo, vėsinimo ir vėdinimo sistemos ir kiti tvarūs sprendimai, sumontuoti energiją taupantys LED šviestuvai. Automobilių stovėjimo aikštelėse numatytos elektrinių automobilių įkrovimo stotelės.

Suprojektuotas pastatas atitinka A++ energinę klasę ir yra sertifikuojamas pagal pasaulinę tvarių pastatų vertinimo metodiką BREEAM. Projektas rengtas 3D projektavimo BIM aplinkoje.

Projektuotojų komanda įsitikinusi, kad įgyvendinus projektą ši Pilaitės mikrorajono dalis tapo patrauklesnė esamiems ir būsimiems jos gyventojams.

 

IKI administracinės patalpos

 

Prioritetas – energinis efektyvumas

Siekiant tausoti energijos išteklius, „Iki“ biurų pastate instaliuota pažangi įranga. Kaip sakė UAB „GL CO“ direktorius Darius Lastauskas, renkantis pastato kondicionavimo ir šildymo sistemas orientuotasi į energinį efektyvumą, siekta, kad sistemos atitiktų ES keliamus žaliosios energijos reikalavimus: būtų tylios, efektyvios, patogios eksploatuoti ir valdyti.

„GL CO“ šiam objektui tiekė pačią efektyviausią rinkoje siūlomą įrangą – šilumos siurblius „oras–oras“ su energijos grąžinimo funkcija, vadinamąsias trivamzdes VRF sistemas. Ši įranga išsiskiria aukščiausiais naudingumo EER (vėsinimo) ir COP (šildymo) koeficientais, sertifikuotais „Eurovent“.

„Aukštas įrangos efektyvumas tiesiogiai lemia itin mažas energines sąnaudas, – teigė D. Lastauskas. – Šios sistemos pasižymi viena „žaliausių“ energijos rūšių pasaulyje ir skatinamos ES. Taip mažinamas elektros energijos vartojimas.“

VRF sistemos su šilumos grąžinimo funkcija pasižymi galimybe vienas patalpas vėsinti, o kitas šildyti tuo pat metu – taip vyksta energijos mainai pastato viduje ir į aplinką pašalinamas tik energijos perteklius. Tai ypač aktualu Lietuvos sąlygomis, kai dėl ilgo pereinamojo laikotarpio tarp sezonų vienas patalpas reikia vėsinti, kitas tuo pat metu šildyti. Trivamzdės VRF sistemos geba užtikrinti energinį efektyvumą iki 7 kartų – šis sistemų su šilumos siurbliais efektyvumo vertinimas rodo, kiek 1 kWh elektros sugeba pernešti šilumos ir vėsos iš aplinkos oro.

„Iki“ pastate instaliuota ~635 kW bendros vėsinimo galios įranga „LG Electronics“ su šilumos siurblio ir šilumos grąžinimo funkcijomis ir laisvai pasirenkamu klimato kontrolės režimu. Pasirinkta įranga gali itin efektyviai šildyti patalpas net ir esant žemai aplinkos temperatūrai – iki -25 °C.

 

IKI administracinės patalpos

 

Svarbus vidaus blokams keliamas reikalavimas buvo žemas triukšmo lygis. Vidaus įrenginiai parinkti pagal patalpų specifiką – kasetiniai arba ortakiniai blokai. Vidiniai sistemos blokai sujungti su šildymo sistemos radiatoriais specialiu valdikliu. Tai leidžia kontroliuoti sistemos persijungimą iš orinio šildymo į radiatorinį pagal užsakovo poreikį arba automatiškai ir rinktis efektyviausią patalpų šildymo būdą su minimaliomis energijos sąnaudomis. Taip pat ribojama energijos švaistymo galimybė, nes vėsinimo kondicionierius ir šildymo radiatorius vienoje patalpoje tuo pat metu veikti negali.

 

Energiją taupantys vėdinimo sprendimai

UAB „Komfovent“, turinti daugiau nei 25 metų patirtį vėdinimo srityje, suprojektavo ir pagamino vėdinimo įrenginius IKI prekybos ir administracinėms patalpoms. Šiandien įmonės vis labiau ieško sprendimų, kurie užtikrintų tinkamą patalpų mikroklimatą kuo efektyviau ir kuo mažesnėmis sąnaudomis. Naujojo projekto tikslas nebuvo išimtis.

Pasak UAB „Komfovent“ rinkodaros vadovo Valdemaro Gasparovičiaus, projekte buvo sumontuota 11-a vėdinimo įrenginių. Kelių iš jų našumas siekia iki 12 tūkst. m³/val., o bendras vėdinamo oro kiekis sudaro net 55 tūkst. m³/val.

 

IKI administracinės patalpos interjeras

 

Suprantama, kad tokiam oro kiekiui cirkuliuoti, filtruoti, palaikyti tinkamą jo temperatūrą ir drėgmę, reikalingi milžiniški energijos kiekiai, kuriems sumažinti prireikė pačių pažangiausių technologijų.

„Džiaugiamės, kad užsakovai investavo į patalpų mikroklimato sprendimus. „Komfovent“ vėdinimo įrenginiuose yra integruoti tokie sprendimai kaip itin efektyvūs rotaciniai entalpiniai-sorbciniai šilumogrąžiai ir panaudoti energiją taupantys ventiliatoriai su „Super Premium“ IE4-IE5 energinės klasės sinchroniniais varikliais. Dėl aukšto rotacinių šilumogražių efektyvumo, kuris viršyja 80 proc., smarkiai sumažėja į įrenginius integruotų vandeninių šildytuvų ir aušintuvų, reikalingų tiksliai tiekiamo oro temperatūrai palaikyti, galia. Be to, į įrangą yra integruoti drėkintuvai, kurie tiksliai galės užtikrinti dar vieną itin svarbų oro kokybės parametrą – drėgmę. Papildomai, speciali ceolitinė šilumogrąžių danga žiemą neleis patalpoms išsausėti, o vasaros metu nepraleis perteklinės drėgmės, todėl drėgmės palaikymo sąnaudos taip pat ženkliai sumažinamos“, – pasakoja V. Gasparovičius.

Šiam projektui buvo parinkti UAB „Komfovent“ VERSO serijos vėdinimo įrenginiai, kurių konstrukcija yra modulinė – surenkama iš atskirų modulių, leidžianti įrenginius sudėlioti „tarsi lego kaladėles“ – norima seka. Tokią vėdinimo įrangą yra nesudėtinga lanksčiai parinkti tiek standartiniams, tiek ne standartiniams atvejams.

UAB „Komfovent“ vėdinimo įrangos asortimentas yra platus, skirtas nuo mažų gyvenamųjų iki didelių komercinės ar pramoninės paskirties patalpų vėdinimui ir kondicionavimui, bei gali būti pritaikytas individualiems poreikiams, pasitelkiant tiek standartinius, tiek ir nestandartinius sprendimus.

 

Baldai užtikrina komfortą dirbant ir ilsintis

Įrengiant naująjį „Iki“ administracijos pastatą vienas pagrindinių uždavinių buvo sukurti darbuotojams komfortą. Šio biuro interjeras stilistiškai deklaruoja demokratišką įmonės darbo kultūrą ir dvelkia namų jaukumu. Nuosaikūs spalviniai sprendimai neblaško dėmesio darbo vietose. Interjerą pagyvina pasirinkti akcentai: baldų sprendimai, jų spalvinė apdaila, medienos detalės. Šviesiame interjere spalvingos salelės, sukurtos poilsio zonose, dera su įmonės įvaizdžiu.

Dizaino idėją įgyvendino patronuojamoji lietuviškos bendrovės „Riešės baldai“ įmonė „RB Solutions“, sukaupusi daug patirties kurti nestandartinius baldus. Patyrę baldų meistrai įrengė tvarų ir ergonomišką „Iki“ biurą, suprojektavę ir pagaminę korpusinius, darbo ir poilsio baldus.

Biure įrengta 200 ergonomiškų darbo vietų. Jose komfortiškas darbo sąlygas ir dinamišką aplinką užtikrina patogūs elektra reguliuojamo aukščio darbo stalai, kurie padeda išlikti aktyviems, keisti kūno padėtį iš sėdimos į stovimą, arba atvirkščiai.

 

IKI administracinės patalpos interjeras

 

Prie šių patogių stalų pasiūlytos ergonomiškos ir stilingos darbo kėdės. Kaip rodo tyrimai, tinkama darbo kėdė padeda gerinti darbingumą ir savijautą, didina produktyvumą, be to, smarkiai sumažina traumų darbo vietoje tikimybę, o ilgos darbo valandos prie kompiuterio neišvargina.

Per du aukštus išdėstytam biurui pagaminta daug nestandartinių korpusinių baldų, patogių ir talpių biuro spintų. Taip pat dešimtys užrakinamųjų daiktų saugojimo spintelių, vadinamų „lokeriais“. Jų išskirtinis modernus bruožas – pasirinktos elektroninės spynos.

Pirmajame aukšte kiekvieną įėjusįjį į pastatą pasitinka recepcijos zona. Jai sukurtas modernus priimamojo baldas pagamintas iš liejamojo dirbtinio akmens Coriano medžiagos, derinant su spintomis ir sienų apdaila, kuriai panaudota laminuotos medienos drožlių plokštė LMDP. Recepcijos zonoje sukurta erdvė lankytojams, įrengta daiktų saugojimo spintelių.

 

IKI administracinės patalpos interjeras

 

Kiekviename biuro aukšte „RB Solutions“ komanda įrengė kavos saleles. Poilsio zonose suprojektuotose moderniose virtuvėse, kitaip nei visame biure, vyrauja ryškios spalvos. Akcentams pasirinktos geltonos ir žalios spalvos LMDP plokštės. Pagaminti virtuvės baldai, stilingi baro stalai. Profesionali „RB Solutions“ specialistų komanda kaip visada nepriekaištingai atliko visus darbus ir rado įvairiausių idėjų įgyvendinimo sprendimus.

„Iki“ administraciniame pastate bendrovė „Schindler-liftas“ sumontavo du „Schindler 3300“ modelio liftus, kurių komplektacija parinkta remiantis BREEAM energetinio efektyvumo reikalavimais, taip pat atlikta keleivių pervežimo analizė pagal ISO 8100-32:2020 standartą.

 

IKI administracinės patalpos interjeras

 

Daugiasluoksnės plokštės fasadui suteikia vientisą vaizdą

Daug patirties statybų versle sukaupusi prekybos statybinėmis ir apdailos medžiagomis įmonė „Kingsbud“ projektui tiekė „Europanels Sp. z o.o“ gamintojo daugiasluoksnes sienų plokštes. Kompetentinga ir patyrusi tiekėjo komanda taip pat teikė konsultacijas projektuojant, pasirenkant tinkamiausią produktą ir jį montuojant.

Įmonės „Kingsbud Sp. z o.o.“ Lietuvos filialo vadovas Egidijus Pranskus sako, kad objektui pasiūlytas optimaliausias pasirinkimo variantas – daugiasluoksnės sienų plokštės „Europanels PolTherma PS“ su paslėptu tvirtinimo elementu. Tai labai populiarios daugiasluoksnės sienų plokštės, turinčios standartinį profiliavimą ir prie atraminės konstrukcijos tvirtinamos paslėptais tvirtinimo elementais. „PolTherma PS“ plokščių uždengiantis kraštelis visiškai paslepia kitos plokštės tvirtinimo elementą, taigi danga neturi jokių matomų tvirtinimo taškų ir dėl to pastato fasadui suteikiamas elegantiškas, vientisas vaizdas.

 

IKI administracinės patalpos

 

Šios plokštės pagamintos iš standaus poliizocianurato (PIR). Jos yra 160 mm storio ir 1 025 mm pločio. Plokštes galima montuoti horizontaliai ir vertikaliai. „Poltherma PS“ skirtos įvairių komercinių ir pramoninių pastatų išorės sienoms dengti, tinka naudoti sandėliams, prekybos ir logistikos centrams, žemės ūkio ir kitiems objektams įrengiant fasadą.

„Iki“ administracinio pastato ir parduotuvės fasadui įrengti pasiūlytos plokštės su storesne, negu nurodyta projekte, išorine skarda – net 0,7 mm storio. Šios plokštės yra ypač sandarios, tinka aukštos energinės klasės pastatams, jų šilumos perdavimo koeficientas U=0,14W/m2K.

Įgyvendinant architektūrinį sumanymą, išorinė plokščių spalva pasirinkta šiuo metu populiarios ir madingos tamsiai pilkos antracito spalvos (RAL 7016), vidinė spalva – balta (RAL 9010).

Kartu su sienų plokštėmis „Kingsbud“ specialistai parinko ir pristatė į objektą visas plokštėms montuoti reikalingas kokybiškas tvirtinimo ir sandarinimo medžiagas.

Projekto komanda įsitikinusi, kad įgyvendinus „Iki“ biurų pastato projektą, ši Pilaitės mikrorajono dalis tapo patrauklesnė esamiems ir būsimiems jos gyventojams.

 

PAVADINIMAS: prekybos tinklo „Iki“administracinis pastatas ir parduotuvė

ADRESAS: Pilaitės pr. 42, Vilnius

VYSTYTOJAS: UAB „Palink“

PROJEKTUOTOJAI: UAB „City Projects“

INTERJERAS: Tomas Jasiulis ir Indrė Brazaitytė

GENERALINIS RANGOVAS: UAB „Eikos Statyba“

BENDRASIS PLOTAS: 5 850 kv. m (biuras – daugiau nei 2 300 kv. m)

AUKŠTŲ SKAIČIUS: 3

ENERGINIO EFEKTYVUMO KLASĖ: A++

INVESTICIJOS (į pastatą ir aplinkinę infrastruktūrą): 10 mln. Eur

STATYBŲ PRADŽIA: 2021 m. rugpjūtis

STATYBŲ PABAIGA: 2022 m. rugpjūtis

 


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų