Pakruojo Nepriklausomybės skveras miestiečius nudžiugins nauju dizainu ir funkcijomis


Strategiškai svarbi Pakruojo miesto teritorija – aikštė šalia Šv.  Jono krikštytojo bažnyčios, tarnauja kaip tranzitinis punktas tiek miesto gyventojams, norintiems aplankyti sekmadienines pamaldas, tiek miesto svečiams. Šiandien šios aikštės potencialas neišnaudojamas, tačiau jau netolimoje ateityje ji taps reikšminga renginių vieta.

 

 „Išmanusis miestas 8“ dalyviai pristatė savo viziją, kaip ši Pakruojo miesto aikštė gali atsinaujinti ir sukurti ergonomišką, šiuolaikišką ir patrauklią erdvę miesto svečiams ir lankytojams. Remeika Design interjero dizaino studijos” (Edvino Makščio, Tomi Zablockio, Ugnės Meigytės) projektą jau planuojama įgyvendinti.

 

Išmanusis miestas pakruojis aikštė

 

Neišnaudotas potencialas

Pakruojo skvero padėtis yra geografiškai centrinėje miesto dalyje, prieš pat įvažiavimą į centrinę, istorinę miesto dalį. Šiam Pakruojo miesto skverui 2018 m. Pakruojo rajono savivaldybės taryba nusprendė suteikti pavadinimą Nepriklausomybės skveras.

Nepriklausomybės skveras yra gan jaunas Pakruojo miesto darinys. Jis įsikūręs šalia istorinės Šv. Jono krikštytojo bažnyčios. Šį bažnyčia yra pastatyta 1887 m. prie vienos iš seniausių Pakruojo miesto gatvės. Šalia skvero yra įrengtas ir 2005 m. atidarytas Šv. Jono Krikštytojo parapijos vaikų dienos centras.

Šiandien Nepriklausomybės skvero grindinių danga pasenusi, vietomis pažeista medžių šaknų, nėra veikiančio fontano, monumento, simbolizuojančio Nepriklausomybės skvero temą. Bendra skvero atmosfera nesimbolizuoja tematikos, skveras nepritaikytas įvairaus amžiaus grupių poreikiams.

Tačiau jis – įsikūręs miesto lankytojams strategiškai patogioje miesto vietoje, prieš pat
istorinį miesto centrą, turi gerą ir patogų susisiekimą pėsčiomis ir automobiliu, nes yra šalia dviejų
pagrindinių miesto gatvių, o šalia esantys traukos objektai (bažnyčia, vaikų dienos centras, pagrindinė miesto gatvė) užtikrina nuolatinį miestelėnų ir miesto svečių judėjimą pro arba šalia skvero.

„Remeika Design” interjero dizaino studijos projektu siekiama atnaujinti esamo skvero dizainą, sukurti ergonomišką erdvę, atitinkančią galiojančius teisės aktus bei pritaikyti erdvę visuomenės reikmėms: suprojektuoti vaikų žaidimų aikštelę, fontaną, monumentui skirtą vietą.

 

Išmanusis miestas pakruojis aikštė

 

Universali erdvė renginiams ir poilsiui

Savo pasiūlyme  „Išmanusis miestas 8“  dalyviai siekia sukurti reprezentatyvią ir universalią miesto erdvę renginiams ir poilsiui. Norima, kad skveras taptų patrauklia vieta įvairiapusiškai
praleisti laisvalaikį ir organizuoti renginius miesto šventes, minėjimus, gyventojų susibūrimus, galbūt ir religines šventes.

„Projektuodami erdvę, atsižvelgėme į esamos aikštės formą, plotą, esamus takus. Koreguodami skvero formą suprojektavome ją stačiakampio formos, atsižvelgėme į aktualius pėsčiųjų srautus, suprojektavome naujus pėsčiųjų takus. 

Šiuo metu aikštėje yra peraugusių ir pavojingos būklės medžių. Bendradarbiaujant su miesto architektu buvo nuspręsta kuriuos medžius palikti, dėl tos priežasties stačiakampėje skvero plokštumoje suformavome kvadratines žalių zonų oazes, jose palikome saugotinus medžius. Oazes apjuosėme bortu ant kurio suprojektuoti suoliukai”, – pasakoja projekto autoriai.

Pagrindinė sukurto skvero idėja tautinė juosta. Lietuvos tautiškumas visuomet siejasi su nepriklausomybe, o stačiakampio formos skveras tai didelė tautinė juosta – skirtingų tonų akmens trinkelėmis skvero grindinyje sudėliotas tautinės juostos ornamento motyvas.

 

Išmanusis miestas pakruojis aikštė

 

Skvere jau daug metų įrengtas pamatas paminklui ir vieta fontanui. Kadangi fontano ir paminklo vietos buvo tinkamos skvero proporciją kūrėme rišdamiesi prie paminklo pamato, fontano ir saugomų medžių. Sukurta fontano kompozicija leis karštomis vasaros dienomis bėgioti vaikams fontano zonoje ir žaisti su vandeniu.

Skvere buvo apleista vaikų žaidimo aikštelė, aikštelės zoną dėl vaikų saugumo perkėlėme toliau nuo gatvių. Vaikų žaidimų aikštelei numatėme minkštą dangą, naujus žaidimų įrenginius,” – rašoma projekto aiškinamajame rašte.

 

Išmanusis miestas pakruojis aikštė pjūvis

 

Autoriai: Remeika Design interjero studija (Saulius Remeika, Edvinas Makštys, Tomas Zablockis, Ugnė Meigytė)

Daugiau apie projektą rasite čia.

„Išmanusis miestas“ – tai analogų Lietuvoje neturintis projektas, kuris apjungia savivaldybes bei architektūros, urbanistikos, inžinerijos, kraštovaizdžio architektus profesionalus ir studentus, kurie projekto metu drauge siekia atkurti mažuosius šalies miestus ir padidinti jų konkurencingumą Lietuvos miestų kontekste.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų