remigijus simasius gatviu siaurinimas
BNS ir S.Žiūros nuotr.

Vilniaus savivaldybę įpareigojo pašalinti kliūtis iš siaurinamų gatvių


Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras nurodė sostinės savivaldybei šalinti kliūtis iš siaurinamų miesto gatvių.

Generalinė prokuratūra pirmadienį pranešė, kad su sostinėje atliekamais gatvių pertvarkymo darbais susijusius savivaldybės administracijos veiksmus įvertinęs prokuroras priėmė nutarimą taikyti viešojo intereso gynimo priemones.

Pranešime nurodoma, kad su gatvių pertvarka ir remontais susiję veiksmai tarp „Vilniaus gyventojų sukėlė didelį rezonansą“.

Prokuroras pareikalavo, kad savivaldybė pašalintų esamas kliūtis – stulpelius, gėlių klombas, atitvarus, lauko kavinių inventorių ir pan., – trukdančias judėti priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo automobiliams Vilniaus senamiestyje ir kitose Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos nurodytose vietose.

naugarduko gatve
Naugarduko g. S.Žiūros nuotr.

Pranešime nurodoma, kad esamos kliūtys pažeidžia pagrindinius gaisrinės saugos reikalavimus bei bendrąsias gaisrinės saugos taisykles.

Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorė Lina Koriznienė žurnalistams sakė, kad iš pradžių bus įvertintas prokuroro raštas ir tada ieškoma techninių sprendimų.

Pasak L. Koriznienės, įvertinti prokuroro sprendimui savivaldybė turi 20 dienų, o kol kas ji konkrečiai negali nurodyti gatvių, kuriose gali būti pokyčių reaguojant į prokuratūros raštą.

„Mes šitą prokurorų raštą gavome tik praėjusį penktadienį, tai pirmiausia įsivertinsime visas pastabas, tiek dėl stotelių, tiek dėl lauko kavinių, ir galbūt kai kur ieškosime techninių sprendimų, bet visų pirma su kolegomis įsivertinsime“, – komentavo L. Koriznienė.

„Prokuratūros raštas yra 26 puslapiai (…) Dabar tikrai negaliu konkrečių gatvių pasakyti, nes tai būtų manipuliavimas informacija. (…) Šiuo metu pavasariniai darbai neprasidėję, o jei kai kur prasidėję, ieškosime techninių sprendimų, kaip šioje situacijoje priimti teisingą sprendimą“, – kalbėjo administracijos vadovė.

islandijos gatve
Islandijos g. S.Žiūros nuotr.

Prokuroras nutarimu taip pat įspėjo Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorių nedaryti teisės pažeidimų ir neišduoti leidimų lauko kavinių veiklai, jeigu tokia vykdoma veikla būtų pažeidžiami priešgaisriniai reikalavimai.

Tyrimo dėl galimo viešojo intereso pažeidimo metu prokuroras taip pat nustatė, kad Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija nevykdė priežiūros, neatliko rekonstruojamų gatvių statybos darbų patikrinimo.

Viešąjį interesą ginantis prokuroras pareikalavo iš Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos spręsti dėl priemonių teisės pažeidimams pašalinti, tai yra atlikti konkrečių 17 gatvių pertvarkymo darbų teisinį vertinimą.

Nurodyta įvertinti atliktų, atliekamų ar planuojamų atlikti darbų apimtis bei jų teisėtumą, atlikti projektinių sprendinių bei vadovaujantis jais išduotų statybą leidžiančių dokumentų teisėtumo, statybos užbaigimo proceso teisinį vertinimą.

Vilniaus miesto savivaldybė ėmėsi pertvarkyti sostinės gatves, siaurindama važiuojamąją dalį ir didesnį dėmesį skiriant pėstiesiems ir dviratininkams, eismo saugumui, želdynams.

Šaltinis: BNS


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

Namai lego principais

Kas sieja prieš 6000 metų nutiestą medinį sweeto taką netoli somerseto Didžiojoje britanijoje, 19 a. Pradžioje darbininkams skirtas mobiliąsias kavinukes…

Has photos

Fasadai, kuriems nėra blogo oro

Vėdinamieji ir jiems giminingi bioklimatiniai fasadai šiuo metu laikomi vienais iš geriausių sprendimų siekiant palaikyti optimalią vidaus temperatūrą ir garso…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų