Atidarys ilgiausią planetos tiltą

2019 m. sausio 17 d.

Agnė.

Kuveite netrukus bus baigtas ilgiausias planetos tiltas. Tris milijardus dolerių kainavęs projektas yra vienas didžiausių infrastruktūros objektų pasaulyje. Jo bendras ilgis yra didesnis nei 48,28 kilometrų. O tai daugiau nei nuo Vilniaus iki Trakų. 

Projektas apima Kuveito įlanką dviem kryptimis. Tiltas sujungs Kuveito šiaurinę ir pietinę dalis. Taip pat tiltas sujungs Kuveito miestą su dar tik statomu naujuoju Subiyah priemiesčiu. Beje, keliautojai jau dabar šį tiltą įvardija platesne vystymo plano dalimi, kuria siekiama atgaivinti senovės „Šilko kelio“ prekybos maršrutus.  

Šiuo metu kelionė aplink įlanką užtrunka nemažiau valandos. Projekto tikslas – kelionę sutrumpinti iki dvidešimties minučių.  

Projektas yra Kuveito nacionalinio vystymosi plano 2035 metais dalis. Projektas spaudoje buvo aptarinėjamas ne kartą. Ir ne tik dėl savo asimetriškos laikančiosios konstrukcijos, bet ir dėl 335,28 aukščio elementų.  

2013 m. Projektą laimėjo Korėjos bendrovė „Hyundai E&C“ ir vietos konsorciumas „Combined Group Contract Company“. Tiltą planuojama atidaryti šiais metais. 

https://structum.lt/wp-content/uploads/2019/03/download-2.png

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!