ismanusis miestas
Išmanusis miestas 9 projektų stendai.

Prasideda jubiliejinis „Išmanusis miestas“ sezonas: kūrėjų laukia rekordinis savivaldybių skaičius ir išaugęs prizinis fondas


Dešimtus metus iš eilės projektas „Išmanusis miestas“ kviečia kurti Lietuvos ateities miestus.  Projektas kasmet kviečia susitikti Lietuvos savivaldybes bei savo talentu stebinančius architektūros, inžinerijos, statybos studentus ir profesionalus.

Šiais metais projekte dalyvauja net 13 savivaldybių: Anykščių rajono, Kaišiadorių rajono, Kalvarijos, Kėdainių rajono, Kretingos rajono, Klaipėdos, Mažeikių rajono, Neringos, Raseinių rajono, Rietavo, Šakių rajono, Vilniaus ir Vilniaus rajono.

Šiemet dalyvių lauks ir kur kas didesnis prizinis fondas – net 15 000 EUR.

Analogų neturintis projektas

„Išmanusis miestas“ projekto dalyviai pateiks idėjas ir projektus, kurie atitinka savivaldybių poreikius ir lūkesčius. Studentų ir profesionalų sukurti projektai – ateities vizijos ­– gali būti realiai įgyvendinti savivaldybėse.

„Išmanusis miestas“ – yra analogų Lietuvoje neturintis projektas, apjungiantis savivaldybes bei architektūros, urbanistikos, inžinerijos, kraštovaizdžio architektus profesionalus, kurie projekto metu drauge siekia atkurti mažuosius miestus ir padidinti jų konkurencingumą Lietuvos miestų kontekste. Projektas trunka 10 mėnesių.

Per 9 metus yra sukurti 260 projektų. Dalis jų jau yra realizuoti: Elektrėnuose įrengtas rekreacinis parkas, Kuršėnuose – išmanusis tiltas. Ignalinoje planuojamas įgyvendinti sporto ir sveikatingumo centro „Šuolis“ projektas, Tauragėje statoma arena, Vilniaus rajone iškils naujas interaktyvus, pažintinis parkas, kuris kvies iš naujo pažinti Europos geografinį centrą.

„Išmanusis miestas 9“ apdovanojimų akimirka.

„Išmanusis miestas 10“ projekte kviečiame dalyvauti architektūros, urbanistikos, kraštovaizdžio, statybų, inžinerijos ir kitų studijų krypčių studentus bei profesionalus.

Darbai yra vertinami ir skirstomi į dvi kategorijas – studentų ir profesionalų. Įvertinus visus pateiktus darbus išrenkamas kiekvienos kategorijos nugalėtojas, kuriam atitenka solidūs prizai.

Dalyvių darbus vertins autoritetinga komisija: žinomi architektai, urbanistai, universitetų dėstytojai, nekilnojamojo turto, statybų rinkos bei savivaldybių atstovai ir kt.

Projekto dalyviai motyvuojami konkurso rengėjų ir rėmėjų įsteigtais piniginiais prizais bei dovanomis.

Projekto dalyviai ir projektinių pasiūlymų rengimo procesas

Pasiūlymus rengia iš 1–7 dalyvių suformuotos komandos, kurias sudaro architektūros, inžinerijos, statybos, urbanistikos, kraštovaizdžio architektūros, dizaino ir kitų sričių studentai ar profesionalai. Komandos sudėtį rekomenduojama, tačiau neprivaloma, jog sudarytų skirtingų disciplinų studentai bei profesionalai, kurie galėtų realizuoti savo specialybės žinias ir padėtų kuriant visapusiškai motyvuotą ir integruotą pasiūlymą.

Suformuotos komandos pasirenka po vieną iš savivaldybių pateiktų tikslinių teritorijų ar objektų ir parengia joms skirtus projektinius pasiūlymus. Pasiūlymų sprendiniai ilgalaikėje perspektyvoje turėtų generuoti pajamas, prisidėti prie ekonominės aplinkos gerinimo, užimtumo didinimo, socialinių problemų sprendimo.

Nagrinėjamoje teritorijoje pasirenkamas sklypas ar teritorijos zona kuriai sukuriamas detalizuotas projektinis pasiūlymas, atspindintis miesto poreikius, finansines galimybes, realistiškus susisiekimo ir inžinerinės infrastruktūros sprendinius.

Projektų rengimo temos

Komandoms siūlomos skirtingos temos/teritorijos, apimančios tiek dizaino projektavimo (pastato, grupės pastatų ar pastato dalies), tiek urbanistinio planavimo (teritorijos, viešosios erdvės, kvartalo) užduotis. Pasirinkę teritoriją ar objektą su jai skirta savivaldybės užduotimi, projekto dalyviai turi įvertinti kokio tipo projektą jie rengs:

Pastatų projektavimo (naujo pastato, pastatų, pastato dalies projektavimas ar esamo pastato, pastatų, pastato dalies rekonstrukcija / konversija).

Teritorijų planavimo (miesto teritorijos, rajono, kvartalo, urbanistinio komplekso ar kraštovaizdžio projektai, sprendžiantys miesto viešųjų urbanistinių erdvių, kvartalų formavimo, užstatymo, formų pastatų kompleksų ir kitus klausimus).

Daugiau informacijos: https://structum.lt/imiestas/ismanusis-miestas-x/

Kviečiame registruotis: https://structum.lt/ismanusis-miestas-dalyviu-registracija/

 

Praėjusių metų konkurso VIDEO:


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų