Istoriniame kvartale stiklinis fasadas?


Stiklas – naujųjų laikų simbolis, kurio architektai vengia restauruodami senus medinius namus. Vis dėlto, Prahos studija „Ov-a Architekti“ rizikavo ir atnaujindami XIX amžiaus medinių pastatų grupę, pasirinko stiklo fasadus. Architektūros studija atnaujino porą esamų namų, kad suformuotų stiklo prekės ženklo būstinę „Lasvit“.

„Lasvit“ norėjo tęsti turimų pastatų, kurie anksčiau buvo naudojami kaip stiklo dirbtuvės, istoriją ir remtis šiuolaikiškais elementais prekės ženklo tapatumui perteikti.

„Užsakovas suformulavo užduotį – sukurti įmonės būstinę, kuri tęsia tvirtas stiklo gamybos tradicijas ir šiuolaikiškai derina stiklą ir šviesą. Du tradiciniai XIX amžiaus pradžios pastatai buvo paversti dviem panašaus dydžio ir formos abstrakčiais juodai baltais tūriais, kad būtų sukurtas harmoningas ir funkcionalus junginys“, – pasakojo projekto architektas Štěpán Valouch.

Šie pastatai paskutinį kartą buvo atnaujinti devintajame dešimtmetyje. Tuomet dirbtuvės buvo paverstos į biurus. Todėl, pasak architektų, naujas baltas namas yra ryškiausias įmonę leidžiantis identifikuoti ženklas. Antroji rekonstrukcija buvo kitokia, jos metu balto stiklo fasadas sujungė du pastatus į vieną junginį: du atnaujinti biurai, pirmame aukšte kavinė ir posėdžių salė, po betoniniu stogu jaukiai įtaisyta naujausių mėginių biblioteka.

Iš viso fasadui pagaminti sunaudota 1400 plytelių, kurios įmontuotos į plieninį rėmą, sujungtą su pastato betonine konstrukcija. Kiekviena kvadratinė plytelė yra aštuonių milimetrų storio ir sveria 7,5 kilogramo. Sistema sukurta taip, kad ateityje ją būtų galima panaudoti kitiems projektams.

Architektai pasakoja, kad naujajam fasadui reikalingą stiklą pagamino „Lasvit”. Jo gamybos technologija buvo grindžiama skalūnų plokščių, naudojamų perdangoms, proporcijai su stiklo šablono tekstūra.

Šiame pastate yra keturių aukštų erdvė, kurioje galima eksponuoti ir išbandyti įmonės šviestuvus ir šviesos skulptūras, sveriančias net iki penkių tonų.

Antroji medžiaga, kuri buvo naudota restauruotų pastatų viduje – plakiruoto juodo metalo plokštės. Jos taip pat buvo gaunamos iš vietinių meistrų ir amatininkų dirbtuvių.

„Lasvit“ ketina tarp šio dviejų pastatų junginio pastatyti dar du pastatus, kad būtų visiškai aptvertas kiemas ir sukomplektuotas miesto kvartalas. Viename iš šių pastatų bus viešoji kavinė ir kiti biurai, o šeštojo bloko paskirtis dar nėra nustatyta.

Čekijos stiklo prekės ženklas „Lasvit“ anksčiau bendradarbiavo su dizaino įmone „Yabu Pushelberg“, kad sukurtų apšviestą stiklinę eglutę ir iš stiklo indų pagamintų miniatiūrinių monstrų rinkinį Milano dizaino savaitei 2018 metais.

Prekinis ženklas anksčiau bendradarbiavo su „Kengo Kuma“, kad sukurtų „įtrūkusio“ stiklo apšvietimo kolekciją.

@Tomáš Souček nuotr. 


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

Tiltai jungia žmoniją

Tiltai yra labai svarbios transporto tinklų grandys, jungiančios kelius, greitkelius ir geležinkelių sistemas, padedančios mažinti eismo spūstis. Tačiau kiekviena tokia…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų